ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ

Ξεκίνησε από #LEONARDO-SWORDFISH#, 11 Σεπ 2011, 21:32:54 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

#LEONARDO-SWORDFISH#

Δε ξέρω πόσοι γνωρίζουν οτι οι Ι-4 ταξίδεψαν στη Βουλγαρία για ένα event ,
παιχνίδι airsoft (...0...).

Δυστυχώς τα πράγματα πήραν ασχημη τροπή.....


TSAKOS από Ι-4 αναφέρε με μηνυμα σε μένα :

"Πιστεύω σας κάναμε περήφανους, αλλά όχι γιατί βγάλαμε το 24ωρο  παιχνίδι ή επειδή κερδίσαμε...
αλλά επειδή παρέα με τον αγαπημένο σου Zinja(στον ρόλο συντονιστή) και τους υπόλοιπους Έλληνες κυρίως, οι οποίοι  τρεξαμε πρώτοι,
καταφέραμε και σώσαμε το δάσος της Βουλγαρίας στο οποίο παίζαμε,απο την φωτιά.....

Απο οτι καταλάβατε δεν πήγαν και τόσο καλά τα πράγματα αλλά ευτυχώς δεν είχαμε κάποιον τραυματισμό και αποφύγαμε τα χειρότερα.....
Αφου καταφέραμε και περάσαμε και τα σύνορα, γιατι καταστράφηκαν τα χαρτιά μας...
τα υπόλοιπα ειναι πολλές υλικές ζημιές καθ'οτι κάηκαν εξοπλισμοί και όπλα...."


_______________________

Ο Θεός να σας έχει πάντα καλά ...και ο εξοπλισμός ξαναφτιαχνεται......  :-*


Λοιπόν ..μάγκες.... ακουστε... αυτό που θα πω δεν εχει να κανει σχεση με τα καταστηματα....

Προτείνω λοιπον σαν TL της Τ.Α.S. σε όσους θέλουν να βοηθήσουν....

Να δημιουργηθεί ένα "Ταμείο"...
να συνεισφέρει οποιος θέλει..και ότι μπορει, αν μπορεί.... .
να μαζευτεί ένα ποσό για την αποκατάσταση του εξοπλισμου των Ι-4 που καταστραφηκε.....
το πόσο να το χρησιμοποιησετε οπως θελετε και οπου θελετε (αγορά εξοπλισμού airsoft) ...
σε όποιο κατάστημα θέλετε....

Ξεκινάω εγώ προσωπικά με 20 ευρώ ...μακαρι να μπορουσα περισσοτερα....
(γνωριζουν αρκετοι το προβλημα μου)

Ας βρεθεί λοιπόν ένας εθελοντής να κάνει τον ταμία....
ή να ανοιχτεί ένας τραπεζικός λογαριασμός.( πιστεύω είναι καλύτερα)

Ασχημο πραγμα το "μάτι"......  :(

Χαίρομαι που επιστρέψατε ολοι σώοι και αβλαβείς !!!!!  :)


salamine153

#1
 :-X
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

saboter7

Έλα ρε φίλε! Αφού δεν έπαθαν τίποτα τα παιδιά πάλι καλά! Η πυρκαγιά ξεκίνησε από συμμετέχοντες?

#LEONARDO-SWORDFISH#

Παράθεση από: saboter7 στις  11 Σεπ 2011, 22:49:44 ΜΜ
Έλα ρε φίλε! Αφού δεν έπαθαν τίποτα τα παιδιά πάλι καλά! Η πυρκαγιά ξεκίνησε από συμμετέχοντες?

απ'ότι κατάλαβα ναι (καπνογόνο οι Βούλγαροι).....τωρα περισσοτερες λεπτομερειες.....θα μάθουμε αυριο......απο τους ίδιους.....

L-96

οι συμμετοχες μας ηταν 41 τον αριθμο .....τωρα για το πως ξεκινησε η φωτια δεν ημουν μπροστα  οταν αρχισε αλλα ολοι μαζι σωσαμε και το δασος αλλα και τα παιδια ( Ελληνες και Βουλγαρους )  αφου πολλοι απο εμας εκεινη την στιγμη ημασταν μεσα στο δασος ....τωρα για το ταμειο σαν ιδεα ειναι καλη αλλα οπως ειπαν και οι υπολοιποι   μετα το συμβαν ας δουμε πρωτα πως θα αντιδρασουν οι Βουλγαροι και μετα βλεπουμε  ....παντως απο πλευρας συμπεριφορας και παρουσιας  καναμε πολυ καλη εντυπωση και εαν δεν γινοταν το κακο πιστευω θα περνουσαμε πολυ ομορφα ........














salamine153

Παράθεση από: L-96 στις  11 Σεπ 2011, 23:09:54 ΜΜ
οι συμμετοχες μας ηταν 41 τον αριθμο .... ....παντως απο πλευρας συμπεριφορας και παρουσιας  καναμε πολυ καλη εντυπωση και εαν δεν γινοταν το κακο πιστευω θα περνουσαμε πολυ ομορφα ........
μπραβο σας παντως. Για την επιστιμη, το αρνητικο αποτελεσμα ειναι και αυτο αποτελεσμα ;)
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

L-96

Παράθεση από: salamine153 στις  11 Σεπ 2011, 23:14:47 ΜΜ
μπραβο σας παντως. Για την επιστιμη, το αρνητικο αποτελεσμα ειναι και αυτο αποτελεσμα ;)


ετσι απλα δειξαμε ολοι το ποιοι πραγματικα ειμαστε ...χωρις γκρινια , φωνες κλπ , πηραμε εντολες για θεσεις και αποστολες ....απλως θα πρεπει να εχουμε και στα υποψιν  παντα μα παντα την κακια στιγμη .....

1T2X1

Πολύ ωραία η κίνηση και μερικώς μπράβο σε όποιον το σκέφτηκε.Έχω όμως κάποιες ενστάσεις επ'αυτού:

Α.Γιατί να πληρώσουν τα σπασμένα κάποιοι οι οποίοι όχι μόνο δεν πήγαν αλλά ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ καν για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Β.Γιατί να είναι τόσο επιλεκτική η βοήθεια;Έχει σημασία αν είναι αρεστά σε μας τα άτομα ή οι ομάδες;Γιατί σε αντίστοιχα άσχημα νέα δεν υπήρξε η αντίστοιχη συνδρομή;Επειδή μου αρέσει να μιλάω με παραδείγματα θα παραθέσω και δύο:
1.Σε παιχνίδι στην Ελευσίνα παίκτης(αδιάφορο το ποιος) σπάει το δόντι του.Στην καλύτερη κανα 100€ λοιπόν από την τσέπη του..Γιατί τότε κανείς δεν έκανε το ίδιο;Και δεν μιλάω για αυτόν που τον χτύπησε ή τον διοργανωτή γιατί δεν ξέρω αν το έκαναν.
2.Σε παιχνίδι στο ορυχείο παίκτης(ξανά αδιάφορο το ποιος) σπάει το πόδι του.Ξανά κανείς δεν έκανε αντίστοιχη κίνηση.Στο συγκεκριμένο περιστατικό μπράβο στον διοργανωτή που τον επισκέφθηκε μεταξύ άλλων στο νοσοκομείο..

Υπήρχαν πολύ περισσότερα παραδείγματα για να χρησιμοποιήσω σχετικά με απώλειες ή καταστροφή εξοπλισμών αλλά προτίμησα τις σωματικές βλάβες,γιατί υποτίθεται ότι τον πονάμε τον συμπαίκτη μας..

Δεν θέλω ούτε να μειώσω τη ζημιά που έγινε στους Ι4 ούτε να απαξιώσω την κίνηση που γίνεται,απλά δράττομαι της ευκαιρίας ώστε σε αντίστοιχα "άσχημα νέα" να υπάρξει η αντίστοιχη συνδρομή..

G.P.S.

Για την ιστορια & οσον αφορα τον τραυματισμο στο Μεταλειο,
ενα AEG που ηταν προς κληρωση με προτροπη του Leonardo (αν θυμαμαι καλα),
δοθηκε με την συμφωνη γνωμη ολων στον τραυματια.

Το θεμα ειναι γιατι δεν εγινε σε καποιες περιπτωσεις ή αν θα γινει σε αυτη.
Μηπως να ανοιγες ενα αλλο thread που να παραθετεις την αποψη σου εκει;

ROOKIEJO

δεν θελω να σταθω στο οτι την απαξιωνεις αλλα δραττομαι της ευκαιριας να πω οτι
1 δεν ξερω-εις τι εγινε σε αυτες τις περιπτωσεις
2 τα λαθη του παρελθοντος δεν ειναι παραδειγματα για να συνεχιζονται και να καταδικαζεται καθε καινουργια αρχη

Iskios

Θα πρότεινα όποιος διαφωνεί με τον 1Τ2Χ1 να συμμετάσχει έμπρακτα στο κάλεσμα του Leonardo.

Εμείς δεν θα συμμετάσχουμε διότι η συμμετοχή των παιδιών στην εν λόγω εκδήλωση είχε χορηγό και υποστηρικτή κατάστημα ειδών airsoft, τι πιο ιδανικό εφόσον μιλάμε για αποκατάσταση του εξοπλισμού.


Για τις σωματικές βλάβες σε ένα public παιχνίδι θεωρώ ότι θα ήταν καλό να υπάρχει μηχανισμός υποστήριξης και είναι στο χέρι μας να υλοποιηθεί.

Άνοιγμα λογαριασμού στο όνομα του παθόντα και όποιος έχει την ευχαρίστηση ρίχνει τον οβολό του.

Στις περιπτώσεις σπάσιμου νυχιού, δοντιού, σκισίματος καλσόν κτλ κτλ δεν είναι αναγκαίο, αρκεί ένα φιλάκι στο μάγουλο... :)

1T2X1

Παράθεση από: G.P.S. στις  12 Σεπ 2011, 15:10:57 ΜΜ
Το θεμα ειναι γιατι δεν εγινε σε καποιες περιπτωσεις ή αν θα γινει σε αυτη.
Μηπως να ανοιγες ενα αλλο thread που να παραθετεις την αποψη σου εκει;
@GPS:Το θέμα γίνεται εδώ γιατί πολύ απλά δεν εναντιώνομαι στην κίνηση αλλά διερωτώμαι γιατί δεν έγινε και πιο πριν..Για να γίνω πιο σαφής το θέμα είναι να γίνει σε αυτή αλλά και σε όλες τις περιπτώσεις μετά από αυτή.Όχι μόνο τώρα και μετά γιοκ..

Παράθεση από: ROOKIEJO στις  12 Σεπ 2011, 15:13:57 ΜΜ
δεν θελω να σταθω στο οτι την απαξιωνεις αλλα δραττομαι της ευκαιριας να πω οτι
1 δεν ξερω-εις τι εγινε σε αυτες τις περιπτωσεις
2 τα λαθη του παρελθοντος δεν ειναι παραδειγματα για να συνεχιζονται και να καταδικαζεται καθε καινουργια αρχη

Τώρα πραγματικά εσύ αυτό κατάλαβες;Κρίμα γιατί ήλπιζα ότι με τα χρόνια σου θα ήσουν διορατικότερος :(

L-96

λοιπον για να βαλουμε καποια πραγματα στην θεση τους

-G-36 CA EBB σταχτη και μπουρμπουλο μαζι με τους γεμιστηρες και τον εξοπλισμο ...PMR-γιλεκο κλπ  ζημια πολυ μικρη ....σε σχεση με τους υπολοιπους  ....

-πρωτα απ'ολα δεν ζητησαμε απο κανεναν χρηματα ..... μονοι μας αποφασισαμε για τα παιδια τα οποια εχασαν χρηματα - ταυτοτητες κλπ οτι τα εξοδα παραμονης μεχρι να ερθει το οκ απο το προξενειο θα τα μοιραζομασταν ολοι ( κατι το οποιο τελικα δεν εγινε χαριν στην επιμονη του παιδιου απο την Ι-4 ..... σορρυ φιλε  που δεν θυμαμαι το ονομα σου ..... και τελικα δεν αφησαμε κανενα πισω )

-ακουστηκε οτι οι Βουλγαροι ειναι διατεθημενοι να αποζημιωσουν τον εξοπλισμο ολων ...ιδωμεν

-η πρωτοβουλια του φιλου Leonardo για βοηθεια χρηματικη δεν ειναι υποχρεωτικη ουτε μας εβαλε το μαχαρι στο λαιμο ...απλα οποιος θελει βοηθαει

...θα μιλησω με τα παιδια απο την MAC και εαν μου δωσουν το οκ θα σας στειλω την αποψη φιλου ο οποιος εχασε εξοπλισμο ανω των 2000 EURO



pipilas

Η πυρκαγιά ξέσπασε λογω ενός πυραυλου που ενεργοποιησαν οι βουλγαροι!!!!!!
Ξέσπασε σε κλασματα δευτερολέπτου πανικός και χαος.....
Καταφέραμε κάτι το οποιο οταν το πρωτοαντικρησα τρομαξα,λεω απο μέσα μου παει καήκαμε ζωντανει σημερα!!!!!
Παλι καλα οργανωθηκαμε άμεσα,σπασαμε κλαρια απο δέντρα και με πολυ κόπο την σβησαμε!!!!!!
Αυτό ειχε ως αποτέλεσμα να καούν τα παντα απο τον εξωπλισμο μας και Όχι μονο,καηκανε ταυτότητες , διπλώματα , λεφτα....
Mε λίγα λόγια καταστραφηκαμε!!!!
Εγω απο την μεριά των i-4 θελω να πω ΕΝΑ μεγάλο ευχαριστω στον Λεωνίδα για όλο αυτό που παει να κάνει για εμάς!!!!!!

ΤΩΡΑ να απαντήσω σε κάποια απο τα παρακάτω
1t2x1
1) δεν σου ζήτησε ΚΑΝΕΝΑΣ να πληρώσεις !!!!!!!
2) το παιχνίδι αναρτήθηκε στο μακεδονικό φόρουμ απο τους Βουλγάρους !!!!!
3) Ολοι ΜΑ Ολοι ήξεραν για αυτό το παιχνίδι και μιλάω και για τα 3 μαγαζια της αττικς!!!
4) πολοι απο εμάς εχουμε χτυπεισει σε πεδία τι παει να πει δλδ οτι θα αρχησουμε να ζητάμε οπλα και bbs free????    και όσο αφορά τα 2 συμβάντα που αναφέρεις ειναι άκυρα και τα 2 γιατι;;;;
Γιατι απλα στο δοντακι ας φοραγε μάσκα και το παλικάρι που έσπασε το πόδι του απο ΟΤΙ ξέρω σε τέτοιες περιπτώσεις πιο πολυ μετράει η συμπαράσταση που δεινεις εκείνη την στιγμή παρα οτιδήποτε αλλο.....
Iskios
1) δεν είχαμε καμια χορηγία

κλείνοντας το όλο θέμα θα ήθελα να σας πω το εξής
περάσαμε υπέροχα , το βασικότερο για εμάς ειναι οτι 41 πήγαμε 41 ήρθαμε , πολυ αδρεναλίνη πολυ κούραση για δυόμιση ώρες συνεχόμενα και του χρόνου θα ξαναπαμε.....
Καλο απόγευμα σε όλους σας!!!!!

pipilas

Συγνώμη έκανα λάθος iskios. Είχαμε χορηγία απο το Greek

TSAKOS

#15
1.Παλικαρι 12τχ1 μας εχεις ζαλησει με τις αντιδρασεις σου και ολη την φαγομαρα σου για πραγματα που δεν σε αφορουν,δεν εισαι ποτε παρων.Κραζεις τους παντες και ολα τα σεναρια και δεν πατας πουθενα ή ακομη χειροτερα ......... απλα αναφερεσαι με αλλο ψευδωνημο....ελεος πια....δεν μπορεις να μην ασχολεισαι και να τρωγεσαι χωρις κανεις να σε ενοχλει?Ενα καλο δεν εχω διαβασει ποτε...

Οσο το γιατι εγινε επιλεκτηκα η προταση βοηθειας γιατι μαλλον δεν καταλαβαινεις....να σου πω....
-Γιατι οταν ζητησε χρηματα ο Λεω για τον γιατρο ημασταν απο τους λιγους που δωσαμε...και για να μην το παιζω τσαμπα...μαγκας εγω ξεχαστηκα και ξεφορτωνα εξοπλισμο στο αμαξι και εδωσε Zinja για ολους και παραπανω...
-Οταν χαθηκε το πιστολι του Palladin στο σεναριο μου εφαγα μια μερα μονος μου στο πεδιο με την μηχανη να ψαχνω μπας και το βρω και ας μην τον γνωριζα προσωπικα
-Οταν μου ζητησε ο Rookiejo αν του κατσει ενα υποφηφιο πεδιο να παμε να το καθαρησουμε αμεσως δεχτηκα και το ειπα και στην υπολοιπη ομαδα και δεχτηκαν ολοι και δεν ασχοληθηκα γιατι το βρηκε αυτος το πεδιο....
-Οταν την προηγουμενη Κυριακη καινουργιος παιχτης στο ελαιουργειο εβαλε το aeg μεσα απο το παραθυρο στην τουαλετα που βρισκομουν και με ρυπιασε δεν τον εβρησα και ουτε το εγραψα στο  φορουμ να τον σταυρωσετε και του εκανα παρατηρηση να μην το κανει και του εξηγησα καποια πραγματα που βεβαια ειχαμε πει στην αρχη αλλα ηταν καυ....νος

-Οταν εσυ με τοσο κραξημο θα χρειαστεις βοηθεια και ας γνωριζαμε ποιος εισαι,ποιος νομιζεις θα στην δωσει?????ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ παλικαρι μαζι σου....
Γιαυτο....

2.Ναι παιδια εμενα η κινηση του Λεωνιδα και καποιων αλλων φιλων που αθορυβα προτειναν να μας δωσουν κανα - δυο aeg που δεν χρησιμοποιουν με συγκινησε και δεν την περιμενα απο Αθηναιους για να ειμαι ειληκρινεις γιατι καλως η κακως μονο να τρογωμαστε ξερουμε..........
.....δεν ζητησαμε απο κανεναν τιποτα και το πρωι μαλιστα ευχαριστησα τον Λεωνιδα και του ειπα οτι δεν μπορουμε να το δεχτουμε.....shit happens...
Οπως ειπε ο l-96 υπαρχουν ατομα που επαθαν χειροτερα και συγκεκριμενα αυτο που λεει ισχυει καθως αν εμενα καηκαν τα 200e του παιδιου καηκαν τα 2000e ακριβως και περισσοτερα οπλα απο τα πιστολια μου....

3.l-96 εγω ειπα και στους αλλους της ομαδας μου και θα ενημερωθουν και οι δωρητες οτι αν αυτο παιξει και μας δωθει εξοπλισμος που καποιοι δεν χρησιμοποιουν θα περιοριστουμε στις ζημιες που παθαμε απο οπλα και τα υπολοιπα απο μεριας μας θα σταλουν Θεσσαλονικη.....

