glock 17 we "προεκταση καννης"

Ξεκίνησε από ApplesNK, 08 Μαρ 2013, 18:29:15 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ApplesNK

καλησπερα!
αρχικα ενα μεγαλο ευχαριστω στα μελη του φορουμ για την βοηθεια τους τον τελευταιο καιρο και σε μας τους νεους...!

προσφατα επεσε στα χερια μου ενα glock 17 της we αεριου προφανως...
μου αρεσε πολυ σαν οπλο και αποφασισα (ο μεγαλος αδερφος  ::) ) να το αγορασω.

παρ ολα αυτα ειχα το εξης ερωτημα...σε μικρες αποστασεις συμπεριφεροταν πολυ ομορφα, ομως, ειναι δυνατον να προεκταθει η καννη?

προς θεου δεν θελω να κανω ενα πιστολι βαρυ aeg αλλα μια δημιουργικη ιδεα περασε απο το μυαλο μου.

εαν αγοραζα δευτερη καννη και εναν σιγαστηρα, θα μπορουσα να προσαρμοσω την καννη στον σιγαστηρα και να εχω ενα καλυτερο αποτελεσμα απο αποψη ευθυβολιας στο οπλο?
η μετατροπη ειναι εφικτη?
το αποτελεσμα λετε να αξιζει?

ευχαριστω πολυ :)

spirosleon

το μονο που θα επιτυγχανες θα ηταν ενα ακομα πιο βαρυ πιστολι.... :( δεν αποδιδει μια πιο μακρυα κανη σε ενα πιστολι οσο αποδιδει σε ενα aeg. οπως λες ομως το θεμα σου δεν ειναι το βεληνεκες αλλα η ευθυβολια....τοτε κατι αλλο παιζει, φευγουν προς καποια κατεύθυνση οι μπιλιες σου?

ApplesNK

μιλαω αρχικα για μια αγορα που δεν εχει γινει ελπιζω να μην το ξεχασα...οποτε δεν ξερω και τοσο το βεληνεκες του οπλου..

απλα επειδη προοριζεται να αγορασθει θελω να ξερω εαν κατι τετοιο θα αποδωσει!

αληθεια εχει χρησιμοποιησει καποιος το εν λογω glock?

spirosleon δεν με χαλασε η ευθυβολια απλα θα προτιμουσα περισσοτερες επιδοσεις...(ειμαστε δυο ατομα με ενα aeg,λογω budget δεν μπορουμε να παμε και σε 2ο aeg οποτε αγοραζουμε πιστολι!)

spirosleon

εξηγησε μας λιγο τι επιδοσεις περιμενεις απο ενα πιστολι και τι bugjet εισαι διατεθειμένος να εχεις για αγορα 2ου οπλο (aeg ή πιστολι)

ApplesNK

κατι σαν backup για το aeg, cqb και αποστασεις μεχρι 20 μετρα...

δεν εχω και μεγαλη εμπειρια και δεν ξερω τι πρεπει να περιμενω απο ενα πιστολι, γι αυτο αλλωστε εφτιαξα και αυτο το νημα :)

ειμαι ανοιχτος σε προτασεις για αλλα εκτος του glock..
το budget ειναι γυρω στα 100 ευρω... :/

ευχαριστω πολυ :)

Vangelis

Παράθεση από: ApplesNK στις  08 Μαρ 2013, 18:43:33 ΜΜ
(ειμαστε δυο ατομα με ενα aeg,λογω budget δεν μπορουμε να παμε και σε 2ο aeg οποτε αγοραζουμε πιστολι!)

Καλησπέρα,

Αν ο ένας παίκτης είναι εξοπλισμένος με ένα AEG και ο αντίπαλος του διαθέτει μόνο ένα πιστόλι αερίου.... μάντεψε ποιος θα έχει το τακτικό πλεονέκτημα.

Προσωπικά πιστεύω ότι ποιο χρήσιμο θα σου ήταν ένα ακόμα AEG.

Τα παρακάτω AEG είναι πολύ κοντά στο Budget σου.

http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26_31&products_id=3281
http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26_28&products_id=3128
http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26_31&products_id=3129

Καλή συνέχεια,
Vangelis
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

spirosleon

Παράθεση από: Vangelis στις  08 Μαρ 2013, 21:13:51 ΜΜ
Καλησπέρα,

Αν ο ένας παίκτης είναι εξοπλισμένος με ένα AEG και ο αντίπαλος του διαθέτει μόνο ένα πιστόλι αερίου.... μάντεψε ποιος θα έχει το τακτικό πλεονέκτημα.

Προσωπικά πιστεύω ότι ποιο χρήσιμο θα σου ήταν ένα ακόμα AEG.



σωστο!

ApplesNK

#7
απλα ξερετε και στα 100 ειναι πολυ σφιγμενα...οσο δεν παει...
τελοσπαντων...ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια :)

ελπιζω να βγει σε καποια καλη αγορα...

(edit)

εχω ακουσει για παιχνιδια cqb αλλα οχι πολλα...παιζονται συχνα?τα πιστολακια βολευουν πιο πολυ η παλι προτεινεται aeg?

(ειναι και η αισθηση του ρεαλιστικου παναθεμα τα  ::) )

tristan

Παράθεση από: spirosleon στις  08 Μαρ 2013, 21:17:06 ΜΜ
σωστο!

Σε παιχνιδι 3 χιτ με το aeg kai 9 xit με το πιστολι και σε αποστασεις απο 10μ μεχρι και 20μ πος σας φαινεται

ApplesNK

καλησπερα παιδια!

τελικα και πιο πολυ λογω "πορωσης" ο μεγαλος αδερφος κατεληξε στο glock...

να ρωτησω κατι τελευταιο παρ ολα αυτα...

ενα λιτρο green gas που βρηκα στο site...ποσους γεμιστηρες θα με φτασει στο περιπου?

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!

tristan

Ενα γεμισμα με green gas στο πιστολι σου φτανει να τον γεμησης 2 φορες τον γεμηστιρα με ββς και να σου μινουν γυρο στα 5-6 ββς

ApplesNK

#11
ευχαριστω tristan!

παρ ολα αυτα το ενα λιτρο ποσο θα φτασει περιπου?
το ρωταω γιατι εαν ειναι να αγοραζω καθε εβδομαδα αστο καλυτερα...

εσυ tristan πιστευεις αξιζουν λεφτα για πιστολι?και αν ναι γιατι?

tristan

Φιλε ApplesNK για  τα λεφτα που θα δοσης πρεπη να σκευτης τη θελης αν γουσταρης το airsoft και θα ΄σχοληθης ενεργα θα σου ελεγα να ξεκινησεις με aeg. Αν θελης να ερχεσαι μια στο τοσο παρε πιστολι
Το ενα λιτρο green gas θα σου φταση και πανω απο ενα μηνα βεβεα με το τη χρυση θα κανης στο πιστολι

ApplesNK

ηδη εχω στην κατοχη μου ενα mp5 της ics και παιζω για αρχη με τους φιλους μου!
το πιστολακι το ηθελα επειδη θελει να ξεκινησει και ο αδερφος μου και δεν υπαρχουν πολλα λεφτα και για 2ο aeg!

τωρα ξεκαθαρισα την θεση μου!
συμφερει να αγορασω πιστολι?
αν ναι τι επιλογες υπαρχουν καλες εκτος του glock?

ApplesNK

τελικα καταληξαμε σε ενα kjw hi capa kp-05...
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
αντε να δουμε...