ΚΑΜΠΕΡΩΜΑ Η' ΚΙΝΗΣΗ?

Ξεκίνησε από ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ, 01 Δεκ 2009, 14:35:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΚΑΜΠΕΡΩΜΑ Η' ΚΙΝΗΣΗ?

ΚΑΜΠΕΡΩΜΑ
ΚΙΝΗΣΗ

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Εθεσα αυτο θεμα για ψηφοφορια γιατι μας αφορα ολους και δειχνει το στυλ παιχνιδιου που μας αρεσει να παιζουμε...μιας και το ανοιξα ψηφιζω κινηση γιατι μου αρεσει περισοτερο απο το να περιμενω και επισης εχει μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας..φυσικα αισθανομαι περισοτερο κομαντο οταν κινουμαι...
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Falcon


alekoukos_kalashnikov

Αν και οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι του καμπερωματος εγω προτιμαω την κινηση...βαριεμαι απιστεθτα στο καμπερωμα οσες φορες το εχω επιχειρησει.. ::)

Ωραια ερωτηση!!!!! ;)
why so serious...?

nikoaloy.

Παράθεση από: ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ στις  01 Δεκ 2009, 14:35:00 ΜΜ
Εθεσα αυτο θεμα για ψηφοφορια γιατι μας αφορα ολους και δειχνει το στυλ παιχνιδιου που μας αρεσει να παιζουμε...μιας και το ανοιξα ψηφιζω κινηση γιατι μου αρεσει περισοτερο απο το να περιμενω και επισης εχει μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας..φυσικα αισθανομαι περισοτερο κομαντο οταν κινουμαι...

και εγω μαζι σου!!!
ΤΑ ΑΔΕΙΑ ΟΠΛΑ ΣΚΩΤΟΝΟΥΝ

http://www.youtube.com/watch?v=1uDrTT-GCJE

ΕΚΔΡΟΜΟΣ


οταν η αλλη ομαδα εχει μινιμι. σναιπερ, πιο δυνατα οπλα, η ομαδα που ανηκεις (οχι οργανικη αλλα οπωσ μας βαλλουν ) δεν συνεργαζεται για την ολοκληρωση τις αποστολης ε΄τοτε τι θα κανεις των ηρωα σουπερ κομαντο. κ.α. ε!!

Maleficus

Αναλογος το θεμα ...
αμα ειμαι επιθεση προτιμο ολο και ποιο πολυ κινηση ενω στην αμυνα ολο και ποιο πολυ το καμπερομα

δεν ψηφισα διοτι δεν υπιρχε ενδιαμεση επιλογη

alegolas

Συνδυασμός και των δύο. Το να βρεις μια ασφαλή θέση και να περιμένεις είναι μια καλή επιλογή αλλά όχι για όλο το παιχνίδι. Ανάλογα το παιχνίδι μπορεί σύντομα η θέση αυτή να αποκαλυφθεί στον αντίπαλο, ή οι συγκρούσεις να μεταφερθούν σε άλλο σημείο, οπότε χρειάζεται κίνηση προς τον αντίπαλο και αν προκύψει νέα "κρυψώνα" την εκμεταλλελυεσαι.
Kefalonia Airsoft Club
http://airsoftkefalonia.com

Powerplant

Κίνηση παιδιά. Ακόμα και στην άμυνα όταν μπορώ αλλάζω θέση και δεν με νοιάζει αν την "φάω". Δίνει περισσότερη ζωντάνια στο παιχνίδι και ιδιαίτερα για εμένα που θέλω να ξεδώσω χωρίς να με νοιάζει να πετύχω κάποιο "σκορ" και να περηφανεύομαι για αυτό.
Επίσης με αυτό τον τρόπο είμαι και ένας πολύ καλός στόχος για τους συμπαίχτες μου!!! ;D

Maleficus

nai alla i poli kinisi se alithines katastaseis den einai oti kalitero

De se noiazei na ti fas eipes?
kai an einai Deathmatch to game format?

Noob

Κίνηση αν και το καμπέρωμα αποδίδει
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης

BALLIAN

εγω προσωπικα ασχολουμαι πολυ με τις μεθοδους αποφυγης εισερχομενων πυρων καθως προτιμω την κινηση  αλλα αυτο παντα πρεπει να στιριζετε απο πυρα καλυψης  η συμπιεσης  του <<εχθρου>> ωστε η κινηση να αποδοσει   αλλιως ... τα ραδικια αναποδα  :P  το παν ειναι ομαδικοτητα  κατα τα αλλα ο συνδιασμος και των δυο βοηθαει ( κινηση καμπερομα)  πριν μπω στην ομαδα εκανα ντοο μονος τωρα που ειδα πως λειτουργει η ομαδα τα πραμματα αλλαξαν αρκετα το παν ειναι να λειτουργεις ως ενα σωμα με τα υπολοιπα μελη! 

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  για την ερωτηση  πολυ καλο θεμα εθεσες  περιμενουμε κιαλα!!

Falcon

Παράθεση από: ΕΚΔΡΟΜΟΣ στις  01 Δεκ 2009, 16:18:39 ΜΜ
οταν η αλλη ομαδα εχει μινιμι. σναιπερ, πιο δυνατα οπλα, η ομαδα που ανηκεις (οχι οργανικη αλλα οπωσ μας βαλλουν ) δεν συνεργαζεται για την ολοκληρωση τις αποστολης ε΄τοτε τι θα κανεις των ηρωα σουπερ κομαντο. κ.α. ε!!

Οι ηρωες εγκατεληψαν το κτιριο....
Αμα δε συνεργαζεται η ομαδα σε τετοιες καταστασεις, αποτυγχανετε ολοι
.


Παράθεση από: Maleficus στις  02 Δεκ 2009, 10:06:40 ΠΜ
nai alla i poli kinisi se alithines katastaseis den einai oti kalitero


Γιατι? Τεκμιριωσε την απαντηση σου φοβερε και τρομερε!

Maleficus

eipa i poli kinisi oxi i kinisi
ama kinise opos na nai gia oti na nai tha ti fas ektos kai an eisai o flash

Powerplant

Και να την φας τι έγινε; Πας στο respawn και ξαναμπαίνεις ή παίζεις στο επόμενο.
Προσεκτική μεν αλλά κίνηση δε. Θα ήθελα να δω ένα παιχνίδι που θα "καμπερώσουν" όλοι και θα περιμένουν να περάσει κανένας. Θα έχει πλάκα να τους πάρει ο ύπνος περιμένοντας.
Εμένα μου αρέσει να προσπαθώ να έρθω σε επαφή με τον αντίπαλο. Γουστάρω την ομαδική δουλειά και την επιθετική πρωτοβουλία για να ζωντανεύει το παιχνίδι.

Και χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον θέλω να εκφράσω μια άποψη που αφορά και το ερώτημα:
Μιλάμε για airsoft ΟΧΙ για πραγματικές καταστάσεις. Στρατιωτικές τακτικές δουλεύουν στην συντριπτική πλειοψηφία αλλά ρε παιδιά παίζουμε και ξεδίνουμε σε πεδία παιχνιδιού και όχι πεδία μάχης, οπότε μην μπερδεύεστε τι θα κάνετε αμα ήταν αληθινό.
Είμαι 18 χρόνια στον Ε.Σ., έχω πάει σε αποστολές στο εξωτερικό και έχω περάσει και σχολεία πάνω σε τακτικές κτλ., χωρίς να είμαι ο Ράμπο. Αλλά να χρησιμοποιήσω το airsoft σαν "πεδίο" εφαρμογής αυτών και πρακτικής εξάσκησης το θεωρώ ανάρμοστο προς όλους τους υπόλοιπους και όπως ξαναείπα θέλω να ξεδώσω και να περάσω καλά.

Αν θελήσω να κάνω κάτι τέτοιο, θα πάω σε ένα παιχνίδι με αποκλειστικά τέτοια φιλοσοφία και στα πλαίσια μιας συγκροτημένης ομάδας που βρίσκομαι στο ίδιο επίπεδο και ξέροντας ότι όλοι οι συμμετέχοντες θα ακόλουθήσουν αυτό το πνεύμα.
Γουστάρετε να εφαρμόσετε την στρατιωτική τέχνη; Κάντε το αλλά μην χάνεται και το νόημα ότι ΠΑΙΖΕΤΑΙ πάνω από όλα.

