ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΓΥΑΛΙΑ ΤΑ DAISY

Ξεκίνησε από #LEONARDO-SWORDFISH#, 19 Mar 2012, 21:57:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

#LEONARDO-SWORDFISH#

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!                     ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!
ΤΑ  ΓΥΑΛΙΑ ΤΑ DAISY Military  με τους 3 φακούς ανταλλακτικά
ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ   ΕΠΙΚIΝΔYΝΑ

καθώς οι φακοί με το χτύπημα της μπίλιας φεύγουν απο το σκελετό




ΜΗ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΣΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

saboter7


mirrage

Δώστε μας και ένα video αν είναι δυνατόν!

Arbiter

ελα πες το γουσταρεις να δεις τραυματισμο ματιου απο αιρσοφτ εεε Πανο??χαχααχα
Ghosts don't hide under your bed...they sleep inside your head


#LEONARDO-SWORDFISH#

Παράθεση από: mirrage στις  19 Mar 2012, 22:49:39 ΜΜ
Δώστε μας και ένα video αν είναι δυνατόν!

Θα το δεις και το βιντεο.....

Λες και αυτα που γραφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ Γραμματα ...τα γράφω για να περάσει η ώρα.....

ουφ......



saboter7

Σήμερα στα Lidl είχε κάτι γυαλιά τύπου daisy που πιστεύω βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο. Σε δοκιμή ο φακός άντεξε , ο σκελετός έσπασε! Μακρυά παιδιά!

mirrage

Παράθεση από: #LEONARDO-SWORDFISH# στις  19 Mar 2012, 22:56:58 ΜΜ
Θα το δεις και το βιντεο.....

Λες και αυτα που γραφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ Γραμματα ...τα γράφω για να περάσει η ώρα.....

ουφ......




Μην είσαι γκρινιάρης ρε Leo....

Τεσπα..και video να μην ανέβει δεν έχω θέμα.Είμαι καλυμμένος με τα WilleyX,
ESS και Arena Flakjak οπότε......

Arbiter δεν χρειάζεται να τα φοράει κανείς όταν θα κάνουν την δοκιμή.
Αν θέλω βία βάζω την σκηνή με το "bite the curb" απότ ο American History X...


KOSTANTIUS

ρε παιδες , οπου δουμε γυαλια τα πυροβολαμε ? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  τα γυαλια αυτα τα πηρα χθες απο το lidl αλλα θα τα χρησημοποιω γι αυτο

που γραφουν , αθλητικα γυαλια με UV προστασια , ειναι για τζοκινγκ και για ποδηλατο.

προμηθευομαστε εξοπλισμο ασφαλειας απο εξιδηκευμενα καταστηματα , με συγκεκριμενες προδιαγραφες για καθε χρηση.

οσο για τα συγκεκριμενα daisy μετα απο καλο ψαξιμο , καποια site του εξωτερικου που τα πουλανε τα λανσαρουν ως σκοποβολης . και οχι για airsoft.
βεβαια οποιος τα εχει μην τα πεταξει , ας κολησει τους φακους που του αρεσουν με μια εποξικη 2 συστατικων , και δεν ξεκολλανε ουτε κι αν τα

πατησει οδοστρωτηρας.


mirrage

Αν δεν είναι σύμφωνα με το πρότυπο ANSI Z87.1-2010 καλύτερα να μην τα
φοράτε ούτε στο airsoft ούτε σε άλλες δραστηριότητες σχετικές με σκοποβολή κτλ.

el.cind

φιλε mirrage εχει δυκιο ο leo γεια τα γυαλια που να το δεις και live δοκημασαμε 2 ζευγαρια παρακαλω μαζι και τα δυο γυνανε κοματια και το ενα ηταν και του αδερφου μου.. οποτε μακρια απο αυτην την μαρκα γεια να εχουμε και τα ματακια μας στην θεση τους προεχει η ασφαλια μας προτα.... 8)  8)
παντα γιλικα el.cind

