Ποιο πιστολι/μαρκα προτιματε και γιατι; -- Which pistol do you prefer and why?

Ξεκίνησε από Falcon, 15 Μαΐου 2009, 11:16:23 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας "sidearm" επιχειρησιακα και εμφανισιακα;

Μ1911Α1
63 (44.4%)
Berreta M92F
33 (23.2%)
Desert Eagle
35 (24.6%)
Glock series (17,18c,19,26,27)
77 (54.2%)
HI-CAPA
25 (17.6%)
SIG SAUER
21 (14.8%)
FN 5-7
10 (7%)
revolver guns (any type, name)
6 (4.2%)
USP
10 (7%)
SOCOM Mk23
6 (4.2%)
Walther P99
4 (2.8%)
TACTICAL MASTER
3 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 142

Falcon

Αγαπητοι καλημερα,

Ποιο πιστολι προτιματε και γιατι; Αιτιολογηστε και την ψηφο σας και πειτε ελευθερα αποψεις και για ολα τα υπολοιπα.


Υ.Γ. Μην πειτε μονο πως σας αρεσει αυτο πχ για την εμφανιση, πειτε και τα πλεονεκτηματα που προσφερει  :)

-Εγω ψηφισα το Colt Μ1911Α1 γιατι με βολευει απο μερια μεγεθους, κι υστερα απο την τρομερη αληθοφανεια ηχο και "κλωτσημα". Επισης ειναι ενα απο τα πιο ευθυβολα Gbb που υπαρχουν.

nick

εγω ψηφισα απο τη μια το Μ9 για παιχνιδια woodland λογω της δυναμης του και της λειτουργικοτητας του και απ'την αλλη glock series για παιχνιδια cqb επειδη ειναι μικρα και βολικα,επιτρεπουν κινησεις (δεν ειναι σαν το desert eagle) και δεν ξοδευουν και πολυ αεριο ;D

Falcon

Αγαπητε νομιζω ομως πως το Μ9 κανει και για CQB , αλλα και τα Glock για woodland αντιστοιχα, πιστολια ειναι εξ' αλλου.  ;)

SAPPER

Για το 1911 που ψήφισα δεν χρειάζονται συστάσεις είναι θρύλος και αξιόπιστο εργαλείο.

Και το Glock με βολεύει πρακτικά.

FanIsHere

Κι εγώ Glock και Μ1911 ψήφισα. Τα πρώτα γιατί με βολεύουν αρκετά -σε AEP το 'χω εγώ- και το δεύτερο, γιατί είναι old time classic και επειδή έχω ακούσει/διαβάσει καλά σχόλια.
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

OYK347

Καλημέρα σας κύριοι,

κατά την άποψή μου:

το HI-CAPA GBB, που ψήφισα, προσφέρει την καλύτερη και ρεαλιστικότερη εικόνα στην ανάκρουση και στην σκληρότητα της σκανδάλης σε αλλεπάλληλες βολές, με πραγματικό όπλο ενώ ταυτόχρονα έχει ικανή συγκέντρωση και (το καλοκαίρι) δύναμη.

Το SIG SAUER είναι πολύ της μόδας τελευταία και ίσως το ομορφότερο απο τα πιστόλια που αναφέρονται.

Το Glock series 17 το ποιο κλασικό για τις ειδικές δυνάμεις και υπηρεσίες (βλέπε χωρίς ασφάλεια).

Το Berreta M92F και το Desert Eagle είναι όμορφα πολύ και ιδανικά για τους "Χολυγουντιανούς" ήρωες.

Και τέλος το ποιό θρυλικό στρατιωτικό πιστόλι όλων των εποχών.


Προσωπικά έχω ένα G17 GBB και ένα G17 AEP. Το AEP αν και καθόλου ρεαλιστικό είναι ιδανικό για παιχνίδια.
.
                          
.                      http://www.armageddons.gr

ARMAGEDDON

εγώ desert eagle γιατί είμαι της άποψης των Αμερικάνων big is better  ;D .

Dadiaki

Εγώ ψήφισα το glock γιατί πιστεύω ότι είναι το καλύτερο πιστόλι σε πολλές άποψης
Επίσης ψήφισα το 1911 γιατί το πιστόλι είναι θρύλος κοντεύει να κλείσει έναν αιώνα υπηρεσίας,επίσης το πιστόλι αυτό μπορείς να το κανεις όπως θες(ακόμα και το όνομα σου μπορείς να σκαλίσεις πάνω)

"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν

skotostras

Παράθεση από: ARMAGEDDON στις  15 Μαΐου 2009, 12:41:40 ΜΜ
εγώ desert eagle γιατί είμαι της άποψης των Αμερικάνων big is better  ;D .
nai ala den pistevo na isxei afto sto airsoft :)
M9 giati to "slide" afinei tin kani faneri kai afto dinei ena ksexoristo kai monadiko look sto oplo. einai panemorfo.
kai Glock series dioti,parolo pou i emfanisi tou i opia einai para ma para poli apli. kai den exei peripou kanena "eksogoma" sto eksoteriko to kanei pio efkolo kai voliko se diafores periptoseis.

Falcon

Xμμμμ...... Μια χαρα παει η ψηφοφορια προς το παρον.. Βλεπω το m1911a1 και το Glock βρισκονται σε ανταγωνισμο.....

cgwolf

 Αν και ακόμα δεν έχω πάρει πιστόλι,έχοντας χρησιμοποιήσει το real steel που λέει και το site θα έλεγα οτι η σειρά Glock είναι κορυφαία.
Μένει να μαθω και αν το AEP είναι αντίστοιχα καλό στο airsoft :D
Αν και είμαι μεταξύ Glock και H&K UCP.
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

RamboGR

SIG SAUER ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ DESERT EAGLE ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ!

fanioles

Ψήφισα πρώτα GLOCK και μετα HI CAPA

Ακριβώς για τους λόγους που ανέφερε ο φίλτατος OYK347   ;D

EKAMenos

m92   giati auto htan to proto mou kai to kalhtero ap ola gia emena
kai pisteuw pws knei gia kathe peristash kai cqb alla kai woodland
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

XARAMADAS

Εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ η Beretta M92F, γιατί θεωρώ ότι είναι από τα πιο πρακτικά, αξιόπιστα και όμορφα πιστόλια που κυκλοφορούν, με δεύτερη επιλογή το P226 Sig Sauer για τους ίδιους λόγους.
Ο Θεός συγχωρεί τα λάθη, ο Χαραμάδας ποτέ...

Aquiline

Ψήφισα το Μ1911Α1 λόγω του ότι μου ταιριάζει γάντι στο χέρι και στα γούστα μου αλλά και για την ιστορία που το ακολουθεί.
Ψήφισα όμως επίσης και το ΗΙ-CAPA λόγω του τελευταίου μοντέλου της ΤΜ(Χtreme) που έχω στη κατοχή μου και με έχει εντυπωσιάσει.

JAMES


nikos88

Παράθεση από: ARMAGEDDON στις  15 Μαΐου 2009, 12:41:40 ΜΜ
εγώ desert eagle  γιατί είμαι της άποψης των Αμερικάνων big is better  ;D .
το desert eagle ειναι Ισραιλιτικο και οχι Αμερικάνικο
και στι θεμα μας  εγω ψιφισα glock17 γιατι καθετε καλα στο χερι μου και desert eagle γιατι μου αρεσει σαν οπλο να και ειναι τεραστιο

panepistimonas


Dharry

Ψηφισα Glock 18c και Beretta 92F για την ευθυβολια και τη δυναμη τους ,σε σχεση με το μεγεθος τους ....