Άρχισαν και τα ιδιωτικά πεδιά να δημιουργούνται στην αθηνα!

Ξεκίνησε από Admax, 25 Μαΐου 2012, 13:44:48 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Admax

Μόλις παρατήρησα ότι στο site πολύ γνωστου καταστήματος airsoft αθηνας ανακοινώθηκε πως δημιουργούν έναν ιδιωτικό χορό για διεξαγωγή παιχνιδιών Airsoft! (Με λίγα λόγια όταν λέγαμε "επιτέλους μακριά από ιδιωτικούς χορούς" τέλος!)
Η μεγαλύτερη βεβαια απορία μου είναι κατά ποσο θα μας αφήνουν να παίζουμε free στα γνωστά ΔΩΡΕΑΝ πεδιά που παίζουμε χωρίς να δεχόμαστε απειλές και τρομοκρατία για καταγγελίες κλπ...

vipergr


julius_X21


Admax

Παράθεση από: julius_X21 στις  25 Μαΐου 2012, 14:12:12 ΜΜ
μπορει και να ειναι τζαμπα η' με ενα μικρο αντιτιμο

Καλά αν είναι δωρεάν no problem! τώρα αν είναι τόσο καλο πεδίο και έχει ένα μικρό αντίτιμο πάλι ok! το θέμα είναι να μην έχουμε προβλήματα σε δικαμας σενάρια σε free πεδιά!!!!

alphacharlie

Οποιοσδηποτε ασχολειται επαγγελματικα με κατι σκοπο εχει το κερδος.Και καλα κανει.Αυτο δεν ειναι κατι το μεμπτο.Αλλωστε απο αυτο ζει. Απο εκει και περα εγκειται στους παιχτες να δουν ΑΝ και ΤΙ τιμες εχει η πιστα,και να κρινουν αν θα ξαναπανε ή οχι.
Με δυο τσιμεντολιθους εδω,τρια λαστιχα εκει και πεντε σακια με αμμο πιο κατω το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να ακους τα κοροιδευτικα σχολια των παιχτων.Αν δεν κανεις ομως αεριτζιδικη δουλεια και εισαι ΠΟΛΥ λογικος στις τιμες,τοτε δεν ειμαι αρνητικος σε μια τετοια πρωτοβουλια.
Τριτο ενικο με ΑΙ πχ τωρα παιζετΑΙ ενα παιχνιδι
Δευτερο πληθυντικο με Ε πχ εσεις παιζετΕ ενα παιχνιδι

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Ας σεβαστουμε λιγο την γλωσσα μας!

Koukos

μα πιστευω οτι πρωσοπικα αν επελαγα να κανω ενα πεδιο θα επρεπε να το κανω καλο και να αρεσει στους παιχτες..να ειναι κατι που δεν εχουν δει ξανα..
αν ο αλος εχει βαλει αμαξια πχ μεσα εχει κανει κατασκευες και αλλα τετια λογικο ειναι να εχει και την καταληλη τιμη και θα το αξιζει κιολας..γιατι προσφερει και στο αθλημα κατι καινουργιο..και μη ξεχνατε πως σε τετια πεδια δε χωρανε τραμπουκισμοι πολες φορες...αν καποιος πηγενει και χαλαει συνεχεια το παιχνιδι δε νομιζω να ξανα παιξει οταν οι υπολιποι δε θα παιζουν μαζι του..
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

Admax

Παράθεση από: alphacharlie στις  25 Μαΐου 2012, 14:21:17 ΜΜ
Οποιοσδηποτε ασχολειται επαγγελματικα με κατι σκοπο εχει το κερδος.Και καλα κανει.Αυτο δεν ειναι κατι το μεμπτο.Αλλωστε απο αυτο ζει. Απο εκει και περα εγκειται στους παιχτες να δουν ΑΝ και ΤΙ τιμες εχει η πιστα,και να κρινουν αν θα ξαναπανε ή οχι.
Με δυο τσιμεντολιθους εδω,τρια λαστιχα εκει και πεντε σακια με αμμο πιο κατω το μονο που θα καταφερεις θα ειναι να ακους τα κοροιδευτικα σχολια των παιχτων.Αν δεν κανεις ομως αεριτζιδικη δουλεια και εισαι ΠΟΛΥ λογικος στις τιμες,τοτε δεν ειμαι αρνητικος σε μια τετοια πρωτοβουλια.


εννοείτε πως αν έχουν κάνει σοβαρή δουλειά τότε είπα ok! το θέμα μου-μας είναι ότι ok οποιος ασχοληθεί επαγγελματικά με κάτι δικαίωμα του είναι αλλα να σταματάει όταν αρχίζουν και τα δικαιώματα των άλλων!

