G&G CM16 GBB

Ξεκίνησε από ivdimentia, 05 Οκτ 2012, 13:55:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ivdimentia

Γεια χαρά παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το cm16 gbb. Απ'οτι έχω δει, δεν έχει σύστημα open bolt και το όπλισμα του, είναι όπως στα aeg και όχι όπως τα υπόλοιπα που τραβάς το μοχλό τέρμα πίσω. Απλά επειδή η τιμή είναι ίδια με την έκδοση aeg, σκεφτόμουν μήπως το προτιμήσω. Σε ένα γρήγορο search που έκανα είδα σαν αρνητικό το γεγονός ότι δεν πολυσυμπαθεί τα 0.20 bb's και ότι θέλει 0.25. Παίδες ακούω τις απόψεις σας.
Ευχαριστώ.
Say Hello To My Little Friend...

Tsitouras

ειμαι 99% σιγουρος πως η G&G δεν βγαζει οπλα αεριου ... για ξαναδες αυτο που θες, και δωσε και σε εμας ενα νημα να βοηθηθουμε ...
Umbrella Trashsweepers

Sierraxray

Νομίζω έβγαλε τώρα.
"Ο ύπνος της λογικής γεννάει τέρατα" - Goya.

MPRAF

έχει βγάλει αλλά καλό είναι να έχεις υπόψιν σου τα προβλήματα που βγάζουν τα GBB και σκέψου ότι εσύ πρέπει να αλλάζεις γεμιστήρα όταν τελειώνει το αέριο και αν δεν κάνω  λάθος περνούν λιγότερες μπίλιες από τα aeg άρα αν ο άλλος είναι με ένα aeg που ο γεμιστήρας παίρνει  400 bbs και το δικό σου 30 θα έχεις πρόβλημα
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

ivdimentia

Παράθεση από: MPRAF στις  05 Οκτ 2012, 16:07:24 ΜΜ
έχει βγάλει αλλά καλό είναι να έχεις υπόψιν σου τα προβλήματα που βγάζουν τα GBB και σκέψου ότι εσύ πρέπει να αλλάζεις γεμιστήρα όταν τελειώνει το αέριο και αν δεν κάνω  λάθος περνούν λιγότερες μπίλιες από τα aeg άρα αν ο άλλος είναι με ένα aeg που ο γεμιστήρας παίρνει  400 bbs και το δικό σου 30 θα έχεις πρόβλημα
Ναι αυτό ακριβώς θέλω να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο είναι αξιόπιστο ή αμα βγάζει περισσότερα προβλήματα από άλλα ακριβότερα μοντέλα και επομένως δεν αξίζει η αγορά του. Τώρα όσον αφορά το θέμα με τις γεμιστήρες εγώ δεν έχω πρόβλημα, γιατί είναι πιο ρεαλιστικό να έχει 30 bb's παρά 400 και να ψεκάζεις...
Say Hello To My Little Friend...

MPRAF

δεν διαφωνώ μαζί σου καλύτερο θα είναι να παiζουν ολοι με 30 αλλα τι να κανουμε δεν ειναι ετσι αρα αν παιζεις με gbb οσο πιο ρεαλιστικα και αν νιωθεις εχεις βγει στα πρωτα 20 λεπτα και αυτο αν εισαι καλος στην καλυψη , εγω παντως επειδη εχω παρει πολλα οπλα και απο τα τρια ειδη (ελατηριου ,αεριου,aeg) μπορω να πω πως το καλυτερο ειναι το aeg τωρα αν δεν σε νοιαζει το οτι θα βγενεις υπερβολικα γρηγορα και σε νοιαζει μονο ο ρεαλισμος τοτε παρε gbb
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!

remali

Πρωτα απ΄ολα να πω οτι εχω μαυρα μεσανυχτα απο GBB rifles.Ποτε δεν ειχα και το κοστος τους ειναι απαγορευτικο για να εχω στο μελλον. Το μονο που θελω να πω ειναι οτι αν θες να παρεις GBB και σε προβληματιζει το οτι ο αλλος απεναντι σου εχει 300 γεμιστηρα ειναι λαθος!!!!! Εχω παιξει με AEG και αντεξα 30 δευτερολεπτα παιχνιδιου και απο την αλλη εχω παιξει και με πιστολι και εχω αντεξει 3 γυρους και μαλιστα εκανα και αρκετα kill.Οποτε ολα ειναι σχετικα.... Σημασια εχει ο τροπος που θα κινηθεις και οχι το ποσα ββ'ς θα ριξεις. Σε προσφατο παιχνιδι στην ελευσινα υπηρχε ενα Scar Αεριου που εκανε τετοιο θορυβο που κι 100 AEG να ριχναν ταυτοχρονα την γλυκα του δεν την ειχαν. Οποτε η επιλογη πρεπει να γινει με κριτιριο το τι σε πορωνει.......
;)

L-96

η δικη μου αποψη , ο παιχτης κανει τον οπλισμο και οχι ο οπλισμος τον παιχτη , τι θελω να πω , στο παιχνιδι της Βουλγαριας τον Ιουνιο που μας περασε ο επικεφαλης των εκει παιχτων μας ειπε μια ιστορια για καποιον που επαιζε με ενα πλαστικο ελατηριου απεναντι σε παιδια με SYSTEMA-MARUI  κλπ , ε λοιπον ο τυπος ειχε βγαλει πανω απο 20 ατομα με "ανωτερα" AEG .GBB ή AEG λοιπον η επιλογη ειναι δικη σου .Εχε υποψιν οτι το AIRSOFT  στην Ελλαδα  ανεβαζει επιπεδο και πολλα παιχνιδια παιζονται μονο με midcup  ή lowcup .

MPRAF

Παράθεση από: remali στις  05 Οκτ 2012, 20:29:25 ΜΜ
Πρωτα απ΄ολα να πω οτι εχω μαυρα μεσανυχτα απο GBB rifles.Ποτε δεν ειχα και το κοστος τους ειναι απαγορευτικο για να εχω στο μελλον. Το μονο που θελω να πω ειναι οτι αν θες να παρεις GBB και σε προβληματιζει το οτι ο αλλος απεναντι σου εχει 300 γεμιστηρα ειναι λαθος!!!!! Εχω παιξει με AEG και αντεξα 30 δευτερολεπτα παιχνιδιου και απο την αλλη εχω παιξει και με πιστολι και εχω αντεξει 3 γυρους και μαλιστα εκανα και αρκετα kill.Οποτε ολα ειναι σχετικα.... Σημασια εχει ο τροπος που θα κινηθεις και οχι το ποσα ββ'ς θα ριξεις. Σε προσφατο παιχνιδι στην ελευσινα υπηρχε ενα Scar Αεριου που εκανε τετοιο θορυβο που κι 100 AEG να ριχναν ταυτοχρονα την γλυκα του δεν την ειχαν. Οποτε η επιλογη πρεπει να γινει με κριτιριο το τι σε πορωνει.......
;)
φιλε δεν διαφωνώ για το ποσό ρεαλιστικα ειναι τα gbb αλλα οταν λες επαιξες μονο με πιστολι πιθανον επαιξες cqb στα cqb το πιστολι ειναι πολλες φορες καλυτερο απο ενα aeg αλλα αν εισαι σε μεγαλη πιστα αν δνε καμπερωνεσε δεν κανεις δουλεια με βαση τις δικες μου γνωσεις οχι οτι δεν υπαρχει κάποια περιπτωση να τρεχει ο αλλος γυρω γυρω στην πιστα και να σημειωσει καμια 20ρια Kills με πιστολι αλλα αυτο δεν  το εχω συναντησει πολλες φορες αρα φιλε εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι να πας σε ενα παιχνιδι να διαλεξεις με ποιον τροπο θα παιζεις και μετα να παρεις οπλο
ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ!