Ti sas Travikse kai arxisate to Airsoft??

Ξεκίνησε από Admax, 18 Ιουλ 2009, 22:38:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Admax

O titlos ta leei ola! Ti sas travikse to endiaferon kai arxisate to Airsoft??  :)

Egw sthn arxh arxisa me paintball alla mou arese poio polu to airsoft! Kai idika h stigmh pou paizoume ginomaste oloi mia monada! Oloi gia olous! Episis m aresei kai h adrenalinh, h taxitita klp! :)

GeR^PEZONAUTHS

βασικα απο μικρος επαιζα με πιστολια springer που επαιρνα απο τα πανυγηρια και  μου αρεσε ανεκαθεν το παιχνιδι , αλλα οτι υπαρχει ολοκληρη κοινωνια με αιρσοφτ και οτι παιζουν μεγαλοι πριν 5-6 μηνες το εμαθα , οταν διαβαζα την Καταδρομη και ειχε σε μια σελιδα το διαφημιστικο πλαισιο με τα οπλα απο το  οποτε αμεσως μπηκα στο site και τα ανακαλυψα ολα , και ο βλακας που πιστευα οτι ειμαι ο μονος 16 χρονος που παιζει με πιστολια , γιατι οι φιλοι μου με κοροιδευαν , τωρα ομως που τους τα ειπα και εμαθαν το ραψαν το στοματα,κι τους , και ισα ισα μερικοι θελουν να γνωρισουν και αυτοι το airsoft

Hornet

Εγω προσωπικα φιλε σταυρο απο παντα ηλπιζα να υπαρχει κατι τετοιο οπως το airsoft,απο μικρο παιδι 10 χρονων,λεμε τωρα 17 ειμαι χεχεχεχε...ξερεις επαιζα με πανηγιριωτικα και μολις πηγα στους αμπελοκηπους μετα απο προτροπες φιλων μου, γνωρισα το airsoft και ειδα τους τοιχους τιγκα στα διαφορα aeg λεω οπα εδω ειμαστε!αυτα ειναι!και απο τοτε περιμενω την ενιληκιωση μου για να παιξω και εγω σε κανα event...αυτα....
you'll fire your musket but l'll run you through...

Θάνος

Εγώ βασικά, ήθελα να αγοράσω ένα ρέπλικα ΑΚ47 καί να το κρεμάσω στο σαλόνι.  ;D Τώρα πως βρέθηκα να παίρνω τα βουνά καλοκαιριάτικα, με ένα AEG αγκαλιά καί πλήρη εξάρτηση, ούτε εγώ το κατάλαβα.  8)
keep safe distance...

Maleficus

poli call of duty sin to oti eimai kouklos me ti parallagi  :)

skotostras


jumbo

αφενος κανω συλλογη απο ρεπλικες και αφετερου ηθελα να ξαναγινω παιδι και να ξεφυγω απο την καθημερινοτητα μου.......και τελικα τα καταφερα ;D
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

skotostras

Παράθεση από: skotostras στις  19 Ιουλ 2009, 20:49:23 ΜΜ
to youtube me o8ise safto ;D
EDIT: ksexasa na pros8eso pos kolima me opla kai stratiotika ixa prin geni8o ;D

assassin...

Απο μπεμπης ειχα μια τρελα με οπλα (να φανταστειτε με κατι τουβλακια που μου εφερναν σχεδιαζα οπλα), το airsoft εννοειται μ' αρεσει διοτι ειναι μια προσομοιωση (για μενα εστω) και βιωνεις εμπειριες που δεν νομιζω να μπορουσες να βιωσεις αλλιως. Πιστευω οτι αυτο που με ελκυει στα οπλα ειναι οτι μπορεις να κανεις κατι "σημαντικο" απο μακρια και χωρις να σε καταλαβει κανεις (εγω εστω λειτουργω ετσι)

