ΠΙΟΥΣ ΜΙΜΙΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ?

Ξεκίνησε από EKAMenos, 29 Σεπ 2009, 20:02:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Αυτη η ψηφοφορια εγινε για να αποδειξει πιο ρολο υποδειεστε μεσα απο τον εξοπλισμο και τον οπλισμο σας στο AIRSOFT

ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ
5 (9.6%)
ΟΥΚ
2 (3.8%)
ΕΚΑΜ
4 (7.7%)
U.S  MARINE CORPS
5 (9.6%)
SWAT
2 (3.8%)
SAS
10 (19.2%)
AΛΛΟ
24 (46.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 46

EKAMenos

Eγω προσωπικα μιμουμε τους ΕΚΑΜΙΤΕΣ


Παιδια σας παρακαλω αν ψηφισετε ΑΛΛΟ γραψτε πιο ειναι αυτο
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

skotostras

U.S. Contractor
η κατι σαν blackwater....
kai US special forces δεν με χαλαει ;D

nikoaloy.

εγω μια πεζοναυτες και λιγο swat
ΤΑ ΑΔΕΙΑ ΟΠΛΑ ΣΚΩΤΟΝΟΥΝ

http://www.youtube.com/watch?v=1uDrTT-GCJE

Dadias

Δεν μιμούμε κανέναν, μπορεί να κρατάω κάποιες ιδέες, αλλά εξοπλίζομαι ανάλογα με τις ανάγκες μου, την ευχρηστία, την πολυμορφικότητα

Θάνος

Μου έβγαινε κάτι προς US του δευτέρου παγκοσμίου, αλλά μετά το έκανα "αχταρμάς".  ;D
keep safe distance...

papaflesas

ψηφισα αλλο γιατι μιμουμε τους μαχητες του φωτος ΤΣΕΤΝΙΚ kai thn 4μοιρα σερβικων καταδρομων που τα γιλεκα τους μοιαζουν πολυ στο tasmanian tiger moy
ποια  εχθρικη σφαιρα θα μου χαρισει εναν τελειο επιλογο μιας καλης ζωης?
μαχου και θνησκε υπερ πιστεως και πατριδος!!!   Μ.Α.Β.Η.
Rebels airsoft team

WAR ANGEL

Ειναι γελοιο το ξερω αλλα...Μιμουμε τον εαυτο μου με τον εξοπλισμο ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ...και εξηγουμε....
διαφορετικα οπλα για καθε κατασταση
διαφορετικη ενδυση αναλογα με το περιβαλον που θα επιχειρησει...
Γρηγορος... ευελικτος... αποτελεσματικος.

Δεν το εχω ακομα οσο θα ηθελα...αλλα το παλευω οσο μπορω.

Gimli

SAS ηταν οι πρωτοι σινχρονοι commando με αφτους ος παραδειγμα αργοτερα ο ιερος λοχος που πολεμισε διπλα τους στο el alamein  εφτιαξε τα Λ.Ο.Κ  ηταν οι πρωτοι εχουν ιστορια 300 χρονων (νομιζω) απο το 1762 αφτη διδαξαν τους προτους commando των αμερικανων στο δευτερο παγκοσμιο πολεμο με προτιπο τους SAS οργανοθικε η CIA ΚΑΙ H DELTA FORCE καθος και γιατι ηταν οι πρωτοι
NAVY SEALS SEALS SEA AIR LAND ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΕΡΑΣ ΓΗ γενικος πανε παντου ειναι οι πιο αποτελεσματικη ειδικη μοναδα στο κοσμο και ειναι η πρωτη που με βαση αφτη εχουν αναπτιχθει σχεδον ολες οι elite στο κοσμο πιστευω αφτα ειναι αρκετα
(Η τυχη ευνοει τους Τολμηρους) Μεγας Αλεξανδρος
(Ευχαριστω τους Θεους που γενιθικα ελλινας)Μεγας Αλεξανδρος

Hornet

Τον εαυτο μου με στολες και εξοπλισμο δικο μου,ειδαλλως τους κορυφαιους spetsnaz. ;D ;D ;D ;D
you'll fire your musket but l'll run you through...

Falcon

#9
Ψηφισα αλλο. Προσωπικο μου στυλ .

fanioles

Παράθεση από: Dadias στις  29 Σεπ 2009, 21:22:55 ΜΜ
Δεν μιμούμε κανέναν, μπορεί να κρατάω κάποιες ιδέες, αλλά εξοπλίζομαι ανάλογα με τις ανάγκες μου, την ευχρηστία, την πολυμορφικότητα

Μια απ' τα ίδια..    ;D

SAPPER

Εμάς μας μιμούνται οι GHOST RECON  ;D

Gus

Παράθεση από: Falcon στις  30 Σεπ 2009, 00:31:19 ΠΜ
Ψηφισα αλλο. Προσωπικο μου στυλ .


