well L96

Ξεκίνησε από akis993, 22 Μαρ 2009, 22:52:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

akis993

ποιά η γνωμη σας για το συγκεκριμένο όπλο από ότι είδα ειναι 495-505fps :o έχει μαζί με το πακέτο scope 3-9x40 και rail που το συνδέεις και επίσης πολύ καλή τιμή στα 170 περίπου ευρώ λέτε να αξίζει?  ???

el_ninio

mporeis na mou steileis se p.m. se pio site to eides me tosa xrhmata?


-Knights of Avalon-

akis

Παράθεση από: akis993 στις  22 Μαρ 2009, 22:52:18 ΜΜ
ποιά η γνωμη σας για το συγκεκριμένο όπλο από ότι είδα ειναι 495-505fps :o έχει μαζί με το πακέτο scope 3-9x40 και rail που το συνδέεις και επίσης πολύ καλή τιμή στα 170 περίπου ευρώ λέτε να αξίζει?  ???


ego pou to ixa palaiotera , se aeriou , den eugaze "mama" tosa fps in poli poli pio xamilo k gia na gini sta 450-500fps ,8eli na xosis to xeraki poli ba8ia stin tsepoula sou ( isa me to gonato).
WARLORDS

akis993

#3
εγώ το βρήκα σε μια ιστοσελίδα από πολονία γράφει 495-505fps και κάνει 170 ευρώ μάλιστα ένας φίλος μου το παρήγκειλε οπότε όταν έρθει θα έχω και παραπάνω λεπτομέριες.

και επίσης είναι ελατηρίου.

-EDIT- sinxoneusi 2 sinexomenon post se ena.

Vass

ΠΙστευω δεν γινεται να βρεις L96 170 euro ειναι λιγο ανιπαρκτο...
Βασίλης

akis

#5
Παράθεση από: Vass στις  24 Μαρ 2009, 23:08:45 ΜΜ
ΠΙστευω δεν γινεται να βρεις L96 170 euro ειναι λιγο ανιπαρκτο...


oxi den ine , ontos iparxi , to 8ema ine oti  den bgazi osa leei , alla mias k to exi idi paragili , otan to feri 8a to metrisoume k 8a doume sto paixnidi.

fisika eki pou to brike den exi service alla den 8a ton poli niazi siga ama tou xalasi 170e ine mono, to bazi tixo k to xerete kalitera .

8)

170e + metaforika = ena kalitero TM sniper me eggisi k fisika pio eukolo stin anaba8misi tou . ( p.x. VSR-10).
WARLORDS

el_ninio

@ vass
Πολωνια είπες?
170ευρώ+ 30 μεταφορικά (το πολύ)= 200 ευρώ
επειδή πρόσφατα ήμουν Πάτρα και έπαιξα ένα παιχνιδάκι είχα το l96 και το μετρήσαμε με 2 χρονογράφους με 20ares μπίλιες και έβγαζε 460-465 πολύ καλά για sniper

την τελευταία φορα που είδα το ανώτερο bolt action της MARUI ήταν 320 fps...(το m4 μου μαμά ρίχνει 330.....)
και με 25 ευρώ άμα θες του αλλάζεις και hop-up και το κανεις αστέρι

+ MARUI l96... dont exist


-Knights of Avalon-

akis993

 βασικά το όπλο έχει 12 μήνες εγκύηση, όλα όσα προανέφερα και είναι σίγουρα πάνω από 450fps.
και ξαναρωτάω πιστεύετε οτι αξίζει ή όχι?  ???

mpambis

Twra pou to paragile rotas ama aksizei???

akis993

πρώτα από όλα δεν το παράγκειλα εγώ αλλα ένας φίλος μου. εγώ απλά μια ερώτηση έκανα αν πιστεύετε οτι αξίζει.προσωπικά δεν συμπαθώ τα sniper σαν όπλα αλλά αυτό το συγκεκριμένο μου έκανε εντύπωση, επειδή όλο αυτό το πακέτο είναι σε τόσο χαμηλή τιμή και προσφέρει τόσα πολλά. και γι'αυτό ζητάω την γνώμη σας για το συγκεκριμένο όπλο και αν πιστεύετε οτι αξίζει από άποψη ποιότητας.

fanioles

Καλο μου φαίνεται. Αυτο με τα €170 ειναι η βελτιωμενη εκδοση με 500 φπσ.
stronger spring, aluminum piston, and ball-bearing spring guide (also aluminum).

Αυτο μαλον σημαινει οτι δε μπορεις να αναβαθμίσεις άλλο αλλα δε χρειαζεται κιολας γιατι θα δωσεις και αλλα €50 το πολυ για μια κανη ακριβειας και θα πάρεις λίγα φπσ ακόμα.

Αλλωστε το όριο είναι στα 550 ...

Απο βεληνεκες , hop up  και ακρίβεια δε ξερω τι λέει. Απο εμφάνιση είναι φοβερο  !!!