Παράθεση από: Koukos στις  25 Μαΐου 2012, 14:25:53 ΜΜ
μα πιστευω οτι πρωσοπικα αν επελαγα να κανω ενα πεδιο θα επρεπε να το κανω καλο και να αρεσει στους παιχτες..να ειναι κατι που δεν εχουν δει ξανα..
αν ο αλος εχει βαλει αμαξια πχ μεσα εχει κανει κατασκευες και αλλα τετια λογικο ειναι να εχει και την καταληλη τιμη και θα το αξιζει κιολας..γιατι προσφερει και στο αθλημα κατι καινουργιο..και μη ξεχνατε πως σε τετια πεδια δε χωρανε τραμπουκισμοι πολες φορες...αν καποιος πηγενει και χαλαει συνεχεια το παιχνιδι δε νομιζω να ξανα παιξει οταν οι υπολιποι δε θα παιζουν μαζι του..

+100

spirosleon

Παράθεση από: Stavros3 στις  25 Μαΐου 2012, 13:44:48 ΜΜ
Η μεγαλύτερη βεβαια απορία μου είναι κατά ποσο θα μας αφήνουν να παίζουμε free στα γνωστά ΔΩΡΕΑΝ πεδιά που παίζουμε χωρίς να δεχόμαστε απειλές και τρομοκρατία για καταγγελίες κλπ...

οσο καλο και να ειναι το επι πληρωμης πεδιο, δεν ειναι καλυτερο απο το ΤΣΑΜΠΑ πεδιο.... οποτε και αυτοι που θα πανε να παιξουν στο εν λογο πεδιο, ποσες φορες νομιζεις θα μπορεσουν....?καθε Κυριακη εκει θα ειναι?  εαν πανε να χαλασουν με δηθεν τρομοκρατικες αναληθειες και τετοιες παπαριες τα πεδια μας, πολυ συντομα θα το κλεισουν και το δικο τους μαγαζακι. Εγω προσωπικα θα γουσταρα να δω και στην Ελλαδα πεδια αναλογα Ευρωπαικων κρατων ή και Αμερικης και ας ειναι επι πληρωμης. αρκει να τα αξιζουν τα λεφτα τους!

salamine153

Παιδες, αμα προκειται για μικρα καλοκαιρινα deathmatch, τοτε και ενα μικρο ιδιωτικο πεδιο μια χαρα ειναι, ισα-ισα να μην κουραζεσαι να πας μεχρι την Ελευσινα. Αλλα ενα μεγαλο σεναριο θελει και το αναλογο πεδιο, δηλαδη δεν μπορουμε να περιμενουμε ενα παιχνιδι οπως τα δυο τελευταια να γινονται σε ενα μικρο πεδιο με 2-3 λαστηχα :-X
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

batrax

-CERBERUS-

leyteris

Συμφωνω και εγω με τα προηγουμενα παιδια αλλα για να πω την αμαρτια μου,αν ειναι να δω τον εικονιζομενο στο συγκεκριμενο site face to face να γκρινιαζει στους διαιτητες για φαλτσοσφυριγματα η για αθανατους και να κολοτουμπαρει στο χωμα πληρωνω οσο οσο.Συγνωμη απο τους πρασινους φιλους αλλα νομιζω θα ειναι ενα θεαμα που δεν πρεπει να το χασει κανεις.

batrax

Παράθεση από: leyteris στις  25 Μαΐου 2012, 15:44:33 ΜΜ
Συμφωνω και εγω με τα προηγουμενα παιδια αλλα για να πω την αμαρτια μου,αν ειναι να δω τον εικονιζομενο στο συγκεκριμενο site face to face να γκρινιαζει στους διαιτητες για φαλτσοσφυριγματα η για αθανατους και να κολοτουμπαρει στο χωμα πληρωνω οσο οσο.Συγνωμη απο τους πρασινους φιλους αλλα νομιζω θα ειναι ενα θεαμα που δεν πρεπει να το χασει κανεις.
χαχαχαχαχαχαχαχαχ και ας ειμαι πρασινος............κολοτουπαςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......χαχαχαχαχχα ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
-CERBERUS-

Admax

Παράθεση από: leyteris στις  25 Μαΐου 2012, 15:44:33 ΜΜ
Συμφωνω και εγω με τα προηγουμενα παιδια αλλα για να πω την αμαρτια μου,αν ειναι να δω τον εικονιζομενο στο συγκεκριμενο site face to face να γκρινιαζει στους διαιτητες για φαλτσοσφυριγματα η για αθανατους και να κολοτουμπαρει στο χωμα πληρωνω οσο οσο.Συγνωμη απο τους πρασινους φιλους αλλα νομιζω θα ειναι ενα θεαμα που δεν πρεπει να το χασει κανεις.

xaxaxaxa χρυσές δουλειές θα κάνει οποιος θα έχει καντίνα εκεί για pop κόρη και μαλλί της γριάς! :P

ACIDBLACK

ενα ιδιωτικο πεδιο με υποδομες (καντινα ,τουαλετες ,σκιαση ,παρκινγκ στησιμο πεδιου )αξιζει το αντιτιμο του φτανει αυτο να ειναι λογικο ....
ΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΟΡΗ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΔΟΥΛΟΣ
ΝΑ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΥΛΟΣ.

leyteris

χαχαχαχα ωμορφαντρα μου θα σου βαλω και σως για να γλυστραει και οπωσδηποτε
shemagh να κρεμονται

Palladin

"Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε..." όπως λέει και η σοφή παροιμία. Αντί να περιμένουμε να δούμε τι θα είναι, πως θα είναι κλπ. κλπ. αρχίσαμε την φαγωμάρα για ιδιωτικά και δημόσια πεδία και και...

alphacharlie

Παράθεση από: leyteris στις  25 Μαΐου 2012, 15:44:33 ΜΜ
Συμφωνω και εγω με τα προηγουμενα παιδια αλλα για να πω την αμαρτια μου,αν ειναι να δω τον εικονιζομενο στο συγκεκριμενο site face to face να γκρινιαζει στους διαιτητες για φαλτσοσφυριγματα η για αθανατους και να κολοτουμπαρει στο χωμα πληρωνω οσο οσο.Συγνωμη απο τους πρασινους φιλους αλλα νομιζω θα ειναι ενα θεαμα που δεν πρεπει να το χασει κανεις.

χαχαχαχαχαχα και εγω Παναθηναικος ειμαι ,αλλα θα πληρωνα για κατι τετοιο.
Τριτο ενικο με ΑΙ πχ τωρα παιζετΑΙ ενα παιχνιδι
Δευτερο πληθυντικο με Ε πχ εσεις παιζετΕ ενα παιχνιδι

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Ας σεβαστουμε λιγο την γλωσσα μας!

cuspid

Αργά ή γρήγορα θα γινόταν ιδιωτικό πεδίο, μιας και παίζει χρήμα πίσω από το χόμπι. Το θέμα είναι να μην το προτιμούμε έως και καθόλου. Θα βρούμε λύση, αρκεί να αγαπάμε αυτό που κάνουμε!!!!!     
don't try to kill,
just try to stay alive

Nick_the_Greek

Παράθεση από: cuspid στις  25 Μαΐου 2012, 17:56:19 ΜΜ
Αργά ή γρήγορα θα γινόταν ιδιωτικό πεδίο, μιας και παίζει χρήμα πίσω από το χόμπι. Το θέμα είναι να μην το προτιμούμε έως και καθόλου. Θα βρούμε λύση, αρκεί να αγαπάμε αυτό που κάνουμε!!!!!     
Αν είναι καλο και με λογική τιμή γιατι να μην το προτιμίσουμε; Όπως είπαν και ποιο ας δούμε πρώτα τι θα είναι και μετα ας το κρίνουμε, το να μην πας μόνο και μόνο επιδή είναι ιδιωτικό είναι τέλειος ανόητο. Εσένα σε νοιάζει ο τίτλος αν θα λέει ιδιωτικό ή δημόσιο  ή να περάσεις καλά.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

cybercriminal

Παιδια αν μηλαμε για το ιδιο πεδιο και επειδης μαλλον γιαυτο λετε και ξερω ενα παιδι πρειν λιγες μερες μηλαγα μαζι του εμενα ισα ισα που με προσκαλεσε με την ομαδα μου απο την καλαματα να παμε να παιξουμε και δεν μου ειπε κατι για λευτα αλλα απο οτι ακουσα θα το κανουν τελειο μεσα ενταξει ας περιμενουμε να δουμε πρωτα τι θα γινει και μην βαζουμε στην κρεμαλα καποιους που ακομα εμεις δεν ξερουμε τι γηνετε, παμε βλεπουμε ειναι με λευτα ναι ποσα? τοσα αξιζει ναι εχει καλως δεν αξιζει τοτε με το δικιο μας και το καταδικαζουμε και δεν ξαναπαμε πολυ απλα, τωρα οσο αφορα τα free πεδια κανεις  δεν μπορει να σας απαγορευση να πατε να παιξετε αυτο ελειπε κιολας δεν ειναι δικα τους ουτε τα εγκαταλειμενα αεροδρομια ουτε τιποτα αυτο ελειπε δηλαδη να σας που μην παιζετε εκει θα ειχαμε σιγουρα τιποτα ευτραπελα. :)
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ!!! ΤΟΛΜΗ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ,
ΑΡΧΗ ΓΑΡ ΤΟΥ ΝΙΚΑΝ ΤΟ ΘΑΡΡΕΙΝ ,ΤΟΥ ΤΟΛΜΗΡΟΥΣ Η ΤΥΧΗ ΒΟΗΘΑ,Η ΤΟΛΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ...