Συμβουλή, Η ρύθμιση του μηχανισμού hop-up

Ξεκίνησε από hargyr, 04 Νοε 2008, 20:58:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Falcon

Παράθεση από: dionisos1991hel στις  05 Μαρ 2010, 19:28:36 ΜΜ
καλα ολα αυτα βρε παιδια, αλλα για τους sniper τι γινεται; τα τουφεκια ελ. σκποευτη ειναι μιας βολης, τελειωνουν γρηγορα τα βληματα, και ετσι αν δεν πετυχουμε με τις πρωτες τον αντιπαλο, την κατσαμε. Το δικο μου (well L96 ελατηριου) στα 470 fps βλέπω οτι απο τα 10 μετρα και μετα ανεβαινει πολυ αγρια η μπιλια. Ειναι βεβαια 0.2, ισως θα επρεπε να δοκιμασω πρωτα βαρυτερη. Αν καποιος απο σας μπορει να βοηθησει, θα το εκτιμουσα.

Παράθεση από: Maleficus στις  05 Μαρ 2010, 21:20:43 ΜΜ
0.25 αποδιδει καλυτερα

Και 0,30 g επισης. Ενας φιλος χρησιμοποιει και αποδιδει μια χαρα (εχει το ιδιο sniper). Μονο που πεφτουν λιγο πιο χαμηλα τα fps ....

JustRussian

Παράθεση από: SAPPER στις  02 Mar 2009, 23:02:21 ΜΜ
Any time...
(Predator)
Και βασικο μετα απο καθε game να μηδενιζουμε το hop up για να εχει μεγαλυτερη διαρκεια ζωης.

Κάτσε κάτσε αυτό δεν το ήξερα!΄πώς επηρεάζει την ζωή του όπλου ένα hop up που δεν μηδενίζεται ποτέ, το καταπιέζει κάπως?

Θάνος

#42
Δεν αναφερόταν γιά την ζωή του AEG, αλλά γιά την ζωή στο λαστιχάκι του hop-up.  ;)
http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=83_124_94&products_id=1726
keep safe distance...

JustRussian

Παράθεση από: Θάνος στις  26 Αυγ 2010, 10:08:47 ΠΜ
Δεν αναφερόταν γιά την ζωή του AEG, αλλά γιά την ζωή στο λαστιχάκι του hop-up.  ;)
http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=83_124_94&products_id=1726

οπα, δηλαδή εγώ που δεν το έχω μηδενίσει ποτέ έχει κύνδινο να μου σπάσει?

Θάνος

Γιά το χρόνο ζωής ενός hop-up (η οποία εξαρτάται από την ποιότητα, την σκληρότητα καί την χρήση ή μη, σιλικόνης), καλύτερα να ρωτήσεις το κατάστημα που έχει σαφώς μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα, ή κάποιον άλλο φίλο στο φόρουμ που γνωρίζει καλύτερα.  ;)

Εγώ απλά μιά διευκρίνηση έκανα, σχετικά με την "ζωή" του AEG, που σε άγχωσε λίγο πιό πάνω.  ;D

Φιλικά, Θάνος.
:)
keep safe distance...

andygilios

καλημερα παιδια ειμαι κατοχοσ ενος M4 sopmod και θελω να του δωσω λιγα γκαζια :) μηπως μορει να μου δωσει κανεις τα φωτα του πως θα ανεβασω τα fps περιπου στα 400-450 το rate of fire καποιος μου πε οτι αυτο γινεται με μεγαλυτερη μπαταρια αλλα το ρημαδι το οπλο παιρνει standard μπαταρια .ευχαριστω για το χρονο σας

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Παράθεση από: andygilios στις  13 Δεκ 2010, 12:17:53 ΜΜ
καλημερα παιδια ειμαι κατοχοσ ενος M4 sopmod και θελω να του δωσω λιγα γκαζια :) μηπως μορει να μου δωσει κανεις τα φωτα του πως θα ανεβασω τα fps περιπου στα 400-450 το rate of fire καποιος μου πε οτι αυτο γινεται με μεγαλυτερη μπαταρια αλλα το ρημαδι το οπλο παιρνει standard μπαταρια .ευχαριστω για το χρονο σας
Αυτος που σου το ειπε τα εχει μπερδεψει...καμια σχεση μπαταρια με fps...ελατηριο χρειαζεσαι καταρχας...και αναλογως με το τι ποιοτητας οπλο εχεις παιζει να χρειαστεις γραναζια και busings για να αντεξει το κιβωτιο την εξτρα πιεση..απλα με αυτα τα fps η πριβε θα παιζεις η'εκτος αθηνων..
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...