Επιλογή sniper ελατηρίου

Ξεκίνησε από mrmichalisgr, 08 Οκτ 2012, 14:09:05 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

mrmichalisgr

Καλησπέρα παιδιά :)σκοπεύω να παραγγείλω ένα όπλο sniper και θα ήθελα την γνώμη σας...

θα ήθελα να έχει τα παρακάτω πλεονεκτήματα
1) να μπορεί να ξεπεράσει τα 50 μετρα
2) αν γίνετε χωρίς μετατροπή να έχει καλο στόχο δηλαδή η μπίλια να πηγαίνει εκεί που σημαδεύω (σε υποίες συνθήκες βεβαια χωρίς αέρα κτλπ)
3) να κοστίζει γύρο στα 150 ευρώ γιατί ως πρώτο sniper δεν θέλω να δώσω παραπάνω

Ευχαριστώ εκ των προτερων!

spirosleon

http://www.airsoftclub.gr/forum/index.php/topic,6745.0.html

διαβασε εδω και οτι απορια εχεις εδω ειμαστε....

mrmichalisgr

ευχαριστώ!

αλλα μήπως ξέρει κάποιος που έχει ένα SVD dragunov αν είναι καλο δηλαδή να μπορεί να ρίξει αρκετά bb's

MPRAF

#3
φιλε δυστηχςσ δνε προλαβες εδινα sniper m24 με ολα τα χαρακτηριστικα που ζητας αλλα ειναι κρατημενο για ανταλαγη με m16 αν κανεις μια ελαχιστα καλυτερη τιμη θα σκεφτω αν θα ακυρωσω την ανταλαγη αλλα δνε νομιζω γιατι το παιδι κανει  καλη προσφορα
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

mrmichalisgr

ευχάριστο φιλε μου αλλα θα προτιμούσα κάτι σε καινούριο :)

MPRAF

#5
καινουριο ειναι δεν εχει παιξει παιχνιδι απλα το εχω βαψει και του εχω βαλει ενα καινουριο hop up το οποιο μονο του μου κοστισε 85 + τα μεταφορικα αρα οπως κατλαβενεις κανει την δουλεια του
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

spirosleon

#6
υπαρχουν πολες βασεις πανω στις οποιες θα κινηθεις για να  φτιαξεις ενα sniper ελατηριου. π.χ l96, Μ24, vsr 10, svd dragunov, barrett 99 κ.α αλλα για να επιτυχεις οσα ζητας ......θα τα σκασεις!! δηλαδη για να εχεις βολη με πολυ καλα αποτελεσματα στα 50 + μετρα θες αναβαθμισεις πανω στις αναβαθμησεις οτι οπλο και να διαλεξεις σαν την βαση σου.
οπου δεις αναρτησεις, σε σχετικα θεματα ,των wolfgoerge και dulas, ακολουθα τες σαν ευαγγελιο ;D...
το θεμα του snipinιng στο airsoft θελει πολυ δουλεια, χρονο και χρημα για να φτιαξεις ενα αξιοπρεπεστατο οπλο.Μπορει μεν να ξεκινησεις με 150 € το ελαχιστο , με αγορα ενος οπλου, αλλα ειναι μονο η αρχη.  :-[

mrmichalisgr


MPRAF

δεν παιζουν ρολο τα fps παντα μετραει ο αερας το βαρος της μπιλιας και το hop up τοθ οπλου αν δεν εχεις aeg και εισαι αρχαριος μην το σκευτεσαι καν το sniper απο τα δικα μου χερια εχουν περασει πολλα aeg gbb και sniper και εχω βαλει αγκελια στα περισοτερα sniper μου σε αλλες σελιδες γιατι ειναι παλουκι να πετυχεις καλη βολη το μονο που δεν με εχει απογοητευσει ειναι ενα barret aeg της snow wolf επικο οπλο
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

spirosleon

Παράθεση από: mrmichalisgr στις  08 Οκτ 2012, 18:48:13 ΜΜ
δηλαδή το http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=43_173&products_id=3016   
η το http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=43_173&products_id=2364  χωρίς αναβάθμιση δεν θα μπορώ να πετύχω στόχο στα 50+ μετρα?

δυσκολα........

εχεις AEG?

θα ειναι το πρωτο σου οπλο το sniper? εαν ναι , παρε ΑEG πρωτα....

mrmichalisgr

έχω ένα ακ-47 αλλα προτιμώ την θέση του ακροβολιστεί

MPRAF

καταλαβενω πως νιωθεις γιατι λες ενταξει οκ sniper οπως ειναι παντου ριχνει πιο μακρια απο τα πολυβολα αυτο ΔΕΝ ισχυει στο airsoft εγω το οπλο που εχω δει να ριχνει πιο μακρια απο ολα ηταν ενα οπλακι cqb οποτε στο λεω απο τωρα αν δωσεις λεφτα για καινουριο χωρις αναβαθμισεις θα κλαις τα λεφτα σου γιατι ενα καλο  aeg μπορει να ριξει 3 φορες την αποσταση ενος κινεζικου sniper με τα μαμα εξαρτηματα του
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

mrmichalisgr

καλά τα AEG, αλλα με ενθουσίαζε η ιδέα ένως sniper με επανοπληση γιατί ούτε χρήματα για μπαταρίες θα ήθελα ούτε γεμιστήρες ούτε πολλές μπίλιες ... με το sniper δεν χρειάζεσαι μπαταρία, στον αγώνα δεν θα ξοδέψεις πάνω από 100 μπίλιες ... Δηλαδή δεν θα βρω ένα sniper από μάνα και να έχω αυτά που είπα πιο πάνω?

paliou

Φιλε μου οπλο σναιπερ με ωφελιμο βεληνεκες 50 μετρα (8-9 στις 10 βολες στον στοχο) και τιμη απο 120 εως 150 ευρω ειναι σαν τους μονοκερους και τον Μομπυ Ντικ. Υπαρχει στους θρυλους και στην φαντασια των αιρσοφτερ ;D
Σοβαρα τωρα ή θα δωσεις το παραπανω ποσο για αγορα ενος κινεζικου (αξιοπρεπεστατες πλατφορμες κατα την ταπεινη μου γνωμη) και το λιγοτερο αλλα 200 για να εχεις την δυνατοτητα να παιξεις σναιπερ, ή θα πας σε Τοκιο Μαρουι VSR 10 - Maruzen L96.
Φυσικα ακομα και αν αγορασεις ενα οπλο των 350 - 400 ευρω, μετα απο λιγα παιχνιδια θα διαπιστωσεις οτι το πλεονεκτημα σου ειναι απολυτα οριακο (και οι μπιλιες πονανε) και τοτε ή στρεφεσαι σε αναβαθμισεις, ή θα δουμε την γνωστη αγγελια "πωλειται οπλο σναιπερ με ελαχιστα παιχνιδια σχεδον αχρησιμοποιητο... κλπ".
Οπως και να εχει ΜΗΝ ξεκινησεις με bolt action.

Φιλικα Paliou

Υ.Γ. 100 μπιλες σε παιχνιδι ειναι τεραστιο νουμερο για τον ρολο αυτο. Μου εχει τυχει σε παιχνιδι να ριξω ΜΙΑ μπιλια και να ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

mrmichalisgr

επειδή έχω στολή εξοπλισμό κτλπ για την θέση του ακροβολιστι συνεχίζω να επιμένω σε ένα οπλακι, δηλαδή από τι κατάλαβα τα φθηνά κινεζικα δεν θα βρίσκουν τον στόχο τους...  ::)

MPRAF

#15
δεν ειναι αυτο ακριβως απλα το να πετυχεις καποιον στα 50 μετρα θα ειναι υπερβολικα δυσκολο με κινεζικο ελατηριου και ειδικα φθηνο αρα η προταση μου περνεις ενα οπλο τυπου  m16/m4 του βαζεις ενα σιγαστηρα και μια διοπτρα (+διποδο αν θες) για να θυμιζει λιγο sniper και μετα απο καποιεσ αναβαθμισεις παιζεις σαν sniper χαλαρα και θα παιζεις και σαν το ρολο που σου αρεσει και με ενα οπλο το οποιο θα ριχνει και σαν πολυβολο βαζεις και κανα red dot και αν βαρεθεις την θεση του sniper βαζεις την διοπτρα στον σακο και η βαζεις red dot ή παιζεις με τα δικα του σκοπευτικα και αυτο που ανεφερες δεν ισχυει για το οτι ξοδευεις πολλα χρηματα για το aeg τα ιδια χρηματα που θα δωσεις για την αναβαθμιση του aeg θα τα δωσεις διπλασια και τριπλασια για να φτιαξεις ενα καλο sniper που μπορει και μετα απο αναβαθμισεις να μην δουλευει τοσο καλα αρα η ουσια σκεφτεσαι πως θα παρεις ενα sniper και θα ριχνει σαν το κανονικο barret και θα τους θεριζεις εναν προς εναν με την ghilie suit σου θα εισαι απολυτα κριμένος φιλε με αυτην την λογικη ζητημα να αντεξεις κανα 20λεπτο και μονο αν οι υπόλοιποι παικτες δεν βλεπουν την τυφλα τους οπως καταλαβενεις η τεχνη του sniper ειναι η πιο δυσκολη θεση γιατι ο sniper αν δεν εχει και εναν παρατηρητη διπλα του δεν μπορει να ρυθμιση την διοπτρα σε λιγα λεπτα για αν παει ακριβως στον στοχο ειναι χαμενος ή απλα θα φαει εναν μονο και μετα θα τον πλακωσουν με τα πολυβολα και δεν θα ξερει που να κρυφτει ή θα βγει εξω με το που μπει στο παιχνιδι  ή θα μινει κρυμενος σε ολο το παιχνιδι και αν περασει κανενας απο κοντα να του ριξει με το πιστολι
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

tristan

το βιολι πουλι πιος σας ειπαι οτι τα μ4 μ16 θεορουντε σνιπερ ας εχουν και φραπεδιερα παλη καφετερια δεν ειναι   ενα απλο aeg ειναι και με οριο 350φπς

MPRAF

Παράθεση από: tristan στις  09 Οκτ 2012, 15:41:36 ΜΜ
το βιολι πουλι πιος σας ειπαι οτι τα μ4 μ16 θεορουντε σνιπερ ας εχουν και φραπεδιερα παλη καφετερια δεν ειναι   ενα απλο aeg ειναι και με οριο 350φπς
οκ δεν διαφωνω κανω μια προταση αν θελει τοσο πολυ ενα sniper ας παρει ενα sniper
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

tristan

Η προτασης να βοηθανε και οχι να μπερδεβουνε αν επερνε ενα μ16 η μ4 και ξοδευε κανα 300 ευρο + μετα θα το εχει να το βλεπη
Ακομα και το gr25 που ειναι sniper το εχουν βγαλη εκτος γιατι εχει και φουλ αυτο

mrmichalisgr

το θέμα είναι ότι έχω 2 aeg και δεν θέλω άλλο , απλός σκέφτομαι για sniper με μικρό κόστος για αρχή, αλλα από ότι κατάλαβα δεν θα βρω, η μάλλον θα βρω αλλα δεν θα βρίσκει τον στόχο του χωρίς μετατροπές.(?) :-\