socom 1911 φτυνει αεριο

Ξεκίνησε από Nick Babouinos, 14 Δεκ 2012, 13:56:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nick Babouinos

καλησπερα μαγκες,εχω το παραπανω πιστολι 1911 meu κ μετα απο 3-4 γρηγορες βολες μενει το κλειστρο στη μεση της διαδρομης του κ ''φτυνει'' ολο το αεριο απο την εξαγωγη καλυκα με αποτελεσμα να αδειαζει ο γεμιστηρας απο αεριο.
ξερει κανεις τι παιζει κ τι μπορω να κανω πριν παω σε τεχνικο??
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

muninja

μήπως θέλει λίπανση;Από ποτε έχεις να το λιπάνεις;

Nick Babouinos

δε το εχω λυπανει ποτε......... :(
που κ με τι να το λυπανω??
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

muninja

How to Lubricate your Gas Blow Back (GBB) Pistol - 1911/Hi-Capa

χαχα έλεος εγώ τώρα ξεκίνησα και τα έχω βρει αυτά ;D ;D

Falcon

Παράθεση από: The End στις  14 Δεκ 2012, 13:56:45 ΜΜ
καλησπερα μαγκες,εχω το παραπανω πιστολι 1911 meu κ μετα απο 3-4 γρηγορες βολες μενει το κλειστρο στη μεση της διαδρομης του κ ''φτυνει'' ολο το αεριο απο την εξαγωγη καλυκα με αποτελεσμα να αδειαζει ο γεμιστηρας απο αεριο.
ξερει κανεις τι παιζει κ τι μπορω να κανω πριν παω σε τεχνικο??

Φερε το μου απο κοντα να δω τι γινεται.
Σε τετοια περιπτωση
ή εχουν λασκαρει τα βιδακια στη θαλαμη και να εχει ψιλοανοιξει, να σκαλωνει η εξωτερικη καννη με αποτελεσμα να μη λειτουργει σωστα και να κολλα το κλειστρο,
ή θελει σιλικονουχο λαδι η τσιμουχα του πιστονιου (ανοιξε το κλειστρο και τραβα μπρος-πισω το loading muzzle/ακροφυσιο με το νυχι σου, αν κινειται με δυσκολια σημαινει οτι θελει λαδωμα - απαξ και το λαδωσεις το οπλο θα λειτουργει παλι κανονικα)
ή εχει σπασει ενας επανατατικος πιρος (στο οπλο, παραλληλα με το disconnector, αριστερα), λιγο δυσκολο ομως αν το εχεις λιγοτερο απο 7μηνο.
Δε μπορω να σου πω με ακριβεια αν δε το δω απο κοντα....

Nick Babouinos

οκ μπιλ,με τη πρωτη ευκαιρια σε game θα το εχω μαζι να το δεις κ απο κοντα,για αρχη θα μελετησω το βιντεο πιο πανω κ αν δε γινει τπτ,το ανοιγουμε!το οπλο κανα χρονο το εχω περιπου
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...