Τι γεμηστηρες?

Ξεκίνησε από EKAMenos, 03 Ιουν 2009, 12:26:13 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

EKAMenos

paidia geia sas eimai sxetika neos sto airsoft exw agorasei ena M15A4 ths CA to paketo periexei mono mia gemisthra hi cap

egw skeutomai na agorasw  ena gileko maxhs kai me kati prepei na to gemisw alla oi hi cap eine panakrivoi kai egw thelw pente(5) gia na to gemisw

kai erxomaste sto kurios thema oi mid cap kai oi standar gemisthres tha htan kales epiloges kai poies eine oi diafores tous?

oi gnwmes kai oi plhrofories sas tha htan kati parapanw apo euprosdektes  euxarristw :)

gia otidhpote lathos exw kanei parakalw shgxorhsteme kai katatopiste me giati eime neos  8)
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

SAPPER

Καλός ήρθες στην παρέα μας.

Οι mid cap γεμιστήρες για το AEG σου παίρνουν πχ 100 BBs σε σχέση με της low cap που παίρνουν 30 πχ

Όσο πιο λίγες τόσο καλύτερη εξομοίωση και δυσκολία στο παιχνίδι.  ;)

EKAMenos

euxaristw polu  SAPER giatis katatopistikes  sou odigies. Tha me sumvouleves dhladh na agwrasw mid cap h standar? kai pali euxaristw  ;D
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

SAPPER

Παράθεση από: EKAMenos στις  03 Ιουν 2009, 12:40:01 ΜΜ
euxaristw polu  SAPER giatis katatopistikes  sou odigies. Tha me sumvouleves dhladh na agwrasw mid cap h standar? kai pali euxaristw  ;D
Εγώ παίζω με Low αλλά θέλει εκπαίδευση εμπειρία και αυτοσυγκράτηση...

gioalex

Εγώ πάλι παίζω με midcap. Αυτό που μου την σπάει σε απίστευτο βαθμό είναι ότι στην hicap, μόλις ρίξεις τα πρώτα bb αρχίζει να χτυπάει σαν παιδική κουδουνίστρα!!! Οπότε midcap και καθάρισα... Έχω και αρκετή χωρητικότητα και δεν βροντάνε τα bb μέσα...

Powerplant

Πάρε mid-cap διότι:
1. Παίζουν σε όλα τα παιχνίδια. Θα δεις αργότερα ότι σε "σοβαρά" παιχνίδια η χρήση Hi-cap απαγορεύεται απο τους διοργανωτές.
2. Δεν έχεις ανάγκη να κουρδίζεις και να σε κρεμάνε όταν ξεκουρδίζουν.
3. "Ταίζουν" συνέχεια και αδιάλειπτα μέχρι να αδειάσουν.
4. Βάζοντας 30 ΒΒ αντί 100-120 που συνήθως χωράνε έχεις μια "εξομείωση" real-cap.
5. Θεωρητικά πιο αξιόπιστες από τις ΗΙ
6. Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, κουδουνίζουν όταν ρίξεις εστω και λίγα ΒΒ
7. Τελευταίο θα αναφέρω ότι είναι πιο fair-play. Αναγκάζοντας τον εαυτό σου να έχει περιορισμένο αριθμό ΒΒ και συνεπώς να αλλάζεις γεμιστήρες δίνεις δυνατότητα στον άλλο να κινηθεί. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σπαστικό είναι σε ένα παιχνίδι, να προσπαθείς να παίξεις "τακτικά" και ο άλλος μόλις σε βλέπει να πατάει σκανδάλη και να την αφήνει όταν σε βγάλει ψεκάζωντας εκατοντάδες ΒΒ είτε με Hi-cap είτε ηλεκτρικές. Αυτό βέβαια είναι καθαρα υποκειμενικό και προσωπική μου άποψη.

dyzio2206

μια διευκρίνηση παρακαλώ
low-cap=Real-cap? ???
...."Σοφόν εν βούλευμα πολλάς χέρας νίκα..."

gioalex

Όχι απαραίτητα. Μια low-cap με 50 δεν είναι real-cap. Αν βάλεις 30 τότε γίνεται. Επίσης το ίδιο μπορείς να κάνεις με mid-cap

dyzio2206

δλδ αν θέλω Real-cap ζητάω real-cap? ή low-cap και κάνω παπάντζα?
αν μπορείς επισεις να μου πεις διαφορά τιμής μεταξύ low/real-cap..
π.χ.ο low της marui(Μ16) εχει 20Ε,  ενας Real πόσο έχει??
...."Σοφόν εν βούλευμα πολλάς χέρας νίκα..."

gioalex

Δεν είναι παπάτζα, απλά βάζεις 30 bb's αντί για 50 που παίρνει πχ που παίρνει μια low-cap για το όπλο μου. Τώρα τιμές κ τέτοια δεν ξέρω. Ψάξε στον γουγλη...

Ατροτος

Παράθεση από: dyzio2206 στις  19 Ιουν 2010, 12:21:21 ΜΜ
δλδ αν θέλω Real-cap ζητάω real-cap? ή low-cap και κάνω παπάντζα?
αν μπορείς επισεις να μου πεις διαφορά τιμής μεταξύ low/real-cap..
π.χ.ο low της marui(Μ16) εχει 20Ε,  ενας Real πόσο έχει??

Κοιτα εδω για τιμες:www.airsoftcenter.gr