chrisdeggestin

Το θεμα ειναι αρκετα σοβαρο και μπραβο στον Λεωνιδα που το αναφερει
Εχθες λιγο πριν ξεκινησουμε το τουρνουα ηρθε ο Λεωνιδας και προειδοποιησε δυο ατομα απο την ομαδα μου να βγαλουν τα εν λογο γυαλια και να παιξουν με αλλα γιατι ειναι ακρως επικυνδινα .Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη δεν δωσαμε τοσο σημασια και ειπαμε οτι ισως ειναι λιγο υπερβολικος ,ομως εκεινος δεν σταματησε βγαλτε τα γυαλια ειναι επικυνδινα και μην τους αφησεις να παιξουν μην εχουμε τραυματισμο.Τοτε τα δοκιμασαμε τοποθετησαμε τα γυαλια και του εδωσα το οπλο μου το οποιο ειναι M4 Tokyo Marui και μετρημενο πριν 20 λεπτα με 282 fps και με την πρωτη ριπη απο αποσταση λιγο μεγαλυτερη των 5 μετρων οι φακοι πεταχτηκαν στον αερα.Φανταστειτε τι ζημια θα μπορουσε να γινει,τα μελη της ομαδας μου επαθαν σοκ γιατι μεχρι εκεινη την στιγμη πιστευαν οτι τα συγκεκριμενα γυαλια τους προστατευαν αφου με υπευθυνοτητα τα αγορασαν απο καταστημα που ασχολειται με το χομπι μας (και για να μην παρεξηγηθω οχι απο το καταστημα που μας φιλοξενει στο συγκεκριμενο forum)και οχι απο το super market  της γειτονιας .

Εδω θα πρεπει να τονισω οτι ο Λεωνιδας ηταν κριτης στο συγκεκριμενο παιχνιδι και κατα την διαρκεια της ενημερωσης απο τους διοργανωτες τσεκαρε τα γυαλια ολων μας και νομιζω οτι ολοι μας αυτο πρεπει να κανουμε να δινουμε προσοχη στην ΑΣΦΑΛΕΙΑ και μετα να ψαχνουμε για αθανατους κ.α


Λεωνιδα ευχαριστουμε πολυ....

ACIDBLACK

θα μας υποδειξετε τα γυαλια παρακαλω ?

υπαρχει περιπτωση εφοσον ειναι αγορασμενα απο μαγαζι για αιρσοφτ να τα εχουν αγορασει και αλλοι συναθλητες

τους αμ μη τι αλλο πρεπει να τους προστατεψουμε μια απλη αναφορα στα γυαλια και μια φωτογραφια τους

χωρις λινκ ειναι αρκετη καλο θα ηταν να ενημερωθουν και οι υπευθυνοι του καταστηματος...

ΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΟΡΗ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΔΟΥΛΟΣ
ΝΑ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΥΛΟΣ.

chrisdeggestin

Φιλε ACIDBLACK στο αρχικο post  υπαρχει το ονομα της εν λογο εταιρειας ακομη και φωτογραφια ,απο οτι γνωριζω ολα τα γυαλια της συγκεκριμενης ειταιρειας ειναι ακρως επικυνδινα για το χομπι μας!!!

ACIDBLACK

OK σε ευχαριστω πολυ ...κατα καποιο τροπο νομιζα οτι μιλαγες για αλλα γυαλλια ...θα το πρωωθησω αναλογα και στο τοπικο μας φορουμ ....

φιλικα
ΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΟΡΗ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΔΟΥΛΟΣ
ΝΑ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΥΛΟΣ.

chrisdeggestin

Δεν κανει τιποτα φιλε μου να εισαι καλα ;)

Nameless

Ξερουμε αν το προβλημα εμφανιζεται και σε αλλα "Κουμπωτα" γυαλια, οπως τα MFrame της Oakley, η στα αντιστοιχα των αλλων καλων εταιριων, ESS, WileyX, κτλ

ACIDBLACK

ΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΟΡΗ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΔΟΥΛΟΣ
ΝΑ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΥΛΟΣ.

Nameless

Τα revision κουμπωνουν στον σκελετο απο την πανω μερια, σωστα;

ACIDBLACK

Aπο την κατω δηλαδη καλιστα αν δεν ηταν ασφαλη θα μπορουσαν οι πρωτες μπιλιες να βγαλουςν τον φακο και οι υπολοιπες να χτυπησουν τα ματια (χτυπα ξυλο )
ειναι αυτα εδω


φιλικα
ΚΑΛΙΑ ΣΤΑ ΟΡΗ ΑΡΧΟΝΤΑΣ
ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΔΟΥΛΟΣ
ΝΑ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ
ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΟΥΛΟΣ.