TACTICAL ASSAULT GROUP EAST

Ξεκίνησε από GIASTA, 15 Σεπ 2012, 03:37:27 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

GIASTA


KATADROMEAS

Πολή καλό το βιντεάκι!Μπράβο! :)

batrax

-CERBERUS-

anestis

Ωρεο το βιντεο αλλα προτιμω ΕΚΑΜ πολυ δησκολοτερη εκπαιδευση αλλα και ποιο ρεαληστηκη. Δεν ειναι τυχεο που βρησκονται μεσα στις 3 καλητερες ειδηκες μοναδες αστυνομιας στον κοσμο.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

καλα κατουρα κ λιγο και μην το παρεξηγησεις πλακα κανω-αλλα ρε σειρα εγω εχω μια απορια-πως γινεται σε αυτο το κρατος να εχουμε σουπερ αροπορια ναυτικο στρατο κτλ...εκαμ μπλα μπλα μπλα κ τα λοιπα και για τους εξω να ειμαστε οι τελευταιοι των μοικανων-οπου υπαρχουν λεφτα ολα ειναι καλυτερα-αν θες ακουσε με-οχι οτι φταινε αυτοι που υπηρετουν στα σωματα ασφαλειας-απλα δεν υπαρχει φραγκο ουτε για εκπαιδευση κ με μισθους πεινας αστα να πανε...γι αυτο σου λεω,κ επειδη εχω συνεργαστει με ξενους λογο υπηρεσιας σου λεω απλα οτι ειναι ετη φωτος μπροστα σε πολλα θεματα-εδω τον στρατιωτικο-αστυνομικο τον βριζουν τον ξευτιληζουν κτλ εκει τον σεβονται κ εινα τιμη γι αυτους που υπηρετουν-εδω υλικα γιοκ-παρτα μονος σου-εκει εχουν τα παντα+την εμπειρια τους σε πραγματικες επιχειρησεις-εμεις ιμια πατατα-σορρυν ματεη πατατα κ αλλα πολλα γιατι απλα δεν σε αφηνουν να κανεις δουλεια σου

anestis

Φιλε Ιωαννη δεν μπορω να σου πω γιατι ξερω απο πρωτο χερι οτι ειναι οι καλητεροι για ευνοητους λογους το μονο που μπορω να σου πω οτι ειμαι στρατιοτικος και εργαζομαι στις ειδηκες δυναμεις. Τα Ο.Υ.Κ οταν ακουνε ΕΚΑΜ βαρανε προσοχη και οι λογοι ειναι οτι η εκπαιδευση ειναι 2 φορες δυσκολοτερη απο των Ο.Υ.Κ, τα Ο.Υ.Κ ειναι 3τα στον κοσμο στην λιστα των SEALS και μονο απο αυτο φανταζεσε οτι για να λενε και οι Ουκαδες οτι τα ΕΚΑΜ ειναι πολυ ποιο δυσκολα παει να πει οτι κατι ξερουμε  ;). Δες απο το youtube εκπαιδευση ΕΚΑΜ εχει λιγα βιντεο λογο οτι δεν επιτρεπουν να τους βιντεοσκοπει καποιος και γιαυτο υπαρχουν λιγα βιντεο.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

snoopy


Sierraxray

Δηλαδή περάσαμε Delta - SAS - GIGN - Spetnaz - BOPE - Shaldag κλπ κλπ?
"Ο ύπνος της λογικής γεννάει τέρατα" - Goya.

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

ακου σειρα για να μαθαινεις απο καποιον που ειναι μεσα στα πραγματα ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ-καταρχας κανεις δεν βαραει προσοχη σε κανεναν-και ιδιαιτερα οι ουκ-ο καθενας ειναι για αυτο που κανει οποτε δεν συγκρινονται-φορανε κουκουλες η κριβουν τα προσωπα τους επειδη ειναι στην αντιτρομοκρατικη υπηρεσια-απο το you tube εσυ καταλαβες τι εκπαιδευση κανουν????

ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ

Παράθεση από: Sierraxray στις  15 Σεπ 2012, 16:20:26 ΜΜ
Δηλαδή περάσαμε Delta - SAS - GIGN - Spetnaz - BOPE - Shaldag κλπ κλπ?
;D ;D ;D ;D ;D-αυτοι δεν κλ..ουν μια

spirosleon

η πολυ τηλεοραση βλαπτει!!

