Mobile Main Menu

Μαχαίρια

Ξεκίνησε από Nick_the_Greek, 16 Αυγ 2012, 20:14:56 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nick_the_Greek

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει κάποιο κατάστημα εκτός Ελλάδος, εντός Ε.Ε ( π.χ Αγγλία, Γερμανία..)  που να φέρνει μαχαίρια των εταιριών TOPS Knife, FOX Knife και Cold Steel να μου πει το sait του με ενα pm ή να το γράψει εδώ.


Ευχαριστώ.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Vangelis

Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

alphacharlie

Ριξε μια ματια και στο Glock 78 field knife. Ειναι original glock μαχαιρι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλης ποιοτητας και στοιχιζει 4-5 φορες λιγοτερο απο ενα cold steel. To ιδιο μαχαιρι βγανει και με πριονωτη λεπιδα σαν Glock 81. Αυτο και αλλα πολλα θα τα βρεις στο www.asmc.de
Τριτο ενικο με ΑΙ πχ τωρα παιζετΑΙ ενα παιχνιδι
Δευτερο πληθυντικο με Ε πχ εσεις παιζετΕ ενα παιχνιδι

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Ας σεβαστουμε λιγο την γλωσσα μας!

muninja

Παράθεση από: Nick_the_Greek στις  16 Αυγ 2012, 20:14:56 ΜΜ
Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει κάποιο κατάστημα εκτός Ελλάδος, εντός Ε.Ε ( π.χ Αγγλία, Γερμανία..)

Γιατί μόνο Ε.Ε.;Μπορείς να πάρεις από παντού αφού δεν απαγορεύεται η οπλοκατοχή του μαχαιριού βάσει της νομοθεσίας και να συνεννοηθείς να στο στείλουν σαν δώρο χωρίς αποδείξεις κλπ,ώστε να γλιτώσεις το τελωνείο.Εγώ έτσι έφερα το SRK από eBay

Nick_the_Greek

Αν είναι απο χώρα της Ε.Ε είναι πιο εύκολα τα πράγματα, για αυτο το λέω. Τώρα σαν  εταιρίες ποιο πολυ με ενδιαφέρουν η TOPS και η FOX, αλλά θα κοιτάξω και για αυτό που μου είπες. 
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

Ironhide

Αυτο που λεει ο φιλος  muninja  παραπανω το επιβεβαιωνω και εγω...
Προ 3 μηνου ειχα φερει απο ebay το ΚΑ-ΒΑR των USMC αυθεντικοτατο !!!
Απο Αμερικη σε συννενοηση με τον πωλητη να μην γραψει οτι ειναι μαχαιρι περασε απο τελωνειο και μου το φερανε στην πορτα μου !!!
Ψαξου και εκει οπως προαναφερθηκε....
Φραγκισκος

alkis

φιλε επειδη το θεμα των μαχαιριων ειναι τεραστιο κ θελει να μαθεις καποια πραγματα περι κατασκευης,υλικων,τυπο,"κοπις" δν μπορω μεσω μνμ να σου δωσω καποιες γνωσεις θα σου πω να δεις τις εξης εταιριες για το πρωτο σου"καλο"μαχαιρι..ESEE,GERBER,BUCK,SOG,BRITISH MOD στο τελος KA-BAR,COLD STEEL,ONTARIO,BLACKHAWK,511,τωρα αναλογα την χρηση,το κοστος,κ το υλικο θα δωσεις...τα ευρω σου,αν θες χειροποιητο τοτε να ξερεις οτι ξεφευγεις οικονομικα..!σελιδες V15,milipolis,survival,outdorlander,αυτα τα λιγα,σου ευχομαι καλη επιλογη!

Nick_the_Greek

Φίλε μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλα :
1) ασχολούμαι πολυ καιρο με τα μαχαίρια οπότε ξέρω ήδη για όλα αυτά που λες.
2) με ενδιαφέρουν μόνο οι εταιρίες TOPS, FOX άντε και Cold Steel.
3) Με ενδιαφέρουν μόνο καταστήματα εκτός Ελλάδος, που να βρίσκονται σε χώρα τις Ευρώπης ή ακόμα καλύτερα της Ε.Ε.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες