Τι πιστολι θα διαλεγατε

Ξεκίνησε από teosaksas, 16 Δεκ 2009, 17:21:55 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Τι πιστολι θα διαλεγατε?

αεριου?
84 (75.7%)
ηλεκτρονικο?
21 (18.9%)
ελατηριου?
6 (5.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 104

teosaksas

πιο πιστολι θα διαλεγατε?

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

GLOCK 17,26, με εχουν ικανοποιησει απολυτα,αν και χαλβαδιαζω ενα ηλεκτρικο usp τελευταια..
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

transporter

προτιμώ αερίου καθώς είναι πιο δυνατά και έχουν μεγαλύτερο βελινεκές από αυτά που χρησιμοποιουν μπαταρία

Maleficus

αεριου λογω blowback και ευθυβολιας συν το βεληνεκες τους

cgwolf

 Εξαρτάται...
Σαν πρώτο θα έπαιρνα ηλεκτρικό...Λόγο μπαταρίας ξέρεις ότι μπορείς να κουβαλάς 5 γεμιστήρες π.χ. και να παίζεις συνεχόμενα.Με το GBB οι γεμιστήρες
έχουν τον τουλάχιστον 3πλάσιο όγκο.

Το GBB θα το έπαιρνα μετά το ηλεκτρικό για την "παπάτζα"...το blow back και ο ήχος του είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!

Σε θέμα ευθυβολίας δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα....Το GBB ακόμα και με την μικρή ανάκρουση που έχει δεν μπορεί να συγκριθεί με το ηλεκτρικό που δεν έχει καθόλου.
Σε βεληνεκές πάλι είναι πολύ σχετικό...έχω δεί ηλεκτρικό να ρίχνει χαλαρά σε απόσταση αντίστοιχη AEG και με απίστευτη ευθυβολία
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

morfeus1712

Στο πεδίο της καισαριανής τον σεπτέμβρη που μας πέρασε έτυχε να παίξω με ένα usp berretta Robocop Replica 8) !!!  Το μόνο κακό του είναι το βάρος του :-\ . πολύ ευθύβολο πολύ δυνατό στα 355-359 που το μετρήσαμε  αλλά εκτός απο το βάρος εχουμε και ένα άλλο μείον  ... Δύσκολο γέμισμα :-\ ... Αλλά μπροστά στην πώρωση που με είχε πιάσει όταν άκουγα τον ήχο (ακούγετε πολύ) όταν έριχνα... ΌΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ;D !!!  Μάλιστα ένας διπλα μου σε κάποια φάση τρόμαξε :o !! Μόνο sidearm δεν θα το έλεγα !!! Full Metal φυσικά!!

Gus

Αεριου φυσικα λογω αισθησης! Ειναι οτι πιο κοντα στο αληθινο...

Falcon

Αεριου. Ειναι πολυ πιο δυνατα, αρα σαφως και το μπιλακι τους θα πηγαινει μακρια.
Επισης το Blowback (στα περισσοτερα που το εχουν) κι ο ηχος τα κανουν πιο αληθοφανη.

panosmaster

προτημο με χιλια αεριου.αν και δεν εχω δικο μου και παιζω με δανεικο ενα qlock.ειναι φοβερα στην αισθηση.αν και σε περιοριζει με το να αγοραζεις αεριο. αλλα δεν βαριεσαι  ::)
Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΟΙΚΤΟ Ο PANOSMASTER OXI

JIM-ETA

Αερίου φυσικά για την αληθοφάνεια και τίποτα άλλο.

WAR ANGEL

Εχω αεριου...αλλα η υποχρεωτικη χρηση αεριου με αποθαρρυνει απο το να το χρησημοποιησω...το επομενο πιστολι μου θα ειναι ηλεκτρικο μονο και μονο για αυτο.

The Hawk 1

ηλεκτρονικο γιατι ειναι πιο αξιοπιστο

johnaras77

Αεριου σιγουρα!

Τα ελατηριου τα σπαω οταν παω να τα οπλισω γιατι δεν μπορω να ελενξω τη δυναμη μου...  ;D

mirrage

Παράθεση από: The Hawk 1 στις  11 Μαρ 2010, 20:19:54 ΜΜ
ηλεκτρονικο γιατι ειναι πιο αξιοπιστο

Δλδ με laser??? ;D ;D

Θες να πεις ηλεκτρικό...

Banath

Υποθέτω πως ένα πιστόλι αερίου θα ήταν ηδανικό αφού είναι και δυνατό και αληθοφανές...Οπότε +1

Ωστόσο με την κρήση που υπάρχει και το ηλεκτρικό μια χαρά θα ήταν δεν το συζητώ :P

Stathis

Airsoft is Life!

Laetius

θα πω αερίου γιατί είναι το μόνο είδος π βρήκα καλό mauser  :P τα ηλεκτρικά έχουν σταθερή απόδοση  στις καιρικές συνθήκες γλυτωνεις και τα λεφτά και το κουβάλημα αερίου βέβαια ,(το κακο είναι οτί δεν βρίσκεις όλα τα μοντέλα)
Ο πόνος είναι  εφήμερος η δόξα είναι αιώνια

Nikolai

#17
Τα αεριου τα θεωρώ καλύτερα

aroutha

Δεν έχω πάρει ακόμα ένα οπλάκι αλλά πλησιάζει πολύ αυτή η στιγμή και όταν το κάνω σίγουρα θα είναι αερίου! ;D

SaTuRn

Για παιχνίδια πιστεύω το ηλεκτρικό είναι οτι καλήτερο διότι δεν χρειάζετε αέριο και ότι έχουν λίγα fps και μπορείς να ρίξεις απο κοντινή απόσταση χώρις να φοβάσε μηπως τραυματίσεις τον άλλον γιατί για μακρηνές αποστάσεις έχουμε τα AEG μας! Για προσωπική ευχαρίστηση του αερίου που είναι αληθοφανές είναι άλλη φάση!