Αναβάθμιση L96 WELL;

Ξεκίνησε από Condor, 12 Απρ 2012, 16:35:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Condor

Παράθεση από: morfeus1712 στις  06 Μαΐου 2012, 21:53:03 ΜΜ
στα hop up των sniper ποτε το λαστιχακι δεν ειναι τερμα κατω ... σκεψου οτι εγω ριχνω με 0 hop up  οσο για το αριστερα η μαμα κανες το κανουν αυτο και ολα αλλαζουν με μια πιο στενη (οχι πολυ ομως) !!
Ευχαριστώ! Όλα σύντομα θα αλλάξουν!  ;D
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες
   οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
                  "ΠΕΡΣΕΥΣ"

Condor

...Και να 'μαι πάλι με άλλη μία απορία μου... Γράφω στο παρών νήμα για να μην ανοίγω καινούριο συνέχεια, θα έχετε φτάσει σε σημείο να λέτε: πάλι αυτός με το L96  ;D ;D ;D
Τέλος πάντων, μέσα στα ατελείωτα φόρουμ και σελίδες που ψάχνω συνέχεια κάπου είδα ότι αν ξεβιδώσεις από την κεφαλή του πιστονιού ένα μαρκουτσάκι που κάνει στενή την τρύπα που βγαίνει ο αέρας, με αποτέλεσμα να γίνει αυτή μεγαλύτερη αφαιρώντας το, τότε τα fps θα αυξηθούν (κοντά στα 500). Με το απλό και χωρίς εμπειρία μυαλό μου, το έκανα και όντως είδα μεγάλη διαφορά στη δύναμη (εννοείται δεν το δοκίμασα σε ανθρωπο ή σε παιχνίδι αλλά σε κενό χώρο). Δεν ξέρω αν είναι 500 φπς αλλά νομίζω αυξήθηκε, αυξήθηκε και το βεληνεκές του... Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι καλό αυτό για το όπλο (έλεγα εγώ οτι αφού δεν άλλαξα κανένα ελατήριο για να χαλάσω την σκανδάλη ή κάτι τέτοιο τότε είμαι εντάξει). Υπάρχει πρόβλημα; Γιατί ο κατασκευαστής να σου δίνει τη δυνατότητα να μπορείς να το ξεβιδώσεις; Εσείς οι πιο έμπειροι τί λέτε; ξέρετε τίποτα επί του θέματος; (δεν θέλω να το κρατήσω έτσι, γιατί σαν νέος παίχτης στο ρόλο του σναιπερ θα ήθελα να παίζω με λίγα fps για ευνόητους λόγους)
Ευχαριστώ!
Υ.Γ. Αν δεν μπορείτε να καταλάβετε τί εννοώ για ποιο εξάρτημα να ανεβάσω φωτό αυριο, γιατί δεν νομίζω οτι είμαι και πολύ κατατοπιστικός...
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες
   οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
                  "ΠΕΡΣΕΥΣ"

Scorpirus

Επειδη τυχαινει το οπλο μου να ειναι κλωνος του συγκεκριμενου, τυχαινει να εχει και σε μενα αυτη τη <<βαλβιδα>>. Οντως το μετρησα και φτανει τα 490 fps με 20αρα

Απο τη στιγμη που το ελατηριο αλλα και ο μηχανισμος καταπονειται το ιδιο, υποθετω οτι ο μονος λογος υπαρξης πρεπει να ειναι για να ρυθμιστει αμεσως εντος οριων σε καποιο παιχνιδι. Ισως να ειναι και ενα μεσο για να το κρατησουν νομιμο σε χωρες με ορια fps, αλλα οι υπολοιποι να μπορουν να το αυξησουν ελευθερα

Condor

...και τότε γιατί κάτοχοι του ίδιου όπλου να κάνουν μετατροπές σε καλύτερα και πιο ποιοτικά πιστόνια, ελατήρια κεφαλές με πιο ανοιχτό στόμιο κτλ. προκειμένου να αυξήσουν τα fps ενώ μπορούν να κάνουν κάτι τόσο απλό; Πολλά ερωτήματα. Περιμένω να ακούσω και τις απόψεις-γνώσεις και των υπολοίπων βετεράνων sniper...
Φίλε Scorpirus ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εσύ έτσι το έχεις; Χωρίς τη βαλβίδα;  (ρωτάω για να μάθω αν προκαλεί πρόβλημα μετά από εκτεταμένη χρήση)
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες
   οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
                  "ΠΕΡΣΕΥΣ"