bar 10

Ξεκίνησε από Aerosfairisths, 02 Μαΐου 2012, 23:54:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Aerosfairisths

καλησπερα
ενδιαφερομαι να αγορασω ενα sniper ελατηριου (bar 10 ) , αλλα το θεμα μου ειναι πως τα fps του ειναι αρκετα χαμηλα. (περι τα 330). ποσο περιπου θα μου κωστησει να το ανεβασω 400+, και πως θα το επιτυχω αυτο ?
ευχαριστω
Γιωργος
"Give them NOTHING...but take from them EVERYTHING"
Leonidas
G.O.A.T

morfeus1712

στο club υπαρχουν σετ αναβαθμισης ειδικα για το BAR10 και το Vsr-10 (να θυμασαι ειναι τα ιδια οπλα το ενα JG kai to allo Marui)  η διαφορα τους εκτος της τιμης ειναι μονο στο hopup ... για να το αναβαθμισεις θα χρειαστεις αλλαγη στο ελατηριο ,στο πιστονι (γιατι ειναι πλαστικο) τον οδηγο του ελατηριου (γιατι ειναι πλαστικος ) και κατ'επεκταση και στον μηχανισμο σκανδαλης (γιατι και αυτη η ρουφιανα ειναι ... πλαστικη ) !!!

προταση μου (επειδη καποτε ειχα ενα VSR-10 custom) ξεκινα ενα ενα τα βηματα ...
1 ελατιριο (αν βαλεις πολυ δυνατο απο την αρχη θα σπασεις το πιστονι)
2 πιστονι (αν βαλεις δυνατο ελατηριο και μεταλικο πιστονι για να μην το σπασεις τοτε .. θα σπασει η σκανδαλη καποια στιγμη)
3 οδηγο ελατηριου (καταλιτικος ρολος στην αποροφηση κραδασμων απο την κρουση του πιστονιου στο air nozzle)
4 Metal trigger box (αν δεν βαλεις σκανδαλη δεν θα μπορεις να εχεις ολα τα υπολοιπα με ΑΣΦΑΛΕΙΑ και ΑΠΟΔΟΣΗ)
5 hopup απο Tokyo Marui Vsr-10 αν βρεις θα μεινεις ΥΠΕΡ-ικανοποιημενος
6 κανη ακριβειας (παντα να διαπιστωνεις αν θα ταιριαζει με το hop-up σου γιατι δεν θα μπει ουτε με σφυρι ) για αρχη μια 6.03 και μετα βλεπεις αν χρειαζεσαι πιο στενη ...

σε επιμερους λεπτομερειες δεν μπαινω γιατι ακομα δεν σου χρειαζονται !!!! οτι θελεις μπορεις να με ρωτησεις !!! και αν πιανουν λιγο τα χερια σου (2-3 εργαλειακια θελεις ουτως η αλλως ) το θεμα το φτιαχνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ με 3-4 video απο Youtube  ειναι μαζι με το L96 τα 2 πιο δημοφηλη sniper στον κοσμο του airsoft !!!

Για τελος ποσα διατηθεσαι να δωσεις και αναλογως θα το φτιαξεις ... αν δεν θελεις να δωσεις ιδιαιτερα χρηματα και παλι υπαρχει λυση ετσι ωστε το οπλο να παιζει δυνατα και ασφαλες αλλα οχι τρελα πραγματα !!

Aerosfairisths

ευχαριστω για τη βοηθεια, αλλα τελικα πηρα ενα r700 απο evike και τελειωσα ... τωρα για διοπτρα ψαχνω, επειδη αμα την εφερνα απ' εξω , θα ειχα τραβιγματα ....  ::) ::)
"Give them NOTHING...but take from them EVERYTHING"
Leonidas
G.O.A.T

morfeus1712

θεος ακομα καλυτερα !!! το R700 ειναι πολυ ομορφο !!! εταιριας ?? απο evike εφερες κανονικα χωρις θεμα ??για διοπτρα εχεις πμ

Aerosfairisths

#4
της matrix  (το φθηνο  :P ) δεν μου εχει ερθει ακομα, το περιμενω, και θα μου ερθει σε μια δυο εβδομαδες. παντως , οσες φορες εχω φερει απ εξω πραγμα (παντα evike) εγω και γνωστοι μου, δεν υπηρχε προβλημα , αρκει στη συσκευασια να μην υπηρχαν διοπτρες, red dots, eo-techs κ.α. σκοπευτικα ... για τη διοπτρα, εχω ιδι μηλησει με ενα παλικαρι , οπου να νε θα την εχω και αυτη ...
"Give them NOTHING...but take from them EVERYTHING"
Leonidas
G.O.A.T