Ποιό είναι το αγαπημένο σας όπλο AEG?

Ξεκίνησε από hargyr, 20 Νοε 2008, 22:46:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η αγαπημένη σας σειρά AEG?

M16
M4
G3
G36
FN SCAR
FN FAL
AK
STEYR AUG
SIG
MP5
FAMAS
P90
M14
Αλλα όπλα

RamboGR

M15A4 R.I.S. ΑΠΟ CLASSIC ARMY ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!ΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ SOPMOD THΣ ΤΟΚΥΟ MARUI ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΦΥΣΙΚΑ!

FanIsHere

Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

RamboGR

Παράθεση από: FanIsHere στις  22 Μαΐου 2009, 12:38:56 ΜΜ
Τελικά το R.I.S. ή το C.Q.B. προτιμάς?  ???
Vasika ena SOPMOD tha ithela pou exei tin mpataria piso sto kontaki kai exei tin kani tou san tou r.i.s.!Alla afou den to exo tha kano to diko mou etsi an ginete. ;D

charisteas3

psifsa to g36 (Jing Gong) epeidh einai polu wraio oplo kai to gearbox einai sper gi thn timh tou...  8) ;D

Athens

Psufisa To G36 , dioti molis agorasa ena ths tokyo marui , apla apisteuto . Porothika asxhma. Vevaia kai sth pragmatikothta einai ena apo ta agapimena m opla mias kai anoikei stous Germanous Swat . Polu kalo varos ( toulaxiston voleuei emena ) pernei polu upgrade kai einai oti prepei gia cqb

ARMAGEDDON


Firestriker

#46
Το Μ16 (Α1, Α2, Α3)  και το Μ15 με κανονικο κοντακι. (ειτε carbine ειτε rifle).
α) Ο θεος να σε φυλαει απο τυφλου ραβδι και απο κουτσου γ......σι!
β) Ο κουφος και ο κλανιαρης πανε διπλα στα νταουλια!

loubamboo

#47
  Ψηφίζω M16 γιατί τόσο στην πραγματική του έκδοση, όσο και σε έκδοση airsoft είναι
αντικειμενικά το πιο πολυμορφικό όπλο που υπάρχει.

  Τώρα παίζω με ένα CA M15A4 rifle.
Freedom is more important than peace. USMC!

XARAMADAS

#48
Παιδιά εγώ ψηφίζω Μ4Α1 γιατί είναι εξαιρετικά καλοσχεδιασμένο, ανθεκτικό, δυνατό, ευθύβολο, πολυχρηστικό και είναι συμβατό με τα περισσότερα αξεσουάρ και ανταλλακτικά που κυκλοφορούν για απεριόριστες αναβαθμίσεις.
Ο Θεός συγχωρεί τα λάθη, ο Χαραμάδας ποτέ...

Aquiline

Ψηφίζω Μ16 γιατί υπήρξε το πρώτο!!(τότε που ξεκίνησα τις αγορές) και είναι το αγαπημένο(τώρα που τις συνεχίζω). 8) ;D

hitman47

Ψηφίζω το G36 (το μακρύτερο  :) )(γιατί το μέγεθος μετράει... στην ευθυβολία  :D :D ) όπου και έχω στην κατοχή μου! Οι λόγοι πριν την αγορά του παραμένουν ως σήμερα και δεν θα το αλλαζα με κανενα άλλο! Είναι απλά ένα πολυεργαλείο για όλες τις χρήσεις! Η βασική του χρησιμότητα είναι για woodland αλλά. Το συγκεκριμένο όπλο με την διόπτρα x3, το δίποδο και την μακρυά κάνη του (δεύτερη σε μήκος απ' τα AEG ASSAULT RIFLE) μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως sniper rifle και μάλιστα με επιλογή ριπής! Tο σπαστό κοντάκι του δίνει ευελιξία για κοντινές μάχες CQB! Τέλος η τεράστια χωρητικότητα της γεμιστήρας 470bbs σε κάνει να ξεχνάς να το γεμίσεις, δεν χρειάζεσαι στην ουσία δεύτερη γεμιστήρα και δε σε "κρεμάει" πάνω στη μάχη, πράγμα εξίσου σημαντικό! Είναι ένα όπλο άκρως οικονομίκο, μιας και με την αγορά του δεν χρειάζεσαι τιποτα εξτρά να του προσθέσεις (red dot, γεμιστήρες κλπ). Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό για το καθένα γιατι με αυτά που του έχω βάλει εγώ επάνω, θα είχα αγοράσει 4 οπλα! Απλά το έχω λατρέψει και το κάνω συνέχεια καλύτερο! Με έχει βγάλει παντου ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΟ!
G36 I am happy with my trigger, you are not!

assassin...

Εγω φιλοι μου ψηφισα M4 εχω ηδη ενα sportline m15 και σε  λιγο καιρο ετοιμαζομαι για ενα m4. Απο οπτικης αποψεως πιστευω οτι ειναι πολυ ομορφο και αμα εχεις ris ειναι ιδανικο για ολους τους τυπους παιχνιδιων

Haroth

Έχω κολλήσει με το Μ15Α4 γενικώς!!! 2 έχω(Ca και τα 2) ζωή να έχουν, 1 Sportline(το πήρα στην αρχή για να δώ το game) και έπειτα ερωτεύτηκα το blowback αφου έριξα μερικές κουμπουριές  με αυτό του πάτερ. :) :) :) :)

Jocker

Μ4 γιατι αυτο εχω και γιατι νομιζω οτι ειναι μια σειρα που σε αφηνει να δωσεις στο οπλο το δικο σου χαρακτηρα!!
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

JAMES

G36C tokyo marui.Τα κανει ολα κ συμφερει..Το ειχα αποθημενο απο το Battlefield2(τυφεκιο του medic).Επισης ειναι απο το πιο ομορφο κ σιγουρα στα καλληστεια θα εβγαινε miss universe...

Goodspeed

No flag, no uniform, ever stopped the bbs from my gun...




Cataphract

Πφφφ...

Sig Sauer 550 και 552.

Τα ομορφότερα (και καλύτερα).

Spartan

m-4!!!
το πιο καταδρομικο!
Το πιο ομορφο!
Το πιο ευχρηστο!
Και περνει τα παντα πανω του!
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

coupas

Ψήφισα Μ4 και αυτό έχω και στην κατοχή μου και για συναισθηματικούς λόγους και επειδή είμαι πολυ ικανοποιημένος.
Θαρσείν χρή τάχ'αύριον έσσετ'άμεινον

MARKSMAN