GIASTA

Παράθεση από: ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ στις  15 Σεπ 2012, 14:50:27 ΜΜ
καλα κατουρα κ λιγο και μην το παρεξηγησεις πλακα κανω-αλλα ρε σειρα εγω εχω μια απορια-πως γινεται σε αυτο το κρατος να εχουμε σουπερ αροπορια ναυτικο στρατο κτλ...εκαμ μπλα μπλα μπλα κ τα λοιπα και για τους εξω να ειμαστε οι τελευταιοι των μοικανων-οπου υπαρχουν λεφτα ολα ειναι καλυτερα-αν θες ακουσε με-οχι οτι φταινε αυτοι που υπηρετουν στα σωματα ασφαλειας-απλα δεν υπαρχει φραγκο ουτε για εκπαιδευση κ με μισθους πεινας αστα να πανε...γι αυτο σου λεω,κ επειδη εχω συνεργαστει με ξενους λογο υπηρεσιας σου λεω απλα οτι ειναι ετη φωτος μπροστα σε πολλα θεματα-εδω τον στρατιωτικο-αστυνομικο τον βριζουν τον ξευτιληζουν κτλ εκει τον σεβονται κ εινα τιμη γι αυτους που υπηρετουν-εδω υλικα γιοκ-παρτα μονος σου-εκει εχουν τα παντα+την εμπειρια τους σε πραγματικες επιχειρησεις-εμεις ιμια πατατα-σορρυν ματεη πατατα κ αλλα πολλα γιατι απλα δεν σε αφηνουν να κανεις δουλεια σου
+10000000000000000 Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο

spirosleon

Παράθεση από: ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΜ στις  15 Σεπ 2012, 14:50:27 ΜΜ
καλα κατουρα κ λιγο και μην το παρεξηγησεις πλακα κανω-αλλα ρε σειρα εγω εχω μια απορια-πως γινεται σε αυτο το κρατος να εχουμε σουπερ αροπορια ναυτικο στρατο κτλ...εκαμ μπλα μπλα μπλα κ τα λοιπα και για τους εξω να ειμαστε οι τελευταιοι των μοικανων-οπου υπαρχουν λεφτα ολα ειναι καλυτερα-αν θες ακουσε με-οχι οτι φταινε αυτοι που υπηρετουν στα σωματα ασφαλειας-απλα δεν υπαρχει φραγκο ουτε για εκπαιδευση κ με μισθους πεινας αστα να πανε...γι αυτο σου λεω,κ επειδη εχω συνεργαστει με ξενους λογο υπηρεσιας σου λεω απλα οτι ειναι ετη φωτος μπροστα σε πολλα θεματα-εδω τον στρατιωτικο-αστυνομικο τον βριζουν τον ξευτιληζουν κτλ εκει τον σεβονται κ εινα τιμη γι αυτους που υπηρετουν-εδω υλικα γιοκ-παρτα μονος σου-εκει εχουν τα παντα+την εμπειρια τους σε πραγματικες επιχειρησεις-εμεις ιμια πατατα-σορρυν ματεη πατατα κ αλλα πολλα γιατι απλα δεν σε αφηνουν να κανεις δουλεια σου
+2

GIASTA

Φιλε ανεστη το you tube με την πραγματικοτητα τα εμακ τον εξοπλισμο τον αγοραζουν οι ιδιοι με τα χρηματα τους.

anestis

Οχι εμακ.... ΕΚΑΜ ;D και δευτερον αμα θες αγοραζεις η ΕΛ.ΑΣ δηνει στους ΕΚΑΜητες εξοπλησμο και οπλα.
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

Sierraxray

Απλά ανέστη το πόσο αξιόμαχη είναι μια μονάδα ή σώμα ή όπλο φαίνεται κατά σειρά προτεραιότητας από 4 τουλάχιστον κριτήρια:
1) πραγματικές επιχειρήσεις σε εμπόλεμη ζώνη
2) πραγμτικές επιχειρήσεις σε παραβιαζόμενη ζώνη σε καιρό ειρήνης
3) εξομοιούμενες συνδυαστικές επιχειρήσεις - γυμνάσια με ξένες χώρες
4) τακτική εκπαίδευση.

