king arms blackwater bw 15 sniper

Ξεκίνησε από sarakinos, 05 Δεκ 2012, 10:57:43 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

sarakinos

καλημερα σε ολους εχω δει αυτο το οπλο και θα ηθελα οποιον γνωριζει να μου πει την αποψη του σε σιγκριση με αλλα αντιστοιχα πχ M14, SCAR SSR κτλ επισης κατι που δεν γνωριζω τι σημαινει DMR ?

elricd

#1
Ένα DMR, είναι το όπλο που χρησιμοποιείται από τους στρατιώτες σε καθορισμένο ρόλο σκοπευτή. Ο ρόλος DMR γεμίζει το κενό ανάμεσα σε ένα κανονικό φαντάρο και έναν ελεύθερο σκοπευτή. Αυτά τα όπλα πρέπει να είναι αποτελεσματικά, όσον αφορά την ακρίβεια και βαλλιστικά, σε περιοχές που υπερβαίνουν εκείνες των απλών τυφεκίων (συνήθως μέχρι 500 μέτρα / 550 γιάρδες), αλλά δεν απαιτούν την εκτεταμένη γκάμα από ένα ειδικό όπλο ελεύθερου σκοπευτή (συνήθως μέχρι 1.000 μέτρα / 1.100 μέτρα).Τα DMRs, ωστόσο, συχνά μοιράζονται κάποια βασικά χαρακτηριστικά με τα τυφέκια ελεύθερων σκοπευτών με τη διαφορά οτι τα όπλα μεταφέρονται από άλλους στη μονάδα DMS. Τα DMRs μπορεί να έχουν ένα προσαρτημένο σκοπευτικο ( διόπτρα ) και δίποδα για να επιτρέπει βελτιστοποιημένη ακρίβεια και χαμηλή ανάκρουση. Μπορούν όμως, να διατηρούν γενικά ημι-αυτόματη  δυνατότητα πυροδότησης (ταχύτερη από ό, τι τα μονής όπλισης τυφέκια ελεύθερων σκοπευτών) και μεγαλύτερη χωρητικότητα γεμιστήρα των 10, 20, ή 30 γύρους, ανάλογα με το εν λόγω όπλο.

Οπωςμεταφραστηκε προχειρα απο http://en.wikipedia.org/wiki/Designated_marksman_rifle
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya

Vangelis

Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

elricd

Οσο αναφορα το King Arms πρεπει να σου πω οτι ενα που εχω της συγκεκριμενης εταιριας ειναι αστερι. Απο κει κ περα εχει καθαρα να κανει με το τι βολευει εσενα.
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya

sarakinos

και εμενα το βασικο μου οπλο ειναι kingarms και ειμαι απολυτα ευχριστημενος απλα ηθελα να μαθω για αυτα που ειναι απο την καινουργια γκαμα

tristan

φιλε sarakine to aeg ειναι αυτο www.youtube.com/watch?v=j1gnad3_2Tc

Την κυριακη μετα απο παιχνιδι καναμε μια συσσιτιση για τα sniper. AN εισαι αθηνα τα λεφτα θα τα δοσης τσαπα γατι οταν ερχεσε σε παιχνιδι θα τρως πορτα
1) εχει 300 γεμιστιρα
2) εχει full Auto
Για να μην σε στενοχορισω μπορει να στο επιβεβαιωσουν και ατομα που ηταν παρων
Αν δεν εισαι αθηνα να το παρης και να το ευχαρηστιεσε οπου γουσταρης

sarakinos

ναι ξερω τι λες περι περιορισμων και κανονων και πολυ σωστα υπαρχουν για τους ανεγκεφαλους αλλα το αν τα σπαει καποιο οπλο ποιοτικα και απο επιδοσεις ειναι κατι που δινω προτεραιοτητα εγω φυσικα εχω εμπιστοσυνη πρωτα στους αντιπαλους μου μετα στους συμπαιχτες και μετα σε μενα αν το θες δεν πιστευω οτι 349 me 355 kai 370 fps κανουν τη διαφορα αλλα οι παιχτες ολων των πλευρων καθε φορα

tristan

Παράθεση από: sarakinos στις  05 Δεκ 2012, 21:24:35 ΜΜ
ναι ξερω τι λες περι περιορισμων και κανονων και πολυ σωστα υπαρχουν για τους ανεγκεφαλους αλλα το αν τα σπαει καποιο οπλο ποιοτικα και απο επιδοσεις ειναι κατι που δινω προτεραιοτητα εγω φυσικα εχω εμπιστοσυνη πρωτα στους αντιπαλους μου μετα στους συμπαιχτες και μετα σε μενα αν το θες δεν πιστευω οτι 349 me 355 kai 370 fps κανουν τη διαφορα αλλα οι παιχτες ολων των πλευρων καθε φορα

φιλε +1 παρα πολη σωστος.....Μπορη να εισαι μια εξερεση καλου σναιπερ στους 10 και η 9 να ειναι ανεγκεφαλη με αυτο το aeg θα κανουν το 10 στα 10 εξω σε παιχνιδη καιρος και η ανεγκεφαλη στο σπιτιτους
απο ποιτιτα μπες στο youtube kai θα βρης ολες της πληροφοριες που θελης

#LEONARDO-SWORDFISH#

Ολη η συζήτηση γίνεται για να σου πούμε ότι το συγκεκριμένο aeg τα σπάει ?

Να σε στείλω στον στέργιο που έχει ενα κινεζικο sniper και το έχει φτιάξει
και ξεπερναει τα 80 μετρα ?

Γιατι αν ντε και καλά θες να σου πούμε οτι το συγκεκριμένο BlackWater...
σχεση αποδοσης / ποιοτητας και τιμης...... τα σπάει.....
όχι μόνο δε τα σπαει... μόνο την τσέπη  σου σπάει ;)

Υπάρχουν και πολύ καλυτερα και οικονομικότερα....


sarakinos

χμ εληφθει κατενοηθει... οντως ειναι αρκετα ακριβο κατι που σημερα εχει πολυ μεγαλη σημασια. out