Ποιό είναι το αγαπημένο σας όπλο AEG?

Ξεκίνησε από hargyr, 20 Νοε 2008, 22:46:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η αγαπημένη σας σειρά AEG?

M16
M4
G3
G36
FN SCAR
FN FAL
AK
STEYR AUG
SIG
MP5
FAMAS
P90
M14
Αλλα όπλα

hargyr

Ψηφίστε την αγαπημένη σας σειρά AEG
PLAY FAIR

kinmid

Ψήφισα G3 και για όσους με γνωρίζουν δεν είναι δύσκολο να καταλάβουν γιατί.
Σαν όπλα είναι εξαιρετικά ευθύβολα και τα δύο (TM-G3A3 & CA-G3A4) που έχω, ενώ στα 13-14 παιχνίδια που έχω λάβει μέρος με αυτά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

akis

Ψήφισα AK και για όσους με γνωρίζουν δεν είναι δύσκολο να καταλάβουν γιατί.
Σαν όπλα είναι εξαιρετικά!!!!!



WARLORDS

mpambis

Psifisa AK giati exw dokimasei to ak-47 enos filou mou kai einai pragmatika fobero!!!!

Geo

Ak enoeite epidi exo ena ak47 kai pisteuw oti einai fobero kai exei polu kales antoxes.

Spook

FAMAS γιατί λόγο σχεδίασης ακόμα και στο ΑΕG έχει μεγάλο μήκος κάνης για το ολικό του μέγεθος.
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

Frostmeister

Ψηφισα ΑΚ, ειναι χρονιο το "κολλημα"! ;D
"If it bleeds, I can kill it. If it broke, I can fix it"

Noob

Εγώ ψήφισα το G36 γιατί είμαι αρκετά ευχαριστημένος από την ακρίβεια του από την δύναμη βολής του (για το μαμίσιο μιλάω) και για την ευχρηστεία του σε κλειστούς και ανοικτούς χώρους...
Αδύνατον τόν μηδέν πράττοντα πράττειν εύ

Αριστοτέλης

Duke

Ψήφισα FAMAS επειδή το έχω στην κατοχή μου και μπορώ να επιβεβαιώσω πως είναι απίθανο όπλο. Έχει μεγαλύτερη κάνη από σχεδόν όλα, εκτός από τα sniper, όπλα, πράγμα που το κάνει πολύ εύστοχο. Παρόλα αυτά, είναι αρκετά μικρό και μπορεί κανείς εύκολα να κινηθεί, χωρίς να περιορίζεται από το μέγεθός του (ειδικά η έκδοση της TM είναι και πολύ ελαφριά). Έχω ακούσει πολλούς να παραπονιούνται για τον bullpup σχεδιασμό του και το άσχημο παρουσιαστικό του, αλλά νομίζω πως είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

Βέβαια, πιστεύω πως το Steyr AUG υπερτερεί έναντι στο FAMAS, μιας και στην πραγματικότητα είναι ελαφρύτερο, έχει ακόμα μεγαλύτερο μήκος κάννης και προσφέρεται για όλα τα είδη σκοπευτικών, πράγμα που το κάνει εξίσου καλό assault και sniper όπλο.

akis

Παράθεση από: Duke στις  30 Νοε 2008, 10:32:19 ΠΜ
Ψήφισα FAMAS επειδή το έχω στην κατοχή μου και μπορώ να επιβεβαιώσω πως είναι απίθανο όπλο. Έχει μεγαλύτερη κάνη από σχεδόν όλα, εκτός από τα sniper, όπλα, πράγμα που το κάνει πολύ εύστοχο. Παρόλα αυτά, είναι αρκετά μικρό και μπορεί κανείς εύκολα να κινηθεί, χωρίς να περιορίζεται από το μέγεθός του (ειδικά η έκδοση της TM είναι και πολύ ελαφριά). Έχω ακούσει πολλούς να παραπονιούνται για τον bullpup σχεδιασμό του και το άσχημο παρουσιαστικό του, αλλά νομίζω πως είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

Βέβαια, πιστεύω πως το Steyr AUG υπερτερεί έναντι στο FAMAS, μιας και στην πραγματικότητα είναι ελαφρύτερο, έχει ακόμα μεγαλύτερο μήκος κάννης και προσφέρεται για όλα τα είδη σκοπευτικών, πράγμα που το κάνει εξίσου καλό assault και sniper όπλο.


kai sto FAMAS mporis na topo8etisis opoiodipote idous skopeutiko 8elis , ftani prota na balis to idiko "RAIL"  ;D
WARLORDS

Spook

Παράθεση από: Duke στις  30 Νοε 2008, 10:32:19 ΠΜ

Βέβαια, πιστεύω πως το Steyr AUG υπερτερεί έναντι στο FAMAS, μιας και στην πραγματικότητα είναι ελαφρύτερο, έχει ακόμα μεγαλύτερο μήκος κάννης και προσφέρεται για όλα τα είδη σκοπευτικών, πράγμα που το κάνει εξίσου καλό assault και sniper όπλο.



