Καπνίζουμε?

Ξεκίνησε από CostasV, 14 Δεκ 2008, 22:34:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η σχέση σας με την νικοτίνη?

Σιχαίνομαι το τσιγάρο, δεν θέλω ούτε καν να το βλέπω (και ούτε ποτέ θέλω να δοκιμάσω)....
Που και που....  Χριστούγεννα, Πάσχα ή με την παρεουλα μου όταν πάμε για καφέ κάνω και κάνα τσιγαράκι άμα λάχει (δλδ 1-5 την εβδομάδα ή τον μήνα)
Καπνίζω περίπου 5-10 τσιγάρα την ημέρα καθημερινά (γιατί μπορεί να γουστάρω την φούμα αλλά συγκρατώ τον εαυτό μου...)
Τι με λες τώρα...? Δεν καπνίζω απλά... καπνίζω όσο αντέχω... περισσότερο από 1 με 2 πακέτα την ημέρα...

CostasV

Εγώ είμαι από τους μανιακούς... Νο# 4

Εεεεεεε και που είστε δικαιολογήστε και την θέση σας.... δλδ δηλώστε και τη άποψη σας επώνυμα.... Άντε...!!!  >:(
Defeat isn't when you fall down, defeat is when you refuse to stand up!

fanioles

Εγς απο τους λιγότερο.. περιπου 10 τη μερα

ted


kapnizo sxedon 2 paketa tin imera .  :o

hargyr

Παρακαλώ οι ψηφοφορίες που δημιουργούμε να έχουν σχέση με το Airsoft ;)
PLAY FAIR

kinmid

Ως μη καπνιστής δήλωσα την πρώτη επιλογή, αν και δεν με εκφράζει 100%...
Δοκίμασα (φοιτητικές αμαρτίες γάρ  :-[ ) πριν χρόνια για περίπου μία εβδομάδα χάριν γκόμενας (  :-\ ), και μετά το παράτησα... και την γκόμενα. ;D

FanIsHere

Εγώ δεν καπνίζω, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το σιχαίνομαι κιόλας... :-X
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

Falcon

Ψηφισα το πρωτο. Ειχα καπνισει μια φορα στα 14, αλλα το σταματησα απο μονος νου αφου ειχα αντιλειφθει τι μεγαλη ανοησια ειναι.

1)Μειωνει το μεσο ορο ζωης (βλαπτοντας κυριως τους πνευμονες οχι πως τωρα εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες, ενω βγαινεις για μια βολτα, σε χτυπα ενα αμαξι και σε στελνει στο ..  ...''καλο'')

2)Μειωνει τις φυσικες σου αντοχες, με αποτελεσμα να αποδιδεις λιγοτερο στο ''πεδιο της μαχης'' (κι οχι μονο)  αφου οταν τρεχεις θα λαχανιαζεις σα το ζωον (αυτο σε ακραιες περιπτωσεις οπως μεγαλυτερης ηλικιας ανθρωπους που καπνιζουν οι χρονιους καπνιζοντες)

3)Κανει ζημια ακομη και στο στομα, κυριως στα δοντια   ;D--------> :D

4)Γηρανση του δερματος και πολλων αλλων

5)Μικροτερη αποδοση σε καποια πραγματακια που δεν μπορω να αναφερω στο forum

Και σε ακομη περισσοτερα τα οποια εγω δεν ξερω κι αλλα που πιθανον δε θυμαμαι. Γενικοτερα το καπνισμα ειναι ενα μεγαλο σφαλμα κι ενα ''ναρκωτικο'' που σε ''τρωει'' αργα, κι οποιος πιστευει πως κανω λαθος στα παραπανω, ας με διορθωσει. Δε προσπαθω κι ουτε θελω να προσβαλλω ορισμενους ανθρωπους (εφοσον αυτοι ειναι υπευθυνοι για την επιλογη τους). Μπορει να πιστευουν πως το καπνισμα ειναι καλο, ομως δεν ειναι κι η καλυτερη επιλογη στο κοσμο.

@hargyr

Το καπνισμα πλεον εχει σχεση με το airsoft, εφοσον αρκετοι airsoftάδες καπνιζουν. Ο φιλος μας που εθεσε το θεμα. ηθελε προφανως να δει μερικες αποψεις.

@Kinmid

Δεν προκειται ποτε να αρχισω το καπνισμα για ΚΑΜΙΑ γκομενα.

kinmid

Παράθεση από: Falcon στις  14 Μαρ 2009, 18:59:42 ΜΜ
@Kinmid

Δεν προκειται ποτε να αρχισω το καπνισμα για ΚΑΜΙΑ γκομενα.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος.  :)

wolfish

Παρόλω που το δοκίμασα δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρων
για να το συνεχίσω.
Αρκετοί φίλοι μου καπνίζουν και έτσι έχω μάθει να αναπνέω
καπνό..... Είμαι ένας δυστυχώς παθητικός καπνιστής ( το κρίμα
στο λαιμό τους ). :-\ :-\ :-\

HARRY70

Παρόλο που το εχω κόψει 2 χρόνια μπορώ να καταλάβω απόλυτα την ευχαρίστηση που μπορεί να νιώθει ένας καπνιστής.
http://194.30.229.85/armageddons

ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ

TOYRKOFAGOS

παιδια εγω δεν καπνιζω, εχω δοκιμασει βεβαια, αλλα βρωμοκοπαει... πως μπορειται και καπνιζεται.; ουτε να το μυρισω δε θελω...

