ΠΙΟΥΣ ΜΙΜΙΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ?

Ξεκίνησε από EKAMenos, 29 Σεπ 2009, 20:02:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Αυτη η ψηφοφορια εγινε για να αποδειξει πιο ρολο υποδειεστε μεσα απο τον εξοπλισμο και τον οπλισμο σας στο AIRSOFT

ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ
5 (9.6%)
ΟΥΚ
2 (3.8%)
ΕΚΑΜ
4 (7.7%)
U.S  MARINE CORPS
5 (9.6%)
SWAT
2 (3.8%)
SAS
10 (19.2%)
AΛΛΟ
24 (46.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 46

Ozymandias

Παράθεσηγιατι απ'τη κουραση νομιζω οτι βλεπω ασυναρτησιες, ή ειναι αληθεια ?
Μπα....και 24ωρο να κοιμοσουν παλι ασυναρτησιες θα εβλεπες  >:( >:( >:(

ZINJA

ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!ΠΟΛΕΜΑ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΥΕ!!!!!!!!!
                                                                                                               
                                Ι-4

http://i-4team.blogspot.com/

Jocker

εγω μιμουμαι τον Sapper!!! :P :P


βασικα μου εκανε κατι δουλειες και πρεπει να τον γλυψω λιγο!!!

σλρουπ... σλρουπ!! ;D ;D
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

GeR^PEZONAUTHS

εγω  φυσικα τους Πεζοναυτες !!!  εξου και το ονομα

WAR ANGEL

Falcon εγω παντως σε βλεπω και σε χαιρομαι....Συνεχισε ετσι...MGS 4 for the win....

Oσο για το θεμα των σηματων...Δεν με πειραζει να βλεπω μη καταδρομεις να φορανε καταδρομοσημα η μη Βατραχους Βατραχοσημα και παει λεγοντας...Προσωπικα ομως δεν θα το εκανα...Δεν ξερω γιατι...

Φιλε μου καλε καλε μου φιλε Gimli...Καταλαβαινω το παθος σου...καταλαβαινω και το υφος σου...μερικες φορες ομως κανεις λαθη...Δεν ειναι κακο το να κανεις λαθη αλλα προσπαθησε οταν ΔΕΝ εισε σιγουρος για κατι να το ψαξεις στο Net (η Wikipedia ειναι η φιλη σου σε αυτην την περιπτωση).Παρακαλω μην παρεξηγησεις το υφος μου , ειναι τελειως φιλικο. Επισης κανε κατι για το Sig σου...ειναι ανορθογραφο...ο ΕΛΛΗΝΑΣ γραφετε με Η

Ζinja σε φανταζομαι με μαυρη στολη μπαλακλαβα και Νinjato να κανεις ακροβατικα στο hotel η να πηδας απο δεντρο σε δεντρο στην Καισαριανη...

queef

#25
Falcon όταν σου έλεγαν χαλάλι τη ζέστη που τρως με το μαλλί γιατί είσαι ίδιος ο σνέηκ καμάρωνες -------------------- .Αυτό για το πήξιμο και τος θυμούς σου.
Οζυ ακόμη και νομικά να το δεις το να φέρεις διακριτικά μονάδων θεωρείται αντιποίηση στολής και διώκεται.Για το ηθικό είναι στη διακριτική ευχέρεια του καθενός.Εμένα πάντως μου κακοφαίνεται να φοράει ο καθένας ότι πουλάδα/διακριτικό γουστάρει όταν ξέρω τι ζόρι τρώει κάποιος για να τα φορέσει.

Edit by Admin.
Προσοχή στης εκφράσεις σας σε άλλους χρήστες, δεν αρμόζουν στο παρόν Forum.

Falcon

#26
Παράθεση από: queef στις  04 Οκτ 2009, 11:01:31 ΠΜ
Falcon όταν σου έλεγαν χαλάλι τη ζέστη που τρως με το μαλλί γιατί είσαι ίδιος ο σνέηκ καμάρωνες -------------------- .

Edit by Admin.
Προσοχή στις εκφράσεις σας σε άλλους χρήστες, δεν αρμόζουν στο παρόν Forum.

