BAR 10G (Jing Gong)

Ξεκίνησε από TOYRKOFAGOS, 19 Μαΐου 2009, 14:49:51 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TOYRKOFAGOS

Μου αρεσει το συγκεκριμενο sniper και θελω να μου πειτε οσοι το εχουν στην κατοχή τους εάν έχουν μείνει ευχαριστημενοι.

Και επειδή είναι κινέζικο, παίζει να βγάλει προβλήματα? και που, γιατι όσο να ναι δεν έχει και gears οπως τα ηλεκτροκίνητα όπλα.

Εχει και δίποδα σίγουρα η συσκευασία? επειδη στη φωτο δεν το δειχνει...


http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=43&products_id=660
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

SAPPER

Το δίποδο δεν περιλαμβάνετε.

TOYRKOFAGOS

Παράθεση από: SAPPER στις  19 Μαΐου 2009, 15:09:22 ΜΜ
Το δίποδο δεν περιλαμβάνετε.

Επειδή στο site λεει οτι το αντιγραφο ειναι κατασκευσμενο απο: ABS: διποδας, γεμιστήρας....
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

SaNJi

Να σου πω την αληθεια φιλε το BAR-10 ειναι καλο αλλα θελει να του χωσεις πολλα λεφτα για να γινει αξιοπιστο και δυνατο...
Τα φπς του ειναι λιγα για οπλο ελευθερου σκοπευτη και για αυτο θελει αναβαθμισεις...Σε γενικες γραμμες ειναι καλο αλλα μονο αμα το αναβαθμισεις και μαλιστα χρειαζετε αρκετα λεφτα....Γενικα αυτα τα οπλα θελουν να χωσεις λεφτα αλλα μπορεις να βρεις και κατι αλλο που να θελει λιγοτερα...Οπως το L96, που και αυτο ειναι καλο ΜΟΝΟ αμα το αναβαθμισεις...
Αλλα επειδη θα τα σκασεις που θα τα σκασεις(αν θες κατι σοβαρο) παρε οποιο σου αρεσει και σε βολευει γιατι πανω κατω τα ιδια λεφτα θα σκασεις......Ξερεις το airsoft ειναι οσα δωσεις τοσα παιρνεις ;D ;D
-I Like GIRLS_I Like FOOD_but_I LOVE AIRSOFT-

SAPPER

Παράθεση από: SaNJi στις  19 Μαΐου 2009, 18:39:05 ΜΜ
Να σου πω την αληθεια φιλε το BAR-10 ειναι καλο αλλα θελει να του χωσεις πολλα λεφτα για να γινει αξιοπιστο και δυνατο...
Τα φπς του ειναι λιγα για οπλο ελευθερου σκοπευτη και για αυτο θελει αναβαθμισεις...Σε γενικες γραμμες ειναι καλο αλλα μονο αμα το αναβαθμισεις και μαλιστα χρειαζετε αρκετα λεφτα....Γενικα αυτα τα οπλα θελουν να χωσεις λεφτα αλλα μπορεις να βρεις και κατι αλλο που να θελει λιγοτερα...Οπως το L96, που και αυτο ειναι καλο ΜΟΝΟ αμα το αναβαθμισεις...
Αλλα επειδη θα τα σκασεις που θα τα σκασεις(αν θες κατι σοβαρο) παρε οποιο σου αρεσει και σε βολευει γιατι πανω κατω τα ιδια λεφτα θα σκασεις......Ξερεις το airsoft ειναι οσα δωσεις τοσα παιρνεις ;D ;D

Είναι πολλά τα λεφτά Άρη... ;D ;D ;D
Σιγά τα λεφτά ρε παιδιά... για το L96 θα έρθει κοντά στα 35 ευρώ, και για το BAR10 έχει πατεντούλα στο you-tube να το κάνεις πύραυλο... :D

nick

για το bar-10 ειδα το βιντεακι στο you-tube και σκοπευω να το αγορασω το bar10 και να κανω και την αναβαθμισουλα αυτη,αλλα πρεπει να ξερω ποσα fps περιπου θα φτασει,μην το κανω και φονικη μηχανη..... ;D ;D ;D ;D
αν θελει καποιος και ξερει,ας μου πει... ;D

ARMAGEDDON

πάντως 35ευρώ δεν είναι και πολλά για αναβαθμισούλα στο L96.
στα πόσα FPS φτάνει με την αναβαθμισούλα ???

cgwolf

 Η πατέντα που δείχνει δεν κάνει μεγάλη διαφορά...Στο L96 έκανα εγώ την πατεντα που είδα σε ξένο site και μετρήθηκε κοντά στα 490fps
χωρίς κανένα απολύτως κόστος.
Τώρα στο Bar 10G,λόγο του οτι αρχίζει απο πιο χαμηλή βάση,θα έλεγα οτι η πατέντα που ανέφερα μπορεί να δώσει 30fps ίσως και παραπάνω.
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