Αυτή τη στιγμή η μόνη που μπορεί να στηρίξει το γιγάντιο όνομά της (παρά το ότι τα ίδια τα μέλη της δεν το επιδιώκουν και το αρνούνται)
είναι η ΠΑ που εμπλέκεται και στο 2 και στο 3 και στο 4 και εν μέρει και στο 1. Και πάλι όλοι θα σου πούν ότι η υπεροχή της είναι σε ορισμένους τομείς ενώ σε άλλους χωλαίνει και δεν χάνει ποτέ την ευκαιρία ν'αντλεί γνώσεις από ξένες αεροπορίες ακόμα και από την γείτονα (που επίσης διαθέτει μια από τις καλύτερα εκπαιδευμένες.

Πιστεύω με αντίστοιχο ταπεινό πνεύμα αντιμετωπίζουν και οι ΕΚΑΜίτες το σώμα τους και δε νομίζω να υποστηρίζουν ότι κατέχουν κάποια 3η θέση στον κόσμο. (είναι σχεδόν αδύνατο να μοιράσεις ξεκάθαρα θέσεις ακόμα και σε μονάδες όπως οι SAS ή οι DELTA... γιατί απλά από ένα σημείο και πέρα...... δεν  υπάρχει καλύτερος..... είναι ήδη πολύ ψηλά για να γίνουν συγκρίσεις.
"Ο ύπνος της λογικής γεννάει τέρατα" - Goya.

anestis

Και ομως φιλε μου στα στατιστικα ειναι 3 και οσο αφορα την αληθοφανεια τα ΕΚΑΜ ειναι χρονια μπρωστα και δεν ειναι υπερβολη ;). Απλα ψαξτε να δειτε τη μπορουν να κανουν και μετα ξαναγραψτε σχολιο ;). Ειναι ανοφελο να γραφουμε διαφορα εαν δεν τα εχουμε ζησει. Δεν ειμουν ΕΚΑΜΙΤΗΣ αλλα εχω περασει την μηση εκπαιδευση σε σεμιναρια που εκαναν στην δουλεια μου(στρατος) και μηλαμε για απηστευτη κουραση και απηστευο ρεαλισμο. Φιλικα παντα Ανεστης. ;)
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

GIASTA

Παράθεση από: anestis στις  15 Σεπ 2012, 22:40:39 ΜΜ
Και ομως φιλε μου στα στατιστικα ειναι 3 και οσο αφορα την αληθοφανεια τα ΕΚΑΜ ειναι χρονια μπρωστα και δεν ειναι υπερβολη ;). Απλα ψαξτε να δειτε τη μπορουν να κανουν και μετα ξαναγραψτε σχολιο ;). Ειναι ανοφελο να γραφουμε διαφορα εαν δεν τα εχουμε ζησει. Δεν ειμουν ΕΚΑΜΙΤΗΣ αλλα εχω περασει την μηση εκπαιδευση σε σεμιναρια που εκαναν στην δουλεια μου(στρατος) και μηλαμε για απηστευτη κουραση και απηστευο ρεαλισμο. Φιλικα παντα Ανεστης. ;)
Ρε αδερφε εσυ που τα βρισκεις αυτα εκει στο στρατο τι σας δινουν ληγμενα lol

GIASTA

Παράθεση από: anestis στις  15 Σεπ 2012, 22:40:39 ΜΜ
Και ομως φιλε μου στα στατιστικα ειναι 3 και οσο αφορα την αληθοφανεια τα ΕΚΑΜ ειναι χρονια μπρωστα και δεν ειναι υπερβολη ;). Απλα ψαξτε να δειτε τη μπορουν να κανουν και μετα ξαναγραψτε σχολιο ;). Ειναι ανοφελο να γραφουμε διαφορα εαν δεν τα εχουμε ζησει. Δεν ειμουν ΕΚΑΜΙΤΗΣ αλλα εχω περασει την μηση εκπαιδευση σε σεμιναρια που εκαναν στην δουλεια μου(στρατος) και μηλαμε για απηστευτη κουραση και απηστευο ρεαλισμο. Φιλικα παντα Ανεστης. ;)

GIASTA