ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ VFC SCAR L

Ξεκίνησε από spirosleon, 20 Μαΐου 2012, 23:10:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

spirosleon

εχω το συγκεκριμενο AEG και μετα απο αλλαγη hopup unit αντιμετωπιζω το εξης θεματακι....

μολις κουμπωσει η γεμιστηρα θα ριξει 5-6 μπιλιες με 86 fps !!!! (φτου και εξω δηλαδη...) και οι επομενες κορδονι στα 348-350!

υπεθεσα οτι φταει η γεμιστηρα, αλλα και με αλλη γεμιστηρα παλι το ιδιο κανει. Υπεθεσα επισης οτι μπορει να φταιει η ποσοτητα σε μπιλιες μεσα στην γεμιστηρα (mid cap χρησιμοποιω), οποτε και εβαλα 15 λιγοτερες απο την υποτιθεμενη χωρητικότητα τους, παλι τα ιδια. το αξιοπεριεργο ειναι οτι την γεμιστηρα ,μετα τις πρωτες 5-6 μπιλιες που οπως ειπα φτυνει...., την αδειαζει με απιστευτη συγκεντρωση και ευθυβολεια. οποτε δεν μπορω να φανταστω οτι φταιει το hopup. καμια ιδεα λοιπον....?

Koukos

Ριξε 5-6 βολες που θα φηγουν περιπατο και αστο..μετα απο λιγη ωρα ξανα ριξε 5-6 βολες..αν σου κανει το ιδιο μαλλον θα εχει προβλημα το hop up και ισως μετα απο καποιες βολες στρωνει..
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

spirosleon

Παράθεση από: Koukos στις  21 Μαΐου 2012, 00:40:30 ΠΜ
Ριξε 5-6 βολες που θα φηγουν περιπατο και αστο..μετα απο λιγη ωρα ξανα ριξε 5-6 βολες..αν σου κανει το ιδιο μαλλον θα εχει προβλημα το hop up και ισως μετα απο καποιες βολες στρωνει..

το δοκιμασα, το κανει μονο καθε φορα που βαζω νεα γεμιστηρα φουλαρισμενη. εαν το αφησω , μετα τις πρωτες αργες μπιλιες, οποτε ξανα ριξει ,θα ριξει κανονικα.κουφο εεεε?

Koukos

δοκιμασες με hicap? αν σου κανει το ιδιο προβλημα για δες..
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

ARIS LAMIA

ΤΙς πρώτες βολές και στη συνέχεια και τις υπόλοιπες τις ρίχνεις κατα βολή ή κατα ρυπάς; Έχω το ίδιο μοντέλο και στην κατα βολή μου τις φτυνεί ή ριχνει μια χωρίς να βγει η μπίλια και βγαίνουν 2 μπίλιες μετά με την επόμενη βολή που και που, ενώ στο αυτόματο δεν έχει πρόβλημα. Νομιζα πως έφταιγε το λαστιχάκι και το άλλαξα αλλά τπτ  :-[

spirosleon

το εχω δοκιμασει μονο σε μονη βολη. το κανει παντα. εχω αλλαξει λαστιχακι, δοκιμασα με αλλη κανη, δοκιμασα με αλλο xopup τα ιδια. το εχει στοιχιωσει φαντασμα .... δεν εξηγητε αλλιως   ??? ??? ???

Koukos

δοκιμασε να αλλαξεις τη πιπιλα (nozle νομιζω το λενε) ισως μη κανει καλη επαφη..
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.

spirosleon

Παράθεση από: Koukos στις  26 Μαΐου 2012, 16:42:29 ΜΜ
δοκιμασε να αλλαξεις τη πιπιλα (nozle νομιζω το λενε) ισως μη κανει καλη επαφη..

χμμμμ.....

ΓΛΑΥΚΟΣ


ARIS LAMIA

Πάντως το δικό μου το πρόβλημα το έλυσα βάζοντας
λαστιχάκι της VFC το ίδιο με αυτό από τη μάνα του.

Το G&G λαστιχάκι ήταν πολύ χοντρό και με δυσκολία το είχα βάλει στο hop up chamber, ένω το μαμά VFC λαστιχάκι γλύστρησε εύκολα κι αυτό όπως αποδείχτηκε εκ του αποτελέσματος ήταν το προβλημα, γιατί μετά τέρμα το φτύσιμο με μπίλιες.

spirosleon

κατα ενα περιεργο τροπο.... την κυριακη δουλεψε αψογε....τι να πω? φαντασματα.......

VAIK


spirosleon

Παράθεση από: VAIK στις  22 Ιουν 2012, 00:44:35 ΠΜ
ΛΑΔΑΚΙ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ???!!!!
μαλλον αυτο ηταν ( υπερπληρωση λαδιου δηλαδη...)

spirosleon

τελικα δεν ηταν ουτε το λαδακι το οποιο χρησιμοποιω.... ηταν η 11 αρα μπαταρια! με την 7,4 δεν το κανει το θεματακι και ολα πανε.....κορδονι! ευχαριστω για την συμβουλη τον Ανεστη... ;D ;D ;)

kalikas

γεια σας παιδια
ξεθαβω αυτο το θεμα
εχω το ιδιο προβλημα με τον spirosleon
δοκιμασα μπαταρια 7,4 αλλα με κανει τα ιδια
φτυνει της μπιλιες στην αρχη 2-3 και μετα κανονικα ριχνει
και μολις αλλαζω γεμιστηρα της φτυνει ολες
υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι μεσα στο κιβωτιο?