Καπνίζουμε?

Ξεκίνησε από CostasV, 14 Δεκ 2008, 22:34:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η σχέση σας με την νικοτίνη?

Σιχαίνομαι το τσιγάρο, δεν θέλω ούτε καν να το βλέπω (και ούτε ποτέ θέλω να δοκιμάσω)....
Που και που....  Χριστούγεννα, Πάσχα ή με την παρεουλα μου όταν πάμε για καφέ κάνω και κάνα τσιγαράκι άμα λάχει (δλδ 1-5 την εβδομάδα ή τον μήνα)
Καπνίζω περίπου 5-10 τσιγάρα την ημέρα καθημερινά (γιατί μπορεί να γουστάρω την φούμα αλλά συγκρατώ τον εαυτό μου...)
Τι με λες τώρα...? Δεν καπνίζω απλά... καπνίζω όσο αντέχω... περισσότερο από 1 με 2 πακέτα την ημέρα...

MitsoS_O_Yakuza

magas pleon den einai aftos p kapnizei alla aftos p den kapnizei!ksereis kati afou den sevese tin igia s kai tin igia tou diplanou s sevasou tin tsepi s...!!
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

MediCat

Φανατικη αντικαπνηστρια
Παντρεμενη με τον Mitsos_O_Yakuza

StarScream

εχω τοσο πισσα για την εθνικη οδο Αθηνα-Πατρα

aroutha

Είμαι από αυτούς που λένε "Πρέπει να το κόψω!", "Τελευταίο πακέτο που κάνω.", αλλά κάθε εβδομάδα παίρνω και καινούριο πακέτο καπνό! :P

Ghillie

Ενα πακετο καπνο τη βδομαδα δεν ειναι και τοσο κακο. Κι εγω στην ιδια κατηγορια ειμαι, με 1-10 τσιγαρα τη μερα. Βεβαια ακομα και αυτο βλαβερο ειναι σε σχεση με το μη-καπνισμα αλλα επειδη εχω περασει και απο φαση που εφευγαν 50-60 τσιγαρα τη μερα (ατιμα θηλυκα και εξεταστικες) εχω καταληξει σε αυτο το "λιγο".Καταστροφικο γινεται σε συνδυασμο με αλλα πραγματα και καταχρησεις τα οποια ο καθενας μας πρεπει να αποφευγει ασχετα με το αν ειναι καπνιστης η μη.Απο κει και περα αυξανει διαφορες πιθανοτητες εις βαρος της υγειας, αλλα οπως και σε πολλα αλλα πραγματα και οπως προειπαν πολλοι και με παραδειγματα, τζογος ειναι.

dash


Gus

#46
Φανατικος αντικαπνιστης! Δεν καπνισα ποτε μου, ουτε ετσι για τη δοκιμη και ουτε προκειται ποτε. Τους λογους δε θα κατσω να τους αναλυσω εδω, νομιζω ειναι πασιγνωστοι, ασχετο αν πολλοι αδιαφορουν...

Αυτο που με ενοχλει επισης ειναι το οτι λογω του οτι το 60 % των ανθρωπων στην Ελλαδα καπνιζουν δε μπορει να παει καποιος ετσι για ενα καφε και να μη γυρισει σπιτι του σαν να εχει καπνισει 2 πακετα.

Φιλε μου αν δε σεβεσαι τον εαυτο σου και την υγεια σου, σεβασου τουλαχιστον εμενα. Γιατι να πληρωσω εγω τις συνεπειες μια πολυ κακης επιλογης ενος αλλου ατομου.

Παντως ενα εχω να πω για τη νοσηρη αυτη συνηθεια, οτι πραγματικα οση ευχαριστηση και αν ισχυριζονται καποιοι οτι τους δινει δεν αξιζει μπροστα σε αυτα που δινουν ως ανταλλαγμα.

Ξερετε ειναι κριμα το οτι οι περισσοτεροι πραγματικα συνειδητοποιουν ποσο κακο εκαναν στον εαυτο τους καπνιζοντας οταν ειναι πλεον αργα. Το γυαλι αν ραγισει δε ξανακολλαει.

Emperor

Καπνίζω αρκετά θα έλεγα, 1+ πακέτο την ημέρα, έχω όμως αρκετές φορές επιχειρήσει να το κόψω-ελαττώσω και το σημαντικό είναι ότι το είχα πετύχει όποτε ήθελα, απλά πιστεύω ότι το χρειάζομαι ίσως για να χαλαρώνω, να απολαμβάνω το καφέ, το φαγητό, το "κόψιμο"  :o :o ;D ;D ;D και διάφορα άλλα που συνδιάζονται με το κάπνισμα εν γένει...
Peace is a lie. There is only passion. Through passion i gain strength. Through strength i gain power. Through power i gain victory, Through victory i gain meaning. My chains are broken, the Force shall free me...


Airetikos

Φανατικός αντικαπνιστής και δεν ακούω και κουβέντα
Ίσος το μοναδικό πράγμα στο οποίο είμαι απόλυτος !!!!

asimazeftos

Κάπνιζα και το έκοψα το 2004.Απο τότε είμαι φανατικός αντικαπνιστής. :)
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΑΡΡΟΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Zaitsev

Παλιά έκανα ένα τσιγάρο μετα το sex , αλλά επειδή είχα φτάσει να κάνω 2 πακέτα την ημέρα , το έκοψα, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,το τσιγάρο .  ;D

Σοβαρά τώρα δεν καπνίζω αλλά δεν μου είναι και τελείως άγνωστο .
Μπορεί το χρόνο να κάνω 2 - 3 .


Ranger

Είμαι φανατικός αντικαπνιστής όπου βλέπω άτομα να καπνίζουν ενώ ο εν λόγως χώρος είναι για μη καπνίζοντες  τους  λεώ να πάνε πιο πέρα και αν αρνιθόυν υπάρχει και το 1142 (μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις).


ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΑΜΑ ΔΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΩΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΛΙΤΙΡΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ Γ@ΜΙ@ΕΝ@ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ .
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

Whiskey


kaliostro

Να συμπληρώσω τον φίλο Whiskey απο πάνω μου....ΠΑΡΑ πολύ... :(
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Maleficus

Παράθεση από: Ranger στις  29 Μαρ 2010, 16:42:30 ΜΜ
Είμαι φανατικός αντικαπνιστής όπου βλέπω άτομα να καπνίζουν ενώ ο εν λόγως χώρος είναι για μη καπνίζοντες  τους  λεώ να πάνε πιο πέρα και αν αρνιθόυν υπάρχει και το 1142 (μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις).


ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ ΑΜΑ ΔΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΣΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΩΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΛΙΤΙΡΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ Γ@ΜΙ@ΕΝ@ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ .

ο εν λογω νομος μαλλον δεν ειναι σε ισχυ και αρκει μοναχα να κοιταξεις γυρω σου
εδω στη καλλιθεα πλεον ολες οι καφετεριες εχουν τασακια
τα internet cafe ψιλοφλορεβουν λιγο και απλως τα βαζουν μετα τις 1 τα μεσανυχτα



Ranger

Εγώ μένω κοντά στόυς αγίους αναργύρους  ουσιαστικά ένας δρόμος με χωρίζει απο το μπουρνάζι και επειδί συχνάζω εκέι μπορώ να πο οτι μόνο μετά τις 12 βλέπεις τσιγάρο
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

kaliostro

Ήμουν το προηγούμενο Σάββατο στο μπουρνάζι κ  μπορώ να πω με σιγουριά οτι ΟΛΑ τα μαγαζιά έχουν τασάκια κ καπνίζει ο κόσμος κανονικότατα.Στην τελική ας απαγορεύσουν την πώληση να δω απο που θα βρουν τόσα έσοδα απο τους φόρους.
Φίλοι είναι...τα αδέρφια που επιλέγεις!!!

Έρχονται όσοι θέλουν.... Μένουν όσοι μπορούν!!!

Laetius

Φανατικος αντικαπνιστης.Ουτε της μανας μου δεν αγοραζω στιγαρα αν μου το ζητησει......
Ο πόνος είναι  εφήμερος η δόξα είναι αιώνια

BALLIAN

Δεν μου αρεσει το τσιγαρο και προσπαθω να κανω και τους αλλους να καταλαβουν το κακο που προκαλει οσο μπορω.... Προσωπικα δεν εχω βαλει ποτε στο στομα μου τσιγαρο και δεν θα βαλω ποτε!! Παρολα αυτα ξερω ως παθητικος καπνιστης τη ζημια κανει καθως εμενα μου δημιουργησε προβλημα  στους πνευμονες  απο το παθητικο καπνισμα και ειμαι μονο 23  ....... ΑΠΛΑ κοψτε το για σας και για τους γυρω σας!!  δεν υπαρχει δεν μπορω υπαρχει δεν θελω  και αυτο το ξερω απο δικους μου ανθρωπους που το καταφεραν ενω καπνιζαν απο τα 12-14 κανα δυο πακετα την ημερα!!!

ΖΗΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!



ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ BALLIAN

Aeronflame

Δεν καπνίζω και ούτε θέλω. Το τσιγάρο είναι αρρώστια και σκοτώνει .... >:( >:( >:( Έτσι απλά  ;)
Στόχος μας να γινόμαστε καλύτεροι