inokatsu m4 super ver2011

Ξεκίνησε από ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ, 15 Σεπ 2012, 15:13:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

θα θελα να ακουσω κρητικες αν γινεται-το εχει κανενας αν οχι αυτο παλαιοτερο μοντελο

anestis

Το παλεωτερο το εχω δει( το καινουριο οχι) δεν μου εκανε εντηποση φιλε καλητερα να αποφευγεις αυτες τις μαρκες δεν εχω ακουσει καλα λογια.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

tristan

καλητερα να σου απαντηση ενας με περησοτερη εμπηρια για το σuγκεκριμενο aeg

vales z-mak

Εγώ ούτε καν που την ήξερα την εταιρία. Αλλά με μια γρήγορη περιήγηση στο  you tube από αυτό που είδα δεν μου φάνηκε να κατασκευάζει αεροβόλα που να μην σου κάνουν εντύπωση αν πάρω για παράδειγμα από το colt 1911 που παρουσιάζουν.
Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ

paliou

Μιλαμε για μια εταιρεια μπουτικ. Λογικο να μην ειναι ιδιαιτερα γνωστη καθως η γκαμα των προιοντων της ειναι περιορισμενη ενω οποιο μοντελο παυει να παραγεται αυτοματως γινεται συλλεκτικο και η αξια του αυξανεται!!!
Το συγκεκριμενο μοντελο θεωρειται για τα GBB οτι η Μπουγκατι Βειρον για τα αυτοκινητα γιαυτο και μιλαμε για τετοια τιμη (και του οπλου και του αυτοκινητου ;))
Μην ξεχασω να αναφερω οτι το συγκεκριμενο οπλο εχει τμηματα του συμβατα με real steel Μ4.
Λιγουρευομαι εδω και καιρο το οπλο και εχω διαβασει αρκετα τοσο για το ιδιο οσο και για την εταιρεια ωστε να ΜΗΝ τα θεωρο "βλακεια".
Καληνυχτα.

grenadier

Βρε φίλε ποιος τα λέει όλα αυτά;

Εγώ απ'όσο ξέρω (και όπου και αν δεις ανά την υφήλιο) όταν λένε για Inokatsu μιλάνε για very high-end airsoft replicas τα οποία όπως είπε και ο paliou διαθέτουν μέχρι και πολλά real steel parts!!!

anestis

Εγω παιδια μηλησα για βολη και οχι για εξωτερικα και εσωτερικα.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

anestis

Δεν ειναι μονο η εμφανιση που πρεπει να βλεπουμε αλλα και τα υποληπα. Αυτη ειναι η γνωμη μου και γιαμενα ειναι καλητερο σε βολη ενα Τ-418 G&G παρα ενα inokatsu για τα λεφτα του μηλαμε παντα.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

Nick_the_Greek

#8
Παράθεση από: Dimitris Stafidas στις  15 Σεπ 2012, 21:34:50 ΜΜ
paliou θα επιτρεψεις να διαφονισω μαζι αυτη η μαρκα ειναι μια μαρκα η οποια βγαζει μερικα μοντελα τα σταματαει να κικλωφορουν και γινονται διθεν συλεκτικα και ειναι στην τιμε των 400 μπορει και λιγοτερο και παραπανω η παρκα που μιλαμε τωρα δεν εχει καθολου καλα περιφερειακα στο οπλο οσο και στην αντοχη και την δυνατοτητα να το χρησιμοποιησεις αλλο ενα ακομα και βασικο ειναι οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΚΟΛΑ ΑΝΤΑΛΑΧΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ Η ΕΤΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΓΚΑΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ''ΔΙΕΘΝΗ'' ΜΑΡΚΑ λοιπον αν θες ακουσε με αν θες οχι εσυ πληρωνεις ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!
Να ρωτήσω κάτι έχει κάποια προσωπική εμπειρία με αυτήν την εταιρία; Έχεις ή είχες κάποιο όπλο της; ή απλός γράφεις ότι σου κατέβει;

Υστερόγραφο. Όταν γράφεις ένα μήνυμα, πριν το στείλεις, να το διαβάζεις μια φορά μπάς και δεις κανα συντακτικό ή ορθογραφικό λάθος.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Vangelis

Όσοι είχαν την τύχη να δουν από κοντά ένα inokatsu GBB θα μπορούν με βεβαιότητα να δηλώσουν ότι πρόκειται για "εμπειρία ζωής".

Ειδικά τα AK είναι απόλαυση.
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

Nick_the_Greek

Παράθεση από: Dimitris Stafidas στις  16 Σεπ 2012, 09:34:44 ΠΜ
  φιλε προτων χεστηκα για τα ορθογραφικα δευτερο ειχα ενα M4 της εταιριας και ενα AK ενας φιλος μου και απο διχθηκαν και τα δυο τσαμπα λεφτα και εσυ ΚΥΡΙΕ ΑΞΥΠΝΑΚΙΑ δες το πρωτα απο κοντα παιξε μαζι του  και μετα ελα μηλα μου OMG  :P :P
Κλασικό δεκάχρονο μα το θεό, τώρα έτσι για να ξέρεις εγώ είχα όπλο της εταιρίας αυτής και για αυτο δεν γράφω ότι μου κατέβει. Επίσης είμαι σίγουρος ότι δεν είχες ποτε όπλο αυτής της εταιρίας γιατι :
Πρώτον λες ότι ένα συλλεκτικό μοντέλο της εταιρίας κοστίζει 400 ( βάζουμε και καμία μονάδα μέτρησης ) όταν ένα καινούργιο μοντέλο της μη συλλεκτικό κάνει 800€ και μόνο απο αυτο γίνεται κατανοητό ότι δεν έχεις καμία σχέση με αυτήν την εταιρία. 
Δεύτερον , σύμφωνα με δική σου δημοσίευση, τα όπλα που έχεις είναι των εταιριών Cyma, Snow Wolf , KJ και G&G, όχι ότι έχουν κάτι οι εταιρίες αυτές αλλα θες να μου πεις  τώρα ότι μετα απο αυτές τις εταιρίες αγόρασες ένα Inokatsu M4 των 800€ που επιδή μπορείς να το πάρεις μόνο απο έξω το συνολικό κόστος θα είναι πολυ μεγαλύτερο. 
Δηλαδή τη να πω άντε καλύτερα να διαβάσεις τα μαθήματα σου για την Δευτέρα ( μπάς και μάθεις να γράφεις και σωστά ) και ασε τις ιστορίες περί όπλων που είχες εσυ και οι φίλοι σου. 
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

ARIS LAMIA

Παράθεση από: ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ στις  15 Σεπ 2012, 15:13:30 ΜΜ
θα θελα να ακουσω κρητικες αν γινεται-το εχει κανενας αν οχι αυτο παλαιοτερο μοντελο

Φίλε μου θα ήθελες να το αγοράσεις κι αν για ποιο λόγο;

Για να παίζεις σε παιχνίδια ή για συλλογή;

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

Φιλε Αρη μου αρεσει η αισθηση του blow back-ηδη εχω δυο στη κατοχη μου και με εχουν εντυπωσιασει γιατι ειναι πιο αληθοφανες-εχω μαθει οτι το συγκεκριμενο πλησιαζει ακομα πιο πολυ την αληθοφανεια-εχω κολημα με την αληθοφανεια για να καταλαβεις τα αξεσουαρ που χροισημοποιω ειναι ολα ρεαλ

paliou

Αν σου αρεσει η αληθοφανεια φιλε μου τεσεκαρε αυτό το promo video για το συγκεκριμενο οπλο: Inokatsu M4 MTW SOPMOD 2011 Super Version (HD) - Redwolf Airsoft - RWTV  8)
Αν σου αρέσει και η αίσθηση του blowback δες το κλωτσημα - οχι του οπλου - αλλα του ωμου σε αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=qGvs--HfwK4&feature=player_embedded  ;D

ARIS LAMIA

Σίγουρα η αληθοφάνεια σ'αυτό το όπλο περισεύει σ σύγκριση με τα πιο κοινά όπλα airsoft,

αυτό που παρατηρώ όμως είναι πως θα μπορούσε να θεωρηθεί ''exotic airsoft gun'', γι'αυτό αν το πάρεις
για συλλογή και για να ρίχνεις που και που καμιά δοκιμαστική βολή είναι τέλειο!  ;)

Προσωπικά όμως θα λυπόμουνα να το δω να γρατσουνιέται και να ταλαιπωρείται στα πεδία  :(

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

Δηλαδη το πρωτινεις-οντως κανει τη διαφορα με τα υπολοιπα -η τιμη του ανταποκρινεται σωστα 980$ η με αυτα τα λεφτα περνεις κατι ισαξιο και σου μενουν κι ολλας?

ARIS LAMIA

#16
Αυτό που λέω είναι πως το συγκεκριμένο όπλο είναι τέλειο αν είσαι συλλέκτης και πως τα extra, τα βίτζια και τα special σ'αυτή τη ζωή πληρώνονται παραπάνω,

αν το θες όμως για να παίζεις είναι σαν να παίρνεις τη ferrari και να πηγαίνεις κάθε μέρα στη δουλειά σου και για ψώνια στο super market, θα το έκανες; νομίζω μόνο αν δε λογαριάζεις/σου λείπει το χρήμα!

edit
Τι οικονομική δυνατότητα έχεις δλδ ή αν σου αρέσει να συλλέγεις ακριβές και κορυφαίες ρέπλικες  μόνο εσύ το γνωρίζεις πραγματικά για να αποφασίσεις  ;)

alphacharlie

#17
To συγκεκριμενο οπλο ειχα την τυχη να μου το δανεισει ενας φιλος σε ενα παιχνιδι στην Ιταλια. Ειναι φυσικο να μην την γνωριζουν πολλοι αυτη την μαρκα γιατι δεν εχει καμμια σχεση με τα οπλα "μαζικης παραγωγης και καταναλωσης"...Ειναι απλα κορυφη και οποιος εχει αντιθετη γνωμη μαλλον λεει ο,τι θελει μονο και μονο για να γραφει!! Tωρα αν αξιζει τοσα λεφτα,αυτο ειναι αλλο θεμα.Αν εισαι διατεθημενος να το παρεις,χτυπα το και δεν θα το μετανιωσεις. Αν εχεις δει την ποιοτητα του VFC HK416 σε GBB και σου αρεσε,τοτε αυτο θα το λατρεψεις.
Τριτο ενικο με ΑΙ πχ τωρα παιζετΑΙ ενα παιχνιδι
Δευτερο πληθυντικο με Ε πχ εσεις παιζετΕ ενα παιχνιδι

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Ας σεβαστουμε λιγο την γλωσσα μας!

Alexgreek

Πάντως respect για το Inokatsu, αλλά θα έπαιζα και σε κάτι τέτοιο (έχω το αντιστοιχο Μ4Α1 της KSC 2 χρόνια τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος)

KWA Full metal M4A1 GBB Magpul version by CRW-airsoft.com

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

το οπλο αναμενω να το εχω στα χερια μου οποτε σε λιγες μερες θα σας πω εντυπωσεις απο κοντα