Εισαι τυχερος που θα μπορεις να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις.. Μη παραγκηλεις αν δε δεις του φιλου να ερχεται..    ;)

Spook

Το L96A1 της WELL SPRING BOLT ACTION διατίθεται με ή χωρίς παρελκόμενα και σε δύο χρώματα, olive drab OD (πράσινο) και μαύρο. Τα fps είναι περισσότερα απο όσα γράφει το κουτί του σύμφωνα με χρήστες που το έχουν χρονομετρήσει (διότι εγώ δεν το έχω κάνει). Προσωπικά διαθέτω το συγκεκριμένο όπλο πλήρες (πτυσσόμενο δίποδο, διόπτρα) και πέρα απο κάποιες δοκιμαστικές βολές που έχω κάνει δεν το έχω ακόμα ρυθμίσει και δεν έχω τσεκάρει κάποια πραγματάκια για τα οποία χρειάζομαι υσηχία , χρόνο και χώρο για να τα κάνω, και άλλο ένα άτομο οπωσδήποτε. Άρα δεν μπορώ να έχω ακόμα πλήρη άποψη αν και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος γιατί όπλο airsoft είναι μην τρελαθούμε κιόλας άνθρωπο θέλουμε να βαράμε στα 50-70 μέτρα και όχι καρφίτσα στην ίδια απόσταση.....Οι παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι ότι το όπλο είναι αρκετά μεγάλο (δεν με απασχολεί), αρκετά βαρύ γιατί εκτός απο το σώμα που είναι πλαστικό (όπως και στο πραγματικό) όλα τα υπόλοιπα είναι μεταλικά, λύνεται σε δύο κύρια μέρη για να μεταφέρεται έυκολα (με allen), η συσκευασία του δεν διέθετε δαχτυλίδια για την διόπτρα ούτε αορτήρα (μπορεί να ήταν μόνο το δικό μου έτσι δεν ξέρω και δεν με πειράζει), έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι και rest για το μάγουλο, ασφάλεια, γεμιστήρα 17 αν θυμάμαι καλά bb's, στην διόπτρα μπορείς να κάνεις μόνο μικρορυθμίσεις στο σταυρόνημα αν και έχει καλή σχετικά ακρίβεια όταν την φορέσεις στο όπλο με χαμηλά δαχτυλίδια (αν και όλοι βάζουν ψηλά), τα λάστιχα του (κοντάκι και rest για το μάγουλο) μυρίζουν κάπως άσχημα, και τέλος δεν νομίζω να χαλάει εύκολα γιατί είναι απλό κατασκευαστικά. Μέχρι στιγμής αυτά μπορώ να πω για να βοηθήσω. Αναμένω να κάνω κάποιες ρυθμίσεις και μετά να παίξω οπότε θα έχω πιό ολοκληρωμένη άποψη. ;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

akis

kialos "sniper" stin omada...... bre ti pa8ame , apo tin mia o "filakio_8" kai apo tin ali o "spook" .......  :o :o :o :o :o
WARLORDS

CostasV

#13
----off topic on----

Καλά να με θυμηθείς αφού το ξέρεις τι σπίθας είναι ο spook... κάνα δυο παιχνίδια θα παίξει και μετά θα βαρεθεί την ζωή του... Θα λέει που είναι το famas που είναι το famas? να ρίξουμε καμία τρεχάλα, κανα πυρ και κίνηση κανα 2-3-5 βόλτες τον λόφο πάνω κάτω για να ανατινάξουμε κανα κτίριο... χοχοχο (το θυμασε?)

Πέρα από την πλάκα καλορίζικο φίλε και σιδερένιο!
όσο για την άσχημη μυρωδιά των πλαστικών- λάστιχων δοκίμασε κάνα spray που καθαρίζουν cockpit αυτοκινήτων έχει σε διάφορα  αρώματα... προσωπικά έχω ένα με άρωμα πράσινο μήλο...όλα τα λεφτά :P (powered by carrefur). Βέβαια όλα αυτά είναι και ψιλο τοξικά δεν λέω, αλλα απο το να μυρίζει σαν φροσκοχυμενο PVS καλύτερα να μυρίζει μήλο

----off topic off----
Defeat isn't when you fall down, defeat is when you refuse to stand up!

Spook

Σαν ελεύθερος σκοπευτής θα παίζω σε λίγα και συγκεκριμένα παιχνίδια...όπως λέει και ο CostasV αν δεν ανεβοκατέβω τον λόφο 5 φορές σε κάθε παιχνίδι (ας όψεται ο Νίκος :P) και χωρίς το πολυαγαπημένο μου FA-MAS δεν θα μου πηγαίνει καλά το παιχνίδι...

Πέρα απο αυτά τώρα είμαι της άποψης ότι το αν θα αρέσει ή θα ικανοποιήσει κάποιον ένα όπλο είναι καθαρότατα υποκειμενικό και αν δεν το δει και παίξει ο ενδιαφερόμενος ότι και να λένε οι άλλοι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία εκτός και αν έχει σημαντικά προβλήματα. ;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

Falcon

Πουλανε L96 στην Ελλαδα η θα πρεπει να παραγγειλω απο εξωτερικο αν θελησω ποτε να αγορασω??

Spook

<< Αν >> θελήσεις ποτέ να αγοράσεις κάνε μια έρευνα αγοράς να δείς, αλλά μέχρι στιγμής απο όσο ξέρω μόνο εξωτερικό.
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

akis993

το παρέλαβε το όπλο ο φίλος μου και είναι οντός πολύ καλώ και πολύ δυνατό. προσοπικά έριξα μερικές βολές και είναι πολύ εύστοχο αφού δοκίμασα να ρίξω σε ένα περιστέρι 40-50 μέτρα μακριά και το πέτυχα με την πρώτη βολή 8)

Dadiaki

ti sou ftene ta kaimena ta poulakia? ??? ??? :o :o
toulaxiston elpizw na eixe grhgoro 8anato :P
"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν

el_ninio

e, krima einai to peristeraki alitheia krima...

P.S. o polonos poso kairo ekane na sto ferei? htan entaksei sthn paragelia tou?


-Knights of Avalon-