βλεπω οτι οι περισσοτεροι που εχουμε ψηφισει ειμαστε αντικαπνιστες!!! αυτο ειναι καλο, πως θα ανταπεξελθουμε στο πεδιο της μαχης αλλιως...
παιδια οσοι καπνιζετε, κοφτε το δεν προσφερει τπτ.
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

tag21

Kalimera stin parea eimai kainourgios sto forum.
ego to tsigaro to exo kopcei edo kai 10 mines.
kapniza 15 xronia kai to ekopca maxairi.
exo parei kamia 10ria kila alla me diatrofi kai gymnastiki
pisteuo na ta xaso.
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

akridas07

Εγώ καπνίζω σαν αράπης (όποιος με έχει δεί θα το καταλάβει από το χρώμα μου<, η νικοτίνη έχει αρχίσει να βγαίνει προς τα έξω :) ). Το θέμα αντοχής διαφέρει από άτομα σε άτομο.
Βγάζω το καπέλο στους αντικαπνιστές που απάντησαν, παρόλο που δεν τους αρέσει το τσιγάρο δεν κατακρίνουν τους καπνιστές. Τα ΣΕΒΗ μου.

loubamboo

  Εγώ θα δικαιολογήσω την ψήφο μου με προσωπικές - οικογενειακές εμπειρίες:

  1) Ο παππούς μου (πατέρας της μητέρας μου) που κάπνιζε πολύ πέθανε από στεφανιαία νόσο η οποία κατά τεκμήριο
      επιδεινώνεται από το κάπνισμα.
  2) Ο προπαππούς μου, πατέρας του παραπάνω, επίσης καπνιστής, πέθανε από καρκίνο του πνεύμονα.
  3) Ο πατέρας μου που επίσης κάπνιζε πολύ, πέθανε από στεφανιαία νόσο, βλέπε (1).
  4) Η μητέρα μου που κάπνιζε τόσο <<φανατικά>> ώστε την ημέρα που με έφερε στον κόσμο, κατά την
      εισαγωγή στην αίθουσα τοκετού ζήτησε την άδεια να ... καπνίσει, εκδήλωσε το 2006 καρκίνο στο
      λάρυγγα και υποβλήθηκε σε ολική λαρυγγοεκτομή, με αποτέλεσμα τώρα να μη μιλάει και να
      αναπνέει με τραχειοστομία.

  Πέρα από τα παραπάνω πιστεύω ότι η συνήθεια και πρακτική του καπνίσματος ενέχει και στοιχεία
αγένειας και υπολανθάνοντος σαδισμού, όταν και μόνο όταν ο καπνιστής αναγκάζει το μη καπνιστή να εισπνέει
τον καπνό του και τον εκθέτει στους κινδύνους και στους βλαβερούς παράγοντες τους οποίους
υφίσταται ο ίδιος εξαιτίας της έξης του.
Freedom is more important than peace. USMC!

Θάνος

#14
Ναί καπνίζω, πολλά! καί δυστυχώς δεν σκέφτομαι να το κόψω...

keep safe distance...

RamboGR

#15
ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ (ΣΧΕΔΩΝ) Ο ΜΟΝΟΣ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.(Συγνωμη για τα κεφαλαια δεν ηξερα)

Falcon

Αγαπητε μη γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γιατι εκλαμβανεται πως ΦΩΝΑΖΕΙΣ. (Διεθνης Κανονας)

charisteas3

loipon:  :D

1. to kapnisma kanei polu kako.
2.kostizei polu.

Dld ean kapnizeis 1 paketo thn hmera 8a einai: 3.00 x 7 (ebdomada) = 21.00.
                                                                            21.00 x 4 (mhna)       = 84.00  :o
                                                                            84.00 x 12 (xronos)   = 1002.00 euro!!!

PLAKA MOU KANETE LOIPON POU 8ES NA XODEUEIS AUTA TA LEFTA GIA KATI TSIGARA??!!  8)

egw pantws 8a ta afisw kai 8a agorasw ena poly oraiw oplo AirSoft.   :P

Maleficus

den to leo dioti eimai perifanos gia ayto alla prepei na to po mias kai psifisa to noumero 4
kapnizo 5 xronia kai eimai sxedon 18
einai anapospaso kommati tis zois m kai den antexo oute mia mera xoris tsigaro
mallon prepei na ipokipto sto 20% t plithismou ton kapniston p einai pragmatika ethismenoi kai oxi sto ipoloipo 80% p einai apla i sinitheia tous
mipos na kaname kai mia psifoforia gia tin kafeini ?
ekei de me pianei kaneis ....


GeR^PEZONAUTHS

ουτε να το βλεπω δεν θελω , αλλα ακουστε το ωραιο , ο ενας μου παππους ειναι 82 χρονων στο κρεββατι απο τα 76 του με 6 εγκεφαλικα (δεν κανω πλακα) και δεν εχει καπνισει ουτε πακετο σε ολη του την ζωη και ο αλλος μου παππους ειναι 73 , καπνιζει απο τα 18 του 2 πακετα την ημερα (τωρα 1) και ανεβαινει ο κερατας σε ελιες 5 μετρα με το βενζινοπριονο και κοβει.............αυτα ειναι