TOYRKOFAGOS

Παράθεση από: nick στις  19 Μαΐου 2009, 20:09:23 ΜΜ
για το bar-10 ειδα το βιντεακι στο you-tube και σκοπευω να το αγορασω το bar10 και να κανω και την αναβαθμισουλα αυτη,αλλα πρεπει να ξερω ποσα fps περιπου θα φτασει,μην το κανω και φονικη μηχανη..... ;D ;D ;D ;D
αν θελει καποιος και ξερει,ας μου πει... ;D

λες για ενα βιντεακι που κοβει απο το αεροφρενο ενα κομματι? το εχω δει...

τελικα αξιζει τα 140 ευρω του ή θα πανε χαμενα;
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

padelos

εγώ φιλε μου το έχω το bar 10 όπως και το l96.τα πήρα και τα 2 με μια μέρα διαφορα.ελαφρύ όπλο που βολεύει στην μάχη με ωραία φωτιζόμενη διόπτρα.Έκανα και το update από το utube και να σου πω την αλήθεια διαφορα μεγάλη δεν είδα.είναι και αυτό πολύ εύστοχο όπως το l96 και το λίγο βάρος του σε βοηθα να σημαδέψεις όρθιος κάτι που με το l96 είναι αδύνατον.προσωπικά εγώ όμως προτιμώ το l96 γιατί η δύναμη του είναι αισθητα πιο πολυ και είναι πιο ρεαλιστικό από το bar10.το σιγουρο ειναι οτι οποιο και να παρεις θα το ευχαριστηθεις!καλες αγορες

nick

ρε παιδια,πειτε οτι αγοραζω bar 10g (jg)....για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα,τι μπορω να κανω για να του αυξησω τα fps γιατι δεν βγαζω ακρη εδω...μπορω πολυ απλα να το παω sto  και να πω στα παιδια να μου το κανουν κοντα 450 fps?
και αν μου πουν πως γινεται απλα θα αλλαξω το ελατηριο..????

ΤΟ ΦΩΣ ΣΑΣ!! ;D

EDIT:και ποσο θα μου κοστισει??

nick

ναι,αυτο θελω να μου πειτε,τι να αλλαξω,ελατηριο,σκανδαλη και τι αλλο?? ???

pit

na pw egw tin anavathmisi opou exw kanei sto vsr kai pige 550 prwta apo ola thes 250 eyrw :D alla apo ekei kai pera exeis ena axiopisto sniper pou den prokeitai na sou pathei pote tipota giati einai full kitaki kai ta allazeis ola apo mesa ayta!! oti allo theletai lete.... a kai me ayto pou deixnei sto youtube perneis 30 fps alla meta apo kairo mporei na exeis provlima.... ;) ;)

nick

αν το παω στο  θα μου τα αλλαξουν ολα αυτα ετσι?? ???

SAPPER

Παράθεση από: nick στις  21 Μαΐου 2009, 17:51:43 ΜΜ
αν το παω στο  θα μου τα αλλαξουν ολα αυτα ετσι?? ???
Όταν έρθουν τα κιτ αναβάθμισης έχουν μέσα ότι χρειάζεται για να αλλαχτεί.
Και ναι μπορεί το service να αναλάβει την αναβάθμιση.

nick

και ποτε περιπου θα ερθουν τα κιτ που λεμε?? ???

pit

egw to kit to exw ferei ap exw twra kane mia erwtisi sta paidia sto airsoftcenter mporei na feroun kai gia ayto ki gia to bar lew panta  :)

SaNJi

Ρε ειναι οτι σου ειπα στην αρχη....Παρε οποιο σου αρεσει και σε βολευει!!!!Λεφτα θα σκασεις ουτως ή αλλως, και να σου πω την αληθεια η διαφορα ειναι μικρη αναμεσα σε αυτα τα δυο οπλα...Απλα κατα τη γνωμη μου στο τελος το L96 θα σου βγει πιο αξιοπιστο, τωρα ειναι στην δικη σου κριση.....
-I Like GIRLS_I Like FOOD_but_I LOVE AIRSOFT-

sotaros93

re paidia to l96 posa fps 8a paei me to kit anava8misis kai poso 8a stoixisei giati exei idi anevasmena fps se sxesi me to bar...

elricd

Erwthsh to sugkekrimeno den exei dipoda alla thn dioptra thn exei etsi?
'Well, you know huntin' wabbits, like?... well it's the same 'xept dem wabbits fire back at ya