Αγορα σνιπερ βοηθεια

Ξεκίνησε από pariszar, 23 Νοε 2012, 21:05:43 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

pariszar

Καλησπερα σας θα ηθελα τη βοηθεια σας στην αγορα σνιπερ, θελω να παρω ενα σνιπερ καλο εχω κανει μια ερευνα και ειμαι αναμεσα σε vsr 10 marui μαζι με αναβαβμισεις και το maruzen type 96 τι λετε και εσεις που τα ξερετε και πιο καλα, απλα θα ηθελα το οπλο να ειναι ικανο να ριξει στα 80μ περιπου (αναλογα και με το καιρο φυσικα). Σας ευχαριστω!!!!

MPRAF

1.διαβασε παλια ποστ το δικο σου δεν διαφερει καθολου με τα αλλα
2.θες σνιπερ? θα πρεπει να δωσεις τα κερατα σου για να ειναι καλο
3.80 μετρα?πλακα κανεις ετσι? φιλε αν λες κατι τετοιο σημενει πως δεν εχεις ασχοληθει  ιδιετερα με το airsoft παρε ενα aeg για αρχη και αν εχεις ηδη διαβασε λιγο μαζεψε χρηματα και παρε ενα καλο sniper δωσε κανα 200ρι το λιγοτερο σε αναβαθμισεις και θα εχεις το πολυ 70 μετρα και μονο αν ειναι καλο sniper
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

pariszar

Για τα δικα σου δεδομενα πιο θεωρεις καλο? αυτα που προανεφερα δλδ εσυ δεν τα θεωρεις καλα  ;D

spirosleon

Παράθεση από: MPRAF στις  23 Νοε 2012, 21:14:52 ΜΜ
1.διαβασε παλια ποστ το δικο σου δεν διαφερει καθολου με τα αλλα

μα γιατι κανενας δεν διαβαζει παλαιοτερα ποστ τα οποια εχουν ΟΛΕΣ τις απαντησεις?

καταρχην καλως ορισες και εν συνεχεια αφου διαβασεις και λυσεις οσες αποριες εχεις, εδω ειμαστε για να σου λυσουμε οσες σου δημιουργηθουν. ΔΙΑΒΑΣΕ παλαιοτερα ποστ!

elricd

Μπορεις να φτασεις τα 80 μετρα αλλα θα πρεπει να δωσεις πολυ χρημα σε αναβαθμισεις... Μπορεις αν θες να ξεκινησεις με καποιο DMR κ αν σου αρεσει κ εχεις τα χρηματα να διαθεσεις κανεις αυτο που θες. ειμαι κατοχος 2 G spec της maruli. Αν θες στειλε μου πμ να σου λυσω τυχον αποριες.
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya

MPRAF

Παράθεση από: spirosleon στις  23 Νοε 2012, 21:20:43 ΜΜ
μα γιατι κανενας δεν διαβαζει παλαιοτερα ποστ τα οποια εχουν ΟΛΕΣ τις απαντησεις?

καταρχην καλως ορισες και εν συνεχεια αφου διαβασεις και λυσεις οσες αποριες εχεις, εδω ειμαστε για να σου λυσουμε οσες σου δημιουργηθουν. ΔΙΑΒΑΣΕ παλαιοτερα ποστ!
πιστευουν οτι δεν ταιριαζει στην περιπτωση τους το ακριβως αντιθετο ολα τα ποστ με αρχαριους που ρωτανε για σνιπερ ειναι ΙΔΙΑ!
Παράθεση από: pariszar στις  23 Νοε 2012, 21:19:19 ΜΜ
Για τα δικα σου δεδομενα πιο θεωρεις καλο? αυτα που προανεφερα δλδ εσυ δεν τα θεωρεις καλα  ;D
φιλε μου ειχα ενα sniper και εριξα λιγες βολες και ειπα οτι ριχνει τρομερα μακρια κλπ κλπ μετα ειδα σε ενα φιλικο με μια ομαδα απο κρητη εναν τυπα με ενα barret δεν θυμαμαι εταιρια που κυριολεκτικα θεριζε ,το ρωτισα το παιδι πως το εχει κανει τοσο καλο και η απαντηση του ηταν <<οσο καλο ειναι το sniper τοσο αδειο ειναι το πορτοφολι μου>> αρα sniper χωρις να ριξεις ρευστο δεν αξιζει
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