Το STEYR AUG είναι ένα απο τα καλύτερα όπλα παγκοσμίως  και με την δυνατότητα εύκολης αλλαγής κάνης που διαθέτει μπορεί να αλλάξει ρόλους πραγματικά σε ένα λεπτό. Ενώ υπάρχει μια έκδοση λοιπόν που χαρακτηρίζεται ως "sniper" (μιλάω πάντα για το πραγματικό όπλο) δεν θα έλεγα ότι έχει καμμία σχέση με sniper rifle για μια σειρά λόγων όπως το διαμέτρημα του, η κάνη του που παρά το μήκος της δεν παύει να έιναι μια απλή κάνη, το σκοπευτικό του και η έλειψη δίποδα στην απλή έκδοση του όπλου. Περισσότερο προσφέρεται για όπλο ακροβολιστή ομάδος όπου είναι και μέσα στο βεληνεκές των όπλων της κατηγορίας παρά για όπλο ελεύθερου σκοπευτή που τα βεληνεκή ξεκινούν πολύ παραπάνω απο το δραστικό των τυφεκίων μάχης. Ας μην ξεχνάμε ότι ένα αντικείμενο δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να είναι καλό σε πολούς διαφορετικούς τομείς ταυτόχρονα χωρίς να κάνει  αξιόλογους συμβιβασμούς.
Απο την άλλη το πολυαγαπημένο μου FAMAS είναι το πρώτο τυφέκιο μάχης σχεδίασης Bullpup που μπήκε σε παραγωγή συνδυάζοντας όλες τις αρετές ενός τέτοιου όπλου και παρότι δεν πέτυχε εξαγωγές (πέραν 1 ή 2 χωρών πλην της Γαλλίας) που ωφείλεται κυρίως στην εαταιρία κατασκευής του (GIAT) και στο μάρκετινγκ αυτής, αλλά και σε πολιτικούς λόγους, αποτελεί ένα απο τα καλύτερα όπλα παγκοσμίως στο διαμέτρημα των 5.56x45 mm ΝΑΤΟ, διαθέτει απο τις υψηλότερες ταχυβολίες τυφεκίων μάχης 900rpm cyclic rate , και το μήκος της κάνης του είναι όση αυτή ενός Μ-16Α2  με το μισό του ολικό μέγεθος ;D
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

Gus

    Προσωπικα μου αρεσει πολυ το Μ4 και το Ρ 90.

Lyberodoggy

Από όσα αναφέρονται, αν και πολλά μ' αρέσουν και το M16 και κάποια άλλα έχουν και αρκετές δυνατότητες αναβάθμισης, προτιμώ το P90
leave none behind

Dadias


SAPPER

εχουν περασει απο τα χερια μου το (TM) M14 SOCOM, (TM) M4 KNIGHT'S, (TM) G3 SAS, (CA) M249 SAW, και διαφορα αλλα...
αυτο που με έχει εντυπωσιάσει ειναι το G3 SAS.

TOPGUN

...Παιδια παιζω μ' ενα Μ4(Μ15Α4 της CA για την Ακριβεια), ελαφρος ''Πειραγμενο'' και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.....

...Θελω να παρω και αλλο οπλο, αλλα οποιο κι αν εχω πιασει σαν το  Μ15 δε με βολευει κανενα.....

....Ενα που μου αρεσει και με βολεψε καπως ειναι το ΜΡ5 SD6, αλλα και αυτο οχι σαν το Μ15....
''Η Πραγματική δύναμη του Μαχητή, είναι ο Μαχητής που βρίσκεται Δίπλα του''

http://www.heraklion-airsoft.gr/

Falcon

Ψηφισα το ενα και μοναδικο airsoft gun που εχω, το Μ4R.I.S.

Για τα δικα μου ''κυβικα'' το μηκος και βαρος του Μ4  ειναι αρκετα ικανοποιητικα. Επισις ειναι πολυ καλο στη χρηση του και πολυ ευστοχο. Αρχιζω να πιστευω πως το Μ4 ισως να ειναι η καλυτερη επιλογη...

Falcon

#17
Δεν ειμαι ο Γιωργος, οπως σου ειπα και σε αλλο ποστ. (ερρρεεεεε κολλημα αυτο το παιδι). Μονο ενας Falcon υπαρχει σ' αυτον κοσμο??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Εχεις λιωσει πια μ' αυτον τον Γιωργο, ερωτευμενος εισαι?

Dadias

Παράθεση από: Falcon στις  20 Φεβ 2009, 13:03:44 ΜΜ
Δεν ειμαι ο Γιωργος, οπως σου ειπα και σε αλλο ποστ. (ερρρεεεεε κολλημα αυτο το παιδι). Μονο ενας Falcon υπαρχει σ' αυτον κοσμο??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
hhahahahahahaha

to m4 pragmati einai mia polu voliki platforma gia airsoft asxeta an psifisa ak kai as exw ena m733(to perimenw.. :'( )

el_ninio

Παράθεση από: Falcon στις  14 Μαρ 2009, 19:18:11 ΜΜ
Ψηφισα το ενα και μοναδικο airsoft gun που εχω, το Μ4R.I.S.

Για τα δικα μου ''κυβικα'' το μηκος και βαρος του Μ4  ειναι αρκετα ικανοποιητικα. Επισις ειναι πολυ καλο στη χρηση του και πολυ ευστοχο. Αρχιζω να πιστευω πως το Μ4 ισως να ειναι η καλυτερη επιλογη...

kai to mp5 pou kerdises?  ;) ;) ??? ???


-Knights of Avalon-