Καλημερα και Χρονια πολλα

Ξεκίνησε από Agamemnwn, 28 Οκτ 2012, 13:36:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Agamemnwn

Καλημερα σε ολους και Χρονια πολλα για σημερα,

Ειπα να γραψω αυτο το ποστ για να συστηθω και να αρχησω να μπαινω και σιγα σιγα στο χωρο του Airsoft. Με λενε Γιαννη ειμαι απο την Αθηνα και το συγκεκριμενο  σπορ, αθλημα, χομπι το γνωρισα πριν κανενα χρονο απο τον ξαδερφο μου που ασχολειται με αυτο στην Κρητη. Δεν εχω ασχοληθει ενεργα ακομα αν και το ψαχνω τον τελευταιο χρονο ψαχνωντας στο internet και μαθαινοντας. Γενικοτερα ειμαι της νοοτροπιας RTFMF (Read the Fu... Manual First) και μετα ρωτα :D

Αυτο που ειχα σαν απορια απο ολα τα ποστ που διαβαζω ενιοτε στα φορουμ ,ειναι κατα ποσο μπορει καποιος που δεν ασχολειται ακομα και δεν εχει φιλους που ασχολουνται με το συγκεκριμενο σπορ, αθλημα, χομπι  και θελει να ασχοληθει ενεργα ,μπορει να ερθει στα σημεια που παιζεται το airsoft ως παρατηρητης εξαρχης.

Tsitouras

Πρωτα απ ολα, να σε καλοσορισω στον μαγικο κοσμο του airsoft  ;D ;D
Οσον αφορα την μεταφορα σου , απο και πρως τα πεδια, μπορεις να πας με τους εξης τροπους:
1. Με το δικο σου αυτοκινητο, αμα δεν ξερεις το δρομο, συνενοεισε με καποιον να συναντηθειτε και τον ακολουθεις.
2. Με μεσα μαζικης μεταφορας, μεχρι οσο ποιο κοντα γινεται, και μετα να σε ανεβασει καποιος απο το σταθμο του λεοφωριου-κτελ-προαστιακου μεχρι το πεδιο
3. Να συνενοηθεις με καποιο παιδι, να συναντηθειτε και να σε ανεβασει μεχρι το πεδιο.
4. Αλλοι τροποι που μου διαφευγουν

Οσον αφορα το "απο ποιον" θα ζητησεις μεταφορα, απλα ζητα το ανοιχτα σε καποιο thread ενος σεναριου, και καπως θα τα βολεψεις.
Φιλικα
Γιωργος
Umbrella Trashsweepers

Agamemnwn

Καλος σας Βρηκα :D ,

Η ερωτηση μου δεν εχει τοσο να κανει με την μεταφορα  απο και προς το πεδιο, οσο κατα ποσον μπορει καποιος να ερθεις ως παρατηρητης στο πεδιο για αρχη και να δει απο κοντα

Tsitouras

Βεβεος και μπορεις να ερθεις, αρκει βεβεα να συνενοηθεις με το παιδι που διοργανωνει το εκαστοτε σεναριο.
Παντως δεν νομιζω να σου αρνηθει κανενας να ερθεις και να δεις.  ;)
Umbrella Trashsweepers

gioalex

Και ενίοτε να κάνεις τον φωτογράφο, όμηρο....

Agamemnwn

Σωστος ,

Νομιζω ετσι ειναι ο καλυτερος τροπος να δεις απο κοντα το παιχνιδι και τις συνθηκες του. Εχεις απολυτο δικιο gioalex

Tyropitaki

Καλωσόρισες!!!  ;D

Αντιβαλλιστικά γυαλάκια airosft και άρβυλα είναι αρκετά για να έρθεις να δεις ένα παιχνίδι από κοντά και να νιώσεις την ένταση (πάντα σε συνεννόηση με τον διοργανωτή)!!!

Στην ίδια ακριβώς θέση με τη δική σου ήμουν και εγώ!!! Συνεννοήθηκα με τον διοργανωτή του  παιχνιδιού και έκανα το φωτογράφο στο game!

Υ.Γ.: Μπορεί να μπαίνεις στη κοινότητα χωρίς κανένα γνωστό αλλά όλα τα παιδιά είναι φιλικά, έτοιμα να σε βοηθήσουν και να ξέρεις πως θα κάλους πολλούς και καλούς φίλους! Τρεις μήνες τώρα έχω γνωρίσει εκπληκτικά παιδιά!

tristan

φιλε Agamemnwn κολος ηρθες στον κοσμο του airsoft  για να παρεβρεθης σε ενα παιχνιδι εστο και σαν επησκεπτης η φωτογραφος το δηλωνης στο αναλογο ποστ του παιχνιδιου και ενημερονης και τον διοργανωτη
Με τον τροπο αυτον θα καταλαβης απο κοντα αν θελης να ασχοληθης με το airsoft
παντος σου ευχομε καλα και ασφαλη παιχνιδια