Για να μαντεψω φιλε Falcon. Εμπνευση απο US Navy Seals στο Vietnam?

grenadier

Tον ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ !!!!
Προσπαθώ να είμαι πιο γρήγορος και από την σκιά μου.  ;D ;D

MitsoS_O_Yakuza

Ποιον να μιμηθω ρε????αχχαχαχαχα αχαχαχχαχαχαχα εχω λιωσει στα γελια μονος μου (χαζοχαρουμενος) επειδη δεν μπορω να το γραψω....
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

queef

Παράθεση από: WAR ANGEL στις  29 Σεπ 2009, 22:38:38 ΜΜ
Ειναι γελοιο το ξερω αλλα...Μιμουμε τον εαυτο μου με τον εξοπλισμο ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ...και εξηγουμε....
διαφορετικα οπλα για καθε κατασταση
διαφορετικη ενδυση αναλογα με το περιβαλον που θα επιχειρησει...
Γρηγορος... ευελικτος... αποτελεσματικος.

Δεν το εχω ακομα οσο θα ηθελα...αλλα το παλευω οσο μπορω.
+11111111111111
@Falcon  μάλλον κάτι σε mgs ?
@gimli κάνε μια σύγκριση αυτών που λες με κάποια αξιόπιστη πηγή να δεις τι ακυρα λες.Και άλλαξε και την υπογραφή σου το πρώτο είναι ρωμαική παροιμία(fortes fortuna adiuvat)
ΥΓ.ΟΚ η μίμηση πραγματικών μονάδων αλλά κατ'εμέ το να φέρει κάποιος στη στολή του διακριτικά που ο άλλος έχει φτύσει αίμα και ιδρώτα για να αποδείξει ότι αξίζει να τα φορέσει είναι απαράδεκτο.But that's just me ;)

EKAMenos

Παράθεση από: queef στις  30 Σεπ 2009, 16:36:10 ΜΜ
+11111111111111
@Falcon  μάλλον κάτι σε mgs ?
@gimli κάνε μια σύγκριση αυτών που λες με κάποια αξιόπιστη πηγή να δεις τι ακυρα λες.Και άλλαξε και την υπογραφή σου το πρώτο είναι ρωμαική παροιμία(fortes fortuna adiuvat)
ΥΓ.ΟΚ η μίμηση πραγματικών μονάδων αλλά κατ'εμέ το να φέρει κάποιος στη στολή του διακριτικά που ο άλλος έχει φτύσει αίμα και ιδρώτα για να αποδείξει ότι αξίζει να τα φορέσει είναι απαράδεκτο.But that's just me ;)
Φιλε  queef καταλαβενω τι θελεισ να πεισ αλλα εμεισ δεν μιλαμε για διακριτικα αλλα για οπλισμο και εξοπλισμο που φερουν οι μοναδεσ οπωσ για παραδιγμα εσυ δεν νομιζω να παιζεισ με φορμεσ αλλα σιγουρα εισε εξοπλισμενοσ με μια παραλαγη , γιλεκο ,οπλο κτλ

    ΠΑΝΤΑ   ΦΙΛΙΚΑ
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

Ozymandias

#17
ΠαράθεσηΦιλε  queef καταλαβενω τι θελεισ να πεισ αλλα εμεισ δεν μιλαμε για διακριτικα αλλα για οπλισμο και εξοπλισμο που φερουν οι μοναδεσ οπωσ για παραδιγμα εσυ δεν νομιζω να παιζεισ με φορμεσ αλλα σιγουρα εισε εξοπλισμενοσ με μια παραλαγη , γιλεκο ,οπλο κτλ
Αλλο πραγμα το φοραω μια παραλλαγη, η μια μαυρη φορμα και ενα γιλεκο και παιζω, και αλλο ΜΙΜΟΥΜΑΙ (Reinact) τα ΕΚΑΜ/SAS/ΕΤΑ/Spetznaz.

Στην πρωτη περιπτωση, δεν κανω κατι το ιδιαιτερο. Στην δευτερη εχει πολυ δουλεια η κατασταση και απαιτει πολλα λεφτα.

Αν ηθελες πχ να μιμηθεις (reinact) τα ΕΚΑΜ θα επρεπε:

-Να κατεβασεις και να μελετησεις εκατονταδες φωτογραφιες και video, να δεις τι φορανε ΑΚΡΙΒΩΣ και να ψαξεις και να βρεις και να αγορασεις αυτα ακριβως τα πραγματα.

Παραδειγμα για τα ΕΚΑΜ

Στολη μαυρη (Ποιο κοψιμο; BDU? TRU? Ολοσωμη; το φορανε;)
Αλεξισφαιρο μαυρο (Πιο ειδος; Νομιζω οτι φορανε τυπου PT)
Γιλεκο μαχης (Ποιο ειδος; Νομιζω οτι φορανε Blackhawk, αλλα δεν ειμαι σιγουρος)
Κρανος (Ποιον τυπο; Νομιζω απο φωτο οτι εχουν το MICH TC2000)
Οπλο (ΜΡ5; Μ4; Αν ναι, ποια ακριβως παραλλαγη του οπλου; Μ4Α1, Μ4 απλο; ΜΡ5Α1-Α2-Α3;)
Πιστολι (Με τι πιστολι τους εχεις δει;)
Θηκη (Τι θηκη εχουν;_
κτλ
κτλ
κτλ

@queef.....Η ταση στα διεθνη φορα, ειναι οτι ειναι αποδεκτο να φορας την στολη, τα οπλα, τον εξοπλισμο κτλ και να λες οτι κανεις reinctement της ταδε μοναδας, αλλα ειναι μαλλον bad taste να φορας συγκεκριμενα εμβληματα που δινονται μονο στα μελη αυτης της μναδας, οπως πχ ο μπερες των SAS, η των VDV, το σημα των Rangers, κτλ κτλ, κτλ

@gimli....Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο λαθος και ακυρα ειναι τα περισσοτερα απο οσα εγραψες

jumbo

Παράθεση από: Ozymandias στις  30 Σεπ 2009, 21:35:27 ΜΜ
Αλλο πραγμα το φοραω μια παραλλαγη, η μια μαυρη φορμα και ενα γιλεκο και παιζω, και αλλο ΜΙΜΟΥΜΑΙ (Reinact) τα ΕΚΑΜ/SAS/ΕΤΑ/Spetznaz.

Στην πρωτη περιπτωση, δεν κανω κατι το ιδιαιτερο. Στην δευτερη εχει πολυ δουλεια η κατασταση και απαιτει πολλα λεφτα.

Αν ηθελες πχ να μιμηθεις (reinact) τα ΕΚΑΜ θα επρεπε:

-Να κατεβασεις και να μελετησεις εκατονταδες φωτογραφιες και video, να δεις τι φορανε ΑΚΡΙΒΩΣ και να ψαξεις και να βρεις και να αγορασεις αυτα ακριβως τα πραγματα.

Παραδειγμα για τα ΕΚΑΜ

Στολη μαυρη (Ποιο κοψιμο; BDU? TRU? Ολοσωμη; το φορανε;)
Αλεξισφαιρο μαυρο (Πιο ειδος; Νομιζω οτι φορανε τυπου PT)
Γιλεκο μαχης (Ποιο ειδος; Νομιζω οτι φορανε Blackhawk, αλλα δεν ειμαι σιγουρος)
Κρανος (Ποιον τυπο; Νομιζω απο φωτο οτι εχουν το MICH TC2000)
Οπλο (ΜΡ5; Μ4; Αν ναι, ποια ακριβως παραλλαγη του οπλου; Μ4Α1, Μ4 απλο; ΜΡ5Α1-Α2-Α3;)
Πιστολι (Με τι πιστολι τους εχεις δει;)
Θηκη (Τι θηκη εχουν;_
κτλ
κτλ
κτλ

@queef.....Η ταση στα διεθνη φορα, ειναι οτι ειναι αποδεκτο να φορας την στολη, τα οπλα, τον εξοπλισμο κτλ και να λες οτι κανεις reinctement της ταδε μοναδας, αλλα ειναι μαλλον bad taste να φορας συγκεκριμενα εμβληματα που δινονται μονο στα μελη αυτης της μναδας, οπως πχ ο μπερες των SAS, η των VDV, το σημα των Rangers, κτλ κτλ, κτλ

@gimli....Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο λαθος και ακυρα ειναι τα περισσοτερα απο οσα εγραψες

για αλλη μια φορα με βρισκεις συμφωνο μαζι σου φιλε μου..κατα τα αλλα χρησιμοποιω οποιον εξοπλισμο με βολευει  απο ολες τις αποψεις.. ( ευχρηστος , οικονομικος κ.λ.π) :)
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Falcon

Παράθεση από: Gimli στις  29 Σεπ 2009, 22:51:41 ΜΜ
SAS ηταν οι πρωτοι σινχρονοι commando με αφτους ος παραδειγμα αργοτερα ο ιερος λοχος που πολεμισε διπλα τους στο el alamein  εφτιαξε τα Λ.Ο.Κ  ηταν οι πρωτοι εχουν ιστορια 300 χρονων (νομιζω) απο το 1762 αφτη διδαξαν τους προτους commando των αμερικανων στο δευτερο παγκοσμιο πολεμο με προτιπο τους SAS οργανοθικε η CIA ΚΑΙ H DELTA FORCE καθος και γιατι ηταν οι πρωτοι
NAVY SEALS SEALS SEA AIR LAND ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΕΡΑΣ ΓΗ γενικος πανε παντου ειναι οι πιο αποτελεσματικη ειδικη μοναδα στο κοσμο και ειναι η πρωτη που με βαση αφτη εχουν αναπτιχθει σχεδον ολες οι elite στο κοσμο πιστευω αφτα ειναι αρκετα

Καλυτερα να κοιμαμαι ενα ολοκληρο οκταωρο, γιατι απ'τη κουραση νομιζω οτι βλεπω ασυναρτησιες, ή ειναι αληθεια ?  :-\


Παράθεση από: queef στις  30 Σεπ 2009, 16:36:10 ΜΜ

@Falcon  μάλλον κάτι σε mgs ?

Οχι ακριβως, αλλά και παλι ποιο το προβλημα? Με εχετε πρηξει !!!!!!!!!   >:( >:( >:( >:( >:(