Αφιερωμένο σε όσους είναι γεννημένοι μεταξύ 1955 -1985

Ξεκίνησε από ampelift, 04 Μαΐου 2011, 15:23:57 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

tristan

φιλε ξεθαψα την ιστορια του ανυποταχτου γκουναρ (το'πλο) χελμ (το κρανος) μπακ (το σοκιδειω) εχω 270 σελιδες της ιστοριας  χιχιχι ;D ;D ;D  θα ψαξω και την συνεχια

pipilas

οπως και να εχει κυριοι ζησαμε απιστευτα παιδικα χρονια
μακαρι και το ευχομαι δηλαδη να αλαζαν οι καιροι και ολονων τα παιδια να περναγανε το ιδιο καλα οπως και εμεις!!!!!
με μελανχωλησατε πολυ, μου θημησατε πραγματα και καταστασεις που τις ειχα ξεχασει.......σας ευχαριστω....

Τάλων

#42
Αχ................................

γιατί λησμονήσατε τον νερατζοπόλεμο, το μπίζ και αργότερα όταν ψιλοήρθε ο πολιτισμός το χτύπημα των κουδουνιών

αλήθεια ποτέ μου δεν έμαθα τι σήμαινε "αλαλαήτες" ορμώντας μέσα στην σπηλιά για να σκοτώσουμε το τέρας που κρυβόταν στους πρόποδες του Παλαμηδιού (μεγάλωσα στ Ναύπλιο)

σύρμα ψιλό κλεμμένο από την μάνα για να το βάλουμε στο ποδήλατο αναβοντάς του φωτιά το βράδυ και να φαίνεται σαν βεγγαλικό

Ποπάυ, Τιραμόλα, Μπλέκ, Σεραφίνο, Δικαστή Τρεντ (όχι τον Σταλόνε φυσικά), Καρυμπού.
Ο λεφτάς της γειτονιάς έπαιρνε εικονογραφημένα κλασσικά και Μίκη Μάους Αλμανάκ.

Μπόζο γαριδάκια για να βρούμε μέσα την λαστιχένια γυμνή.
Γκοφρέτα Κότζακ για να συμπληρώσουμε το άλμπουμ και να πάρουμε το αεροβόλο.

Και το καλοκαίρι την στήναμε αμίλητοι ακούνητοι πάνω από τον μεγάλο υπόνομο για να βγει το ποντίκι και το κάνουμε μπάλα.

Τι να πρωτογράψω  ρε παιδιά ..... θα πέσει ο server

ΓΕΙΤΟΝΙΑ, ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ, ΞΕΝΟΙΑΣΙΑ
ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΥΧΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ

Χρήστο πόσο δίκιο έχεις πόσο κακό κάνουμε στα παιδιά μας.

Συμπαθάτεμαι αλλά με πήραν τα κλάματα.
Θα επανέρθω
Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός γελάει.

ROOKIEJO

ενταξει δεν λεω αλλα δεν ειχαμε aeg δεν αλλαζαμε μπιλιες με φιλους τα οπλα της εποχης βγαζανε μονο σπιθες και θορυβους δεν ειχαμε red dot lazer traser.
τοτε δεν ειχαμε καλα καλα μπαταριες.
ο μικρος ηρωας δεν μεγαλωνε ποτε μετα απο χιλιαδες επεισοδια ,ο μικρος σεριφης δεν εγινε ποτε μεγαλος σεριφης ο σπιθας δεν σκοτωσε ποτε τον καπιταν σαιταν τα lego ηταν μονο κοκκινα και ασπρα.
και το χειροτερο  χρωμα ειναι το κιτρινο για να βαψεις υποβρυχιο

PANZO

#44
Ανεμελο παιχνιδι στις αλανες.Φυσοκαλαμα και γεματο στομα με μπιρμπιλονια.Πολεμος αναμεσα στις γειτονιες.Βελαμος ποδηλατα και τα πρωτα αυτοσχεδια bmx. Γκομενιλικια στο σχολειο.Πρωτοι στις εκδηλωσεις των σχολειων στην φημισμενη τοτε stasion one στην πατησιων.Μετα XLR 600χωρις διπλωμα και σουζες που ξεκιναγαν απο πατησιων και καταληγανε συγγρου και παραλιακη .Ακουγωντας stay the night,viva sahara,lost in the night,life is life.Αξεχαστες εποχες !!!! :'( :'( :'(

Mετα γνωρισα την γυναικα μου......................εχω δυο υπεροχα παιδια :)και παιζω με ολους εσας airsoft σχεδον καθε κυριακη ;)  

Ερωτηση : Το κοyote επιασε τελικα τον road runner ?

ampelift

Παράθεση από: PANZO στις  06 Μαΐου 2011, 09:34:54 ΠΜ
Mετα γνωρισα την γυναικα μου......................εχω δυο υπεροχα παιδια :)
Να σας ζήσουν φίλε μου!!!!!!!!!!! :)
Ερωτηση : Το κοyote επιασε τελικα τον road runner ?
Όλη μου την ζωή αυτό περιμένω να δω.  >:(

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Prom 81 Να θυμησω ιστορικα live Mortem-FUneral dusk Αντρεα με 50 ατομα και τα πρωτα corpsepaint,με Μαριο 260 κιλα και Χρηστο καρατεριστα,Ζανια και τετοια..
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Prom81

@ Παυλος Μελας: ξεχνιουνται αυτα βρε? Οπως και στο rainbow που εβγαλα την μιση συναυλια με την κιθαρα σου!! 8)

@ Panzo: Ναι, στις ΗΠΑ "βγηκε στον αερα" επεισοδιο με το κογιοτ να το πιανει και να το τρωει, ομως απαγορευτηκε επιτοπου λογω "οδυνηρου αντικτυπου" που ειχε στα παιδια.. (ετσι ξερω, τωρα εαν στεκει..)

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Σουβλατζιδικο κατω απο το rainbow με σουβλακια θανατος που ο σουβλατζης ηταν μπλεγμενος με νυχτα και τον πυροβολησαν και ειχαμε βγαλει βρωμα οτι τον εφαγαν για τα αποτυχημενα σουβλακια..Αντρεας με φορμα και τρυπια φανελα με λαδιες και live χωρις μπυρες αμα δεν ειχε κοσμο..
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

ampelift

Παράθεση από: Prom81 στις  06 Μαΐου 2011, 11:54:29 ΠΜ
@ Panzo: Ναι, στις ΗΠΑ "βγηκε στον αερα" επεισοδιο με το κογιοτ να το πιανει και να το τρωει, ομως απαγορευτηκε επιτοπου λογω "οδυνηρου αντικτυπου" που ειχε στα παιδια.. (ετσι ξερω, τωρα εαν στεκει..)
Το θελωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mr.Gounaki

οι προσευχες ολων μας εγιναν πραγματικοτητα  ;D ;D :P
κ ο κυριος Seth MacFarlane εφτιαξε ενα επεισοδιο με το coyote να πιανει το roadrunner
Coyote finally catches Roadrunner! [HD]
;D ;D

PANZO