Ποιο πιστολι/μαρκα προτιματε και γιατι; -- Which pistol do you prefer and why?

Ξεκίνησε από Falcon, 15 Μαΐου 2009, 11:16:23 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας "sidearm" επιχειρησιακα και εμφανισιακα;

Μ1911Α1
63 (44.4%)
Berreta M92F
33 (23.2%)
Desert Eagle
35 (24.6%)
Glock series (17,18c,19,26,27)
77 (54.2%)
HI-CAPA
25 (17.6%)
SIG SAUER
21 (14.8%)
FN 5-7
10 (7%)
revolver guns (any type, name)
6 (4.2%)
USP
10 (7%)
SOCOM Mk23
6 (4.2%)
Walther P99
4 (2.8%)
TACTICAL MASTER
3 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 142

Nick_the_Greek

#80
Παράθεση από: PontiosLuger στις  01 Φεβ 2011, 21:57:44 ΜΜ
Εγώ ψήφισα το colt m1911a1. Φυσικά προτιμώ το luger μιας και έχω ρίξει με το πραγματικό!!!!

Πιστεύω πως θα έπρεπε να είναι και αυτό το πιστόλι στις επιλογές... Είναι ένας θρύλος για εμένα!!!

Οι Αμερικάνοι στρατιώτες στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο παρόλο που είχαν ένα από τα κορυφαία αν όχι ΤΟ κορυφαίο πιστόλι που φτιάχτηκε ποτέ, έκανα σαν τρελοί να βρούν ένα luger.


Και το Μ1911 και το Luger ειναι πολυ ομορφα και καλα πιστολια.Εγω επιδη ειμαι στον σκοπευτικο συλογο της πολης μου  εχω ριξει και με τα δυο και μπορω να πω οτι ειναι αριστα .Αλλα η τεχνολογια εχει προχορισει και δεν μπορω να πω οτι κανουν για σκοποβολη,αν και πολλες ετεριες βγαζουν οπλα σε αυτα τα σχεδια,ειναι μονο για να τα εχεις να τα κοιτας.

Παράθεση από: Maleficus στις  02 Φεβ 2011, 16:10:50 ΜΜ
Και για αυτό το λόγο όταν οι Γερμανοι βρίσκανε έναν Αμερικάνο να έχει στη κατοχή του το εν λόγο πιστόλι τον σκοτώνανε επι τόπου χωρίς δεύτερη σκέψη .
Αυτο πιστευο οτι το κανανε οχι επιδη θεορουσαν οι Γερμανοι καλιτερο το Μ1911 ή οι Αμερικανοι καλιτερο το Luger αλλα γιατι τους φενοταν ξεχοριστο αφου ειχαν πολλα απο το ενα και λιγα απο το αλλο.

Εγω ψηφησα το Desert Eagle γιατι πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλιτερα πιστολια που υπαρχουν,ιδικα αν ειναι σε διαμετριμα .357magnum και το glock 17,επισης πολυ καλο και καθετε τελια στο χερι.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

gioalex

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  01 Δεκ 2009, 14:29:29 ΜΜ
ψηφισα glock συγκεκριμενα εχω το 17αρι..ειναι αξιοπιστο και με εχει βγαλει ασπροπροσωπο,επισης κανει ωραιο ηχο και εχει μεταλικο κλειστρο..

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Επίσης το πραγματικό που έχω δουλέψει, αισθανόμουν σαν να ήταν φτιαγμένο για το χέρι μου...

Taylor

ψήφισα 1911 και m92f.Το πρώτο το έχω airsoft και το δεύτερο αεροβόλο με αμπούλα.Τα αγόρασα διότι είναι 2 πιστόλια πανέμορφα και διάσημα! ;)Εκτός αυτού με βόλευουν πάρα πολύ στο παιχνίδι και στην σκοποβολή αντίστοιχα! 8)

(Pierre de)-FERMAT

Hi Capa!Εχω ενα hi capa της WE-tech και ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος μπορω να πω!  ;D

Hardwick

1911 και ξερο ψωμι...., μου καθεται παραπολυ καλα στο χερι και ας ειναι και 100 χρονων ειναι παντα στην μοδα!!!

επισης με το 45ρι ριχνεις μια φορα και πεφτει κατω!
με το 9ρι δυο!
Nothing better than a few friends, some food and the mountains!

Nick_the_Greek

Παράθεση από: Hardwick στις  03 Φεβ 2011, 15:26:32 ΜΜ
επισης με το 45ρι ριχνεις μια φορα και πεφτει κατω!
με το 9ρι δυο!

Δεν εχει καμια σχεση το διαμετριμα με το ποσο ευκολα σκοτωνει εκτος αν ειναι call of duty.Συμασια εχει που θα σε χτυπωσει.Αν βρει ζωτικης συμασιας οργανο και 22αρι να ειναι σε σκοτωσε και αν δεν σε βρει οτι διαμετριμα και να ειναι ( εκτος 50ΑΕ ) δεν σε σκοτωνει κατεφθιαν οπως λες.Θα πεθανεις μετα απο ωρα απο αιμοραγια.
Αφου ομως μηλαμε για airsoft δεν εχει καμια σημασια.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

alex the fox

Ψηφησα το Μκ23 socom  γιατι αν και μικρη η εμπειρια σε πιστολια ειναι το ποιο "καλο" και βολικο κατα την γνωμη μου. Ε πως να το κανουμε μου αρεσει!!! Παρεπιπτωντος εχω δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια για το desert eagle...
My first step was Dubstep

Chaplain

Εγώ διάλεξα τα Berreta M92F γιατί βολέβει σε CQB και γιατί ήταν το πρώτο μου Airsoft όπλο και μου βγήκε πάρα πολύ αξιόπιστο, και το Desert Eagle για ανοιχτά πεδία με την δύναμη και την απόστασει που καλύπτει είναι αρκετά καλό.

TS

socom m.e.u ειναι φθηνο και εχω μινει απολυτα ευχαρηστημενος απο την αποδοση του

Patriot

1911......... προεκταση του χεριου........το τελειο..... 100 χρονια.........ποιο απο τα νεα μοντελα θα υπαρχει το ιδιο το 2111..........???  8)
God Save The Queen.........

LuBu

M92F εχει μετρια χωρητικότητα σε σφαιρες και εφαρμοζει τελεια στο χερι επισης λυνετε πολυ ευκολα και ο διακοπτης ασφαλειας βρισκετε σε βολικο σημειο. Τωρα οσο για την εφθιβολια και τον μηχανισμο δεν θα μιλήσω γιατι ολα αυτα εχουν να κανουν πιο πολυ με την ποιοτητα της κανης του οπλου  κλπ.