Πρόβλημα με WE beretta M92....

Ξεκίνησε από Dardagan, 28 Φεβ 2013, 16:32:13 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Dardagan

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Τάσος και είμαι σχετικά καινούριος στο χώρο (αλλά πολύ ενθουσιώδης!!!)

Λοιπόν,
πρίν απο καμιά βδομάδα αγόρασα αυτό το πιστόλι απο το μαγαζί.
http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_40_165&products_id=3428

απο την πρώτη στιγμή το όπλο είχε μια συγκεκριμένη δυσλειτουργία. Οι μπίλιες κόλλαγαν στην αρχή της κάνης, σα να μην μπορούσαν να περάσουν για κάποιο λόγο, με αποτέλεσμα με το πάτημα της σκανδάλης να ακούγεται ένας τζούφιος ήχος, ένδειξη της κολλημένης μπίλιας.
Το πήγα στα παιδιά την επόμενη, το άνοιξαν, μηδένισαν το hop - up, το λάδωσαν και μου είπαν οτι λειτουργεί κανονικά. Πήγα σπίτι, έριξα 10 bb's για να το δοκιμάσω και ώντος όλα καλά. Την επομένη είπα να το πάρω σε ένα παιχνίδι. Στον πρώτο γεμιστήρα μου έκανε το ίδιο!

Το άνοιξα στο σπίτι, καθάρισα την κάνη, το ξαναλάδωσα λιγάκι.... τίποτα...

δεν το σκάλησα περισσότερο γιατί δεν έχω (ακόμα) τις γνώσεις για πιο "μέσα" το έχω δοκιμάσει μερικές φορές ακόμα, μια πετάει... μια κολλάει.

έχω αρχίσει να πιστεύω οτι έχει ελλατωματική κάνη απο κατασκευής!

επίσης κάποια στιγμή "σκλήρυνε" και η κίνηση του κλήστρου... για λίγο.


ζητώ βοήθεια απο τους εμπειρότερους, μιάς και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.
γιατί αλήθεια, θα στεναχωρηθώ αν συνηδητοποιήσω οτι πέταξα 115 ευρώ...


alex19871987

Γιατί δεν το πας πίσω?αφού εχει εγγύηση.και πες ότι κάνει τα ίδια.
ΠΕΡΣΕΥΣ

Dardagan

ισχύει εγγύηση για αλλαγή???

alex19871987

Δεν είπα γιΑ αλλαγη.αλλα αφου το πήγες,στο έφτιαξαν αλλα κανεΙ παλι τα ίδια θα πρέπει να διορθωθεί.αφού έχεις.εγγυηση και δεν το πειραξες.
ΠΕΡΣΕΥΣ

Dardagan

οκ. θα τους το ξαναπάω και βλέπουμε..... ευχαριστώ!

alex19871987

Και βέβαια.κρίμα ειναι καινούριο όπλο.πάρε ενα τηλ αρχικα.όταν έχεις νέα σε παρακαλώ πες μας.την πρώτη φορά πληρωσες τίποτα?
ΠΕΡΣΕΥΣ

spirosleon

για προθεσμια εως και 10 ημερες απο την ημερομηνια αγορας, εαν αποδεικνυεται οτι ειναι ελλατωματικο, δικαιουσε και επιστροφη χρηματων.