pdi hop up

Ξεκίνησε από manthosgr, 29 Οκτ 2012, 18:30:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

manthosgr

καλησπερα φιλοι sniperades,θα ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξερει καποιος αν το hop up της PDI για maruzen type 96 ειναι συμβατο για το l96 της well.ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας  :)

paliou

Ναι ειναι συμβατο αλλα θα πρεπει να αλλαξεις και καννη. Η καννη των Maruzen - Well ειναι συμβατη μονο με το μαμα ΗΟΡ UΡ, ενω το PDI φοραει καννη για AEG.
Καλο κουραγιο γιατι αν και το οπλο απογειωνεται σε δυνατοτητες, το HOP UP αυτο εχει αρκετες παραξενιες και στην τοποθετηση και στην ρυθμιση.

Condor

Σωστός ο προλαλήσαντας  ;) Θέλεις κάννη απο ΑΕG (καλυτερα κιολας) λαστιχάκι για AEG. Κια ναι, ειναι μπελαλιδικο στη ρυθμιση, αλλα ετσι και ασχοληθείς είναι εξαιρετικό! (έχω το ίδιο οπλο της WELL)
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες
   οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
                  "ΠΕΡΣΕΥΣ"

manthosgr

εχω βρει αυτο http://www.airsoft-entrepot.fr/pdi-chambre-hop-up-pour-type-96-type-96-pieces-detachees-790-190-16-39.z.fr.htm
οποτε χτυπω και μια κανη pdi για aeg και ειμαι κομπλε σωστα?

paliou

Kομπλε δεν θα εισαι  ;) αλλα θα εχεις κανει μια καλη αρχη. Εχε υποψιν οτι δεν ειναι συμβατο μονο με καννη PDI αλλα με οποιαδηποτε καννη για AEG.
Καλη αρχη


manthosgr

οκ αδερφια ευχαριστω πολυ  :)

Condor

Σωστός, είναι πολύ καλή αρχή, παίρνεις το "μυαλό" του όπλου, και είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Καλή αρχή  ;) (πριν πάρεις κάννη διάβασε forum για το ποιο διαμέτρημα είναι καλύτερο και πως αποδίδει καλύτερα)
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες
   οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
                  "ΠΕΡΣΕΥΣ"