pappas.k

φιλε μου εχω ενα M24 της SNOW WOLF το κιτ αναβαθμισης για well l96 στα 550fps και μια μικρη πατεντα στο hop up απο ενα φιλο που το κραταει μυστηκο ( ουτε σε εμενα το λεει) με 0,40bbs κι εχω βολες στα 80-100 μετρα!

paliou

Φίλε καλως ήρθες
Προσωπικα δεν εχω να σου δωσω καποιες συνταγες για να πετυχεις την εμβελεια που ζητας, καθως υπαρχουν κυριολεκτικα χιλιαδες σελιδες - Ελληνiκες και ξένες  - με πατεντες / μοντες / αναβαθμισεις / γιατροσοφια και βουντου, που θα απαντησουν σε καθε ερωτημα σου ως επιδοξου σναιπερα.
Η συμβουλη αφορα την επιλογη του ρόλου.
Χωρις παρεξήγηση, απο το ποστ καταλαβαινω οτι εισαι νεος στο αθλημα. Εχε υποψη οτι ενα πολυ μεγαλο ποσοστο των παιδιων που αρχιζουν, ονειρευονται αυτον τον ρόλο, αγοραζουν οπλο, για να ανακαλυψουν στην σκληρη πραγματικοτητα του πεδιου οτι οχι απλα δεν εχουν κανενα πλεονεκτημα βεληνεκους εναντι των AEG, αλλα αντιθετα γινονται συλλεκτες ΒΒ χωρις ουσιαστικη δυνατοτητα ανταποδωσης.
Το αποτελεσμα το βλεπουμε στις "Πωλησεις" με αγγελίεςτου τυπου: "Πωλειται οπλο σναιπερ...εχει παιξει 1-2 παιχνιδια...δεν μου παει ο ρολος" ...κλπ.
Ξεκινα χαλαρα με ενα AEG, προσαρμοσε το παιχνιδι σου στον ρολο ακροβολιστη ομαδας, μαθε την υπομονη που απαιτειται για τον ρολο του σναιπερ, μαθε να αντλεις ικανοποιηση απο μια και μονο βολη που θα κανεις, και στην συνεχεια ξεκινα να ρίχνεις λεφτα σε ενα τετοιο οπλο, γιατι φιλε μου θα ριξεις ΠΟΛΥ χρήμα, ΠΟΛΥ ιδρωτα, ΠΟΛΥ μπινελικι και ελαχιστες βολες. Απλα οι μια - δυο βολες που θα ριξεις θα σου αφησουν μια ασυλληπτη ικανοποιηση.
Αν παρολαυτα επιμενεις τοτε σου λεω οτι και τα 2 οπλα που αναφερεις ειναι θαυμασιες "πλατφορμες" με σχετικα ικανοποιητικες επιδοσεις απο το κουτι (ανεπαρκείς κατα την ταπεινη μου γνωμη) αλλα δεν γλυτωνεις τις αναβαθμίσεις. Τα 80 μετρα απεχουν 300 με 400 ευρω το λιγοτερο.
Υπομονη και πορτοφολι να έχεις ;D
Φιλικα Paliou


pariszar

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας να μου απαντήσετε, για να γίνω πιο συγκεκριμένος θέλω ένα σνιπερ να ρίχνει καλα μέχρι τα 80μ και δε το θέλω αποκλειστικά μόνο για game ( έχω και aeg) αλλά και για σταθερούς στόχους για τη πάρτη μου και με φίλους, και όσο αφορά τι πόσο διάθετω ειναι 400€. Δεν είμαι νέος στο χώρο αλλά ούτε και παλιός και σίγουρα δε ξέρω όσα ξέρετε για αυτο ρωτάω σας ευχαριστω