Δε πειραζει SAPPER,  τη γνωμη του εδειξε .... :( >:(

Powerplant

#27
Εγώ προσπαθώ να αντιγράψω τον Λοχία από το "Σειρήνες στο Αιγαίο" μπας και μου κάτσει καμιά τουρκάλα!!!!!!!
Πέραν της πλάκας τίποτα και κανέναν. Απλά αντιγράφω ιδέες για εξοπλισμό που βλέπω από εν ενεργεία στρατιωτικούς διαφόρων Ε.Δ. αλλά όλα καθοριζονται και από το οικονομικό και για αυτό τα περισσότερα είναι πατέντες και ότι να'ναι!

Και κάτι ακόμα. Θα συμφωνήσω με queef για το θέμα διακριτικών. Πολύ σωστός. Και για τις αναπαραστάσεις αυτές γίνονται σε σενάρια που γίνεται αναπαράσταση ιστορικών γεγονότων όπως αυτό της Κυριακής και εκει είναι και "απαραίτητο" και θα χαρώ πολύ να καταφέρουμε ρεαλισμό. Αλλά σηματάκια ΟΥΚ 4 και ότι άλλο ήθελε ο καθένας να είναι, σε σενάρια τύπου "το Λουκανιστάν την έπεσε στο Γυρισταν να πάρει την μουστάρδα" είναι άκυρο τελείως. (Δεν κατακρίνω κανένα σενάριο -γιατί μερικά καλώς διατηρούν και μια ελαφρότητα- απλά  διαχωρίζω Σενάρια Φαντασίας - Σενάρια αναπαράστασης Ιστορικών γεγονότων).

Edit by Admin.
Έγινε συγχώνευση δυο διαδοχικών μηνυμάτων.

Firestriker

Δεν μιμουμαστε κανεναν! Ο καθενας τον εαυτο του!  Χαβαλε και πλακα κανουμε και καλαμπουρι να γινεται επειδη μας αρεσει η παπατζα επι του συνολου! Αλλιως θα ερχομασταν να παιξουμε με αθλητικες φορμες!
α) Ο θεος να σε φυλαει απο τυφλου ραβδι και απο κουτσου γ......σι!
β) Ο κουφος και ο κλανιαρης πανε διπλα στα νταουλια!

Ιστιμπεη

Εμενα μ'αρεσουν οι S.B.S (SPECIAL BOAT SERVICE). Σαν τους S.A.S. αλλα και για νερο. Μ'αρεσουν γιατι με τους S.A.S. εχουν υιοθετισει
επαναστικες μεθοδους για τις επιχειρησεις τους.

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

τους εθνικους μας ηρωες που εχουμε να καμαρωνουμε ολοι για αρκετα πραγματα...Και οσον αφορα το σημερα τα βατραχια μας εχουν πολλα να πουν...ΥΠΕΡ ΠΑΝΤΩΝ ΕΛΛΑΣ
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Ozymandias

Παντως, απο οσα εχω δει μεχρι τωρα σε φωτογραφιες κτλ, δεν εχω δει κανεναν στην Ελλαδα να κανει αναπαρασταση καποιου σωματος/ομαδας των Ε.Δ

Υποψιν οτι το φοραω μια ελληνικη παραλλαγη και μια εξαρτηση οτι κι οτι, ΔΕΝ αποτελει αναπαρασταση  8)

Προσωπικα θα με ενδιεφερε η δημιουργια μιας τετοιας ομαδας, αλλα η ευρεση του καταλληλου εξοπλισμου ειναι δυσκολη, και το κοστος απαγορευτικο.

Δυστυχως, ειναι πολυ πιο ευκολο καποιος να αναπαραστησει τους US Rangers, η τους Navy Seals, παρα το ΕΤΑ, τα ΟΥΚ, η την ΜΕΕ  :( :( :(

Χμμμ......ισως κανω ενα ποστ στο αμεσο μελλον να δουμε αν υπαρχει ενδιαφερον για αναπαρασταση καποιας ομαδας των Ελληνικων ενοπλων δυναμεων

Horus

ειναι ωραια η ιδεα για μια τετοια ομαδα φιλε  Ozymandias, κ πολυ εφικτο απο οικονομικης αποψης.
χώρια το Ελληνικο καμαρι κ μεγαλειο  :)

νομιζα ομως οτι ο "κανονας" ειναι οχι διακριτικά κ εθνοσημο. χωρις αυτα δεν ειναι καπως δυσκολο να ξεχωριζει η ομαδα απο παιχτες που απλα φορανε την Ελληνική lizard?
enemies..we need more enemies!!