Falcon

Δοκιμασα πολλα πραγματα οταν ημουν μικρος αλλα ποτε δεν ειμουν ποτε πραγματικα καλος σε κατι. Στα 15 μου, επιασα ενα πλαστικο colt 1911 (σπρινγκερ απο πανηγυρι 5 γιουρα μοναχα) κι αρχισα να ασχολουμαι με το πως να το λυνω και να το συναρμολογω.
Περνωντας ο καιρος, ειχα μαζεψει κι αλλα τετοια πανηγυριωτικα κι ειχα παιξει και "μαχες" με κανα δυο - τρεις φιλους μου. Μερικοι μπορει να φοβοντουσαν ή απλα να μη γουσταραν αλλα εμενα απο μικρος παντα μου αρεσε η ιδεα της μαχης και του "καταιγισμου πυρων" :o . Μετα απο ολα αυτα καταλαβα οτι επιτελους ειμαι καλος σε κατι. Σε οσες μαχες και να καναμε, ημουν παντα ο καλυτερος αναμεσα τους. Αρκετοι με φωναζαν "πολεμοχαρη" και αλλα σχετικα... Με τα πανηγυριωτικα ομως δε παιζαμε και για πολυ καιρο εξω καθοτι μετα απο 2-3 μηνες το παρατησαμε το "αθλημα"...
πριν απο 8 μηνες βρηκα στο internet το airsoftcenter κατα τυχη ψαχνοντας για το τιτλο <<airsoft M1911A1>> κι ετσι ακολουθησαν ολα τα υπολοιπα.... Τη πρωτη φορα που μπηκα στο μαγαζι airsoftcenter αναρωτηθηκα απο μεσα μου : <<Εδω ειναι ο παραδεισος?>> ετσι το εβλεπα εγω τουλαχιστον ενα μαγαζι με οπλα (εμφανισιακα μονο, κι οχι αληθινα).  ;D ;D ;D Τα συμπερασματα δικα σας ...

GeR^PEZONAUTHS

#10
Delete by Admin.
Μην γράφετε στο forum επιλήψιμες εμπειρίες  ;)

GeR^PEZONAUTHS


Jocker

η μορφη του Sapper!!!!
xaxaxax!!

ok ok περα απο την πλακα...

παντα γουσταρα τα οπλα..(σχηματικα)
παντα θυμαμαι τον εαυτο μου να παιζει με ενα spinger!
παντα ηλπιζα οτι αυτα θα παρουν μια τροπη ετσι ωστε να μπορω να "παιζω"  με αυτα!

και να'μαι εδωωωω!!
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

vagelis521

1) η αγαπη για στρατο και οπλα γενικοτερα!!
2) το παθος μου για το βουνο και την φυση!!
3) η αποτυχια με το paint ball(τρια χρονια κρεμασμενο σε μια ντουλαπα με χρηση μια φορα μονο..μπουκαλες,αερα) και απο ρεαλισμο πολλα 0..

υγ τωρα απλα μενει  να παρω μερος σε ενα καλο σεναριο και να το γουσταρω ακομα περισοτερο μετα!!!καλησπερα και καλωσ σας βρηκα ολους ;D ;D

WAR ANGEL

Ενας συναδελφος που με την Μ@Λ@ΚΙ@ που τον εδερνε εφερε και εμενα απο εδω.

zimaroulis

Κατα τύχη στο youtube ειδα ενα βιντεο και απορρησα καθοτι δεν εβλεπα να φευγουν μπιλιες οπως στο paintball και δεν ηξερα τι ακριβως κανουν:P Μετα google και αρχισα το διαβασμα σε ξενα και ελληνικα σιτε και φυσικα στο σιτε που ειμαστε. Οχι δεν εχω ξεκινησει ακομη..αλλα με εχει τραβηξει το συγκεκριμενο hobby και διαβαζω ανελλιπως.:P Πρωτα θεωρια μετα πραξη..
Lasciate ogne speranza, voi ch'entrate  (Dante's inferno)

Ranger

Μεσα απο το youtube εμαθα για το airsoft και μετα ανακαλιψα το airsoftcenter μεσα απο το google
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

Shaddix

Παράθεση από: vagelis521 στις  04 Αυγ 2009, 15:16:17 ΜΜ
1) η αγαπη για στρατο και οπλα γενικοτερα!!
2) το παθος μου για το βουνο και την φυση!!
3) η αποτυχια με το paint ball

υγ τωρα απλα μενει  να παρω μερος σε ενα καλο σεναριο και να το γουσταρω ακομα περισοτερο μετα!!!καλησπερα και καλωσ σας βρηκα ολους ;D ;D

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

Η τρελα με οτι εχει σχεση με Tactical simulation,η αγαπη για τα οπλα,η αγαπη για την φυση,η αγαπη για τις παραλαγες,το φουμο,τις χειροβομβιδες και ολες αυτες οι τρελες που κανουμε σε αυτο το χομπι οι οποιες μας κανουν να περναμε καλα...AIRSOFT IS A WONDERFULL SPORT!!! ;D ;D ;D
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

pit k

θα συμφωνησω απολυτα με τον Παυλο Μελα