Maleficus

den antilego powerplantmaster alla ama einai deathmatch oi poio polloi kamperonontai dioti ena mpilaki tha se bgalei gia tin ipoloipi imera....

ZINJA

καμπερονομαι και οταν επιτιθομαι και οταν αμυνομαι! ;)
αυτο το στιλ μου αρεσει και αυτο κανω!
εξαλου ενα παιχνιδι ειναι.
οτι μας αρεσει κανουμε!<ενοηται παντα οτι τυρουμε τους κανονες>!!!!! :D
ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!ΠΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!!
                                                                                                               
                                Ι-4

http://i-4team.blogspot.com/

Falcon

Παράθεση από: Maleficus στις  02 Δεκ 2009, 16:21:04 ΜΜ
den antilego powerplantmaster alla ama einai deathmatch oi poio polloi kamperonontai dioti ena mpilaki tha se bgalei gia tin ipoloipi imera....


Αυτο πρεπει να 'ναι δικη σου θεωρια, γιατι σε πολλα deathmatch που εχω βρεθει , δεν εχω δει κατι αναλογο, ουτε εχω κανει κατι τετοιο, εκτος κι αν στο deathmatch με εχουν βαλει αμυνα και πρεπει ντε και καλα να κατσω στο σημειο εκεινο.. Και δε καταλαβαινω, τι θα πει "καμπερωμα"?
Αρχιζει και καταντα εκνευριστικο. Καθεσαι ολο σε ενα σημειο ΕΙΣΑΙ ΚΑΜΠΕΡΗΣ.. Ειναι ενα σεναριο που μερικα ατομα πρεπει να καλυβονται σε ενα κτιριο αποκλειστικα γτ μεσα ειναι ενα αντικειμενο που πρεπει να φυλανε.. ειναι καμπερηδες?
COD παιζουμε μηπως?
Υπαρχουν πολυ καλυτερες εννοιες... οπως ταμπουρωμενος, αμυνομενος κτλ.. το καμπερης ακουγεται σα προσβολη.... (γνωμη μου)

fanioles

Παράθεση από: powerplantmaster στις  01 Δεκ 2009, 19:45:47 ΜΜ

Επίσης με αυτό τον τρόπο είμαι και ένας πολύ καλός στόχος για τους συμπαίχτες μου!!! ;D


That's the spirit!  Τι πιο ωραίο να προσφέρεις στόχο στους φίλους σου και αυτοί με τη σειρά τους.

Το καμπέρωμα σε μεγάλα παιχνίδια σεναρίου είναι πολύ δύσκολο πράγμα και όταν το απαιτεί ο ρόλος σου είναι μανίκι να το καταφέρεις (μιλάμε για sniper μια ωρα και παραπάνω, ακίνητο)
Τώρα στα deathmatch αυτός που καμπερώνει είναι για κλάματα.. Ο ίδιος φυσικά το ευχαριστιέται και κάνει και τα περισσότερα kill.
Ψήφισα κίνηση.

MitsoS_O_Yakuza

ψηφισα και γω το δευτερο και ειναι μονο ενα παιχνιδι βαριεμαι να μπω στη διαδικασια να εξηγησω ποτε κανεις κατι αλλο και ποτε τι.Αλλωστε ειναι μονο ο τροπος που παιζει ο καθενας μας τιποτα παραπανω!!Δε λεω ποτε προσαρμοζεσαι δηλαδη σε καποιον αλλο τροπο αναλογα με το σεναριο κλπ
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

Teacherdick

Κίνηση παιδιά.Δαγκωτό!!!!!Δίνει ζωντάνια και νόημα στο παιχνίδι.Διασκεδάζεις περισσότερο, ακόμη κι αν είσαι αυτός που θα φάει τις πιο πολλές μπίλιες.Προτιμώ την σωστή κίνηση, την κίνηση με τακτική απο το καμπέρωμα.
Si Vis Pacem, Para Bellum.