Ozymandias

Φιλε μου, προσωπικα πολυ μεγαλο Ελληνικο "καμαρι" και "μεγαλειο" δεν νοιωθω και δεν ενοιωσα ποτε, ιδιαιτερα παιζοντας airsoft, και καλον θα ηταν, και αυτο το λεω σε ολους, οχι μονο σε σενα, τετοια "καμαρια" και "μεγαλεια" να τα αφησουμε εκτος του χομπυ μας. Οι καιροι ειναι χαλεποι...

O λογος που με ενδιαφερει η αναπαρασταση μιας Ελληνικης ομαδας ειδικων δυναμεων ειναι καθαρα η πρωτοτυπια. Υπαρχουν δεκαδες ομαδες που αναπαριστουν ξενες ειδικες δυναμεις, Αμερικανικες, Ρωσικες, Αγγλικες, Ιταλικες, κτλ, αλλα πουθενα δεν υπαρχει αναπαρασταση Ελληνικων ειδικων δυναμεων.

Στο παρελθον ειχα κανει μια τετοια κουβεντα, αλλα δεν πηγε πουθενα σαν ιδεα.

Δεν ξερω τελικα αν ειναι οντως καλη ιδεα, αλλα πολυ εφικτο απο οικονομικη αποψη ΔΕΝ ειναι......Οπως ειπα, μιλαω για reinactment και οχι για ο,τι να'ναι...

Ξερεις ποσο κοστιζει η TLBV σε ελληνικη παραλλαγη, αν την βρεις, ή η εξαρτηση ARKTIS παλι σε Ελληνικη παραλλαγη; Η εξαρτηση ISAAK;
Πανε μια βολτα μεχρι μοναστηρακι και αν σου μεινει τριχα στο κεφαλι, ελα να μου το πεις.

Αντε και βρισκεις εξαρτηση. Αλεξισφαιρο ΜΙΝΟΤΑΥΡΟΣ του Σιαμιδη σε Ελληνικη παραλλαγη που θα βρεις, και ποσο θα το πληρωσεις; Ασε ρωτησα και δεν μου αρεσε καθολου η τιμη.

Κρανος AC200;

Ακομα και το goretex jacket σε Ελληνικη παραλλαγη (Pentagon) κοστιζει διπλασια απο οτι το original.

To smock της Arktis, σε Ελληνικη παραλλαγη κανει 300+ Ευρω

Μιλαμε φιλε μου για μεγαλο κοστος, και πολλες customιες αν θελουμε να κανουμε κατι ουσιαστικο.  

Περισσοτερα ομως στο σχετικο τοπικ που θα ανοιξω οσονουπω

Dadias

Παράθεση από: Ozymandias στις  13 Νοε 2009, 22:10:05 ΜΜ
τετοια "καμαρια" και "μεγαλεια" να τα αφησουμε εκτος του χομπυ μας.

πολύ σωστός ο Ozzymandias συμφωνώ μαζί σου

ΕΚΔΡΟΜΟΣ


JOE P99

#36
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΟΗΤΕΥΟΥΝ ΗΡΩΕΣ ΑΠΟ ΤΑΙΝΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Η ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΑ ΟΠΛΑ...

Edit by Admin.
Μην γράφεις με κεφαλαία, εκλαμβάνεται ότι φωνάζεις, διεθνής κανόνας Forum.
say hello to my little friend

Laetius

Βασικά κανέναν στα παιχνίδια αλλά εχω ολόκληρη την στόλη των swat σπίτι  αλλά δεν την βάζω για ευνόητους λόγους (πολύ βάρος ρε παιδιά ειδικά το κράνος)
Ο πόνος είναι  εφήμερος η δόξα είναι αιώνια


tataman

εγω και να θελω να μιμιθω καποιον λογω κιλων δεν βρισκω κανεναν οποτε μενω οπως ειμαι
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΙΑ ΔΟΞΑ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΥ ΠΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ
ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