well L96

Ξεκίνησε από akis993, 22 Μαρ 2009, 22:52:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

cgwolf

 Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!
Λόγο δουλειάς κι ενός ταξιδόυ που προεκυψε θα ασχοληθω με το L96 απο άυριο.
Το P90 φαίνεται σαν καλή πρόταση αφού δείχνει σαν πιο ''συμπαγής'' κατασκευή.

Όσο για το paintball,δεν κάνω σύγκριση....αν και μιλώντας για paintball αναφερομαι κατα κυριο λογο σε milsim και recball,
τα οποία δεν 8α έλεγα οτι διαφέρουν τόοοοοσο πολύ απο το airsoft.
Άσε που τελικά το L96 αποδεικνύεται για 'μένα πιο βολικό απο το τί πρέπει να κουβαλας για ενα paintball marker (φυαλη (στο γιλεκο),pods)
To airsoft σου λύνει τα χέρια και προσθαίτει και σε αληθοφάνεια...γιατί έστω και λίγο μπορεις να σκοπεύσεις....τουλάχιστον πολύ περισσοτερο απο τα
περισσότερα milsim/recball markers.
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

gkmnpap

ξέρει κανείς αν στο πακέτο περιέχεται δίποδας;; όπως πχ σε αυτή την φοτο:
http://www.airsoftmegastore.com/v/vspfiles/photos/MP002C-BIPODSCOPE-2T.jpg

πιο συσκεκριμένα αναφέρομαι στο εξής όπλο:     http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=43&products_id=761
στην περιγραφή αναφέρεται μεν ο δίποδας αλλά δεν βλέπω να το δείχνει σε καμιά φοτο?!?

θα είμαι ευγνώμων αν κάποιος γνωρίζει γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω αλλά κολλάω σε αυτό το σημείο!

Athens

#42
Lipon Agorasa extes to well L96 kai sto paketo uparxei dioptra, dipodo , aorthras , deigma mpilies kai gemisthras.
Sugekrimena agorasa Auto   --->
http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=43&products_id=764

Apla ERGALEIO ! Gia to A1 to mono pou menei einai na sou apantisei o Sapper pou tha kserei stadar

gkmnpap

#43
ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε. αν και απ'ότι φαίνεται θα περιμένω τον "Sapper" όπως είπες (η και οποιονδήποτε άλλο φυσικά γνωρίζει) να μου πει για το συγκεκριμένο πακέτο.
καλορίζικο το δικό σου! γεια χαρά!

SAPPER


gkmnpap

ΩΡΑΙΑ!! Το παραγγέλνω ουδ'αυτή την στιγμή!!  :P :P  ;D ;D ;D
ευχαριστώ sapper!

SAPPER

Έρχονται και κιτ αναβάθμισης... ;)

giorgosak

Για φτιαξε μας λιγο ρε συ SAPPER,ποτε περιπου να το περιμενουμε?

SAPPER

Παράθεση από: giorgosak στις  15 Μαΐου 2009, 15:37:50 ΜΜ
Για φτιαξε μας λιγο ρε συ SAPPER,ποτε περιπου να το περιμενουμε?

Σε κάνα μήνα περίπου.

padelos

για σας παίδες είμαι και εγώ ένας ακόμα sniperas αφού αγόρασα 2 sniper την προηγουμενη βδομάδα το l96 και το bar 10.συγκριτικά το l96 είναι σε όλα καλύτερο.τώρα όσο αφορά την σκόπευση για το l96 στα 50 μετρα κόβει οδοντογλυφίδα για πλακα.πολύ εύστοχο.τι να πω το ερωτεύτηκα kiolas.oli μέρα σκοποβολή κάνουμε.τώρα το μονο που θέλω εείναι να το δυναμώσω όσο γίνετε για να βάλω πιο βαριές μπίλιες.κανένας τρόπος υπάρχει εκτος από το kit που θα το πάρω πρώτος πρώτος?

padelos

χεχε οχι ρε.ειναι απολυτο αν δεν εχει αερα.ξεχασα να πω οτι αλαξα διοπτρα με την μια και εβαλα μια καλυτερη και απο οτι ειδα στο utube υπαρχουν κατι διοπτρες γοριλες.για εκει ειμαι!

grenadier

Παράθεση από: padelos στις  19 Μαΐου 2009, 12:38:45 ΜΜ
....τώρα το μονο που θέλω εείναι να το δυναμώσω όσο γίνετε για να βάλω πιο βαριές μπίλιες...

όταν δηλαδή λες ότι θέλω να το δυναμώσω όσο γίνεται πόσο θες να το πας και τι μπίλιες θες να βάλεις;  ??? ???

padelos

600-650 οσο για τις μπιλιες 0.25+.τωρα ετσι οπως ειναι ριχνει πολυ μακρια αλλα απο ενα σημειο και μετα η μπιλια παει προς τα πανω.βρικα μια ρυθμηση με μια αλενοβιδα μπροστα απο την γεμιστηρα αλλα νομιζω πως αυτη η βιδα κοβει δυναμη >:(.δεν θελω να παιζω με αντιπαλους με το l96 για πολεμο εχω το βar10 που ειναι ελαφρη.το 96 το γουσταρω ετσι για σκοποβολι!

padelos

το οπλο ριχνει ακριβως και ειμαι ευχαριστημενος και με αυτο και με με την εξτρα διοπτρα που εχω τον 70 ευρο.δεν εχω καταλαβει πως δουλευει το hop up,μολις το λυσω θα καταλαβω.