4.Εγω αναφερθηκα σε εμας οχι οτι τα παιδια απο την Βουλγαρια δεν βοηθησαν αλλα γιατι καλως η κακως εκεινη την ωρα πρωτοι τρεξαμε και δεν τα χασαμε και μπορεσαμε και συντονιστηκε η φαση....και στην τελικη απο την στιγμη που αναφερονται σε εμας θα αναφερω τι καναμε εμεις....

5.Ισκιος εχει δικιο......συμφωνω...
.
6.Το πρωτο μελημα ολων μας ηταν να βγουμε ολοι σωοι...μετα εννοειται ανακουφιστηκαμε ολοι που δεν καψαμε το δασος ....ακομα εκει θα ημασταν μπλεγμενοι και θα επηρεαζε και το airsoft αυτο καθως πιστευω οτι εκει θα το ξεχνουσαν.....

7.Απλα εγω αυτο που ειδα απο τους φιλους εδω....αυτη την προσπαθεια....θελω να την δω απο τα παιδια απο την βουλγαρια....τιποτα αλλο και ας μην δεχτουμε τιποτα....

ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΑΝΟΥ ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΡΟΦΗ ΝΑ ΚΡΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΚΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.
"The man who chases rabbits...cathes NEITHER." - Confucius
"They chases you..." - Tsakos

spiros.k

μπραβο παληκαρια αυτο ειναι να εισαι ελληνας φαγωνεστε σαν τα σκυλια.εγραψε ο λεωνιδας 2 πραματα και εγινε πανηγυρι αυτο ειμαστε κυριοι ρεζιλια και τιποτα αλλο.κλειστε το το θεμα εδω καλητερα δεν ειμαστε γεια πολλα πολλα..μην με παρεξηγισετε απλα δεν μπορω να βλεπω να γραφοντε καποια θεματα.οσο γεια τα παιδια τους Ι-4 πηγαν με χαρα να πεξουν και μπραβο τους και εγινε ενα κακο. γυρισαν τα παιδια και τους αρπαξατε απο το λαιμο λες και δεν εχουν να παρουν εξοπλισμο ημαρτον ποια ρε παιδια.ξερω ολα τα παιδια πολυ καλα και ειναι αξια να παρουν οτι γουσταρουν.μην τα γαματε ολα επειδη ο λεωνιδας που και αυτος το εκανε απο καλοσυνη αυτο να βαλουμε απο 5 ευρο γεια εξοπλισμο ετσι σαν βοηθεια,πεταξε και ειπε την γνωμη του επρεπε να το δεσετε το θεμα λοιπον ειμαστε απαραδεκτηηηηηηη τιποτα αλλο.. :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X

TSAKOS

Πιτσευω και εγω οτι καλυτερα να κλειδωθει το θεμα πριν το ξεφτιλησουμε και αυτο....και ο καθενας θα κανει τα κουμαντα του.....Παντως εγω ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση εκ μερους της ομαδας μου και ελπιζω ολοι να βρουν την ακρη τους.
Παρακαλω απο τον διαχειριστη να το κλειδωσει....
"The man who chases rabbits...cathes NEITHER." - Confucius
"They chases you..." - Tsakos

L-96

λοιπον να και η απαντηση του φιλου Γιαννη στο FACEBOOK  ......

H πρώτη  απόπειρα ανοίγματος των  συνόρων  του  Ελληνικού αιρσοφτ για εμένα στέφθηκε (σορρυ  σε όλα  τα παιδιά  εάν  ακούγεται κάπως ,αλλά  και εγώ  έχασα μεγάλο μέρος από τον εξοπλισμό μου μεγάλης χρηματικής και όχι μόνο αξίας ) με απόλυτη επιτυχία ...ΓΙΑΤΙ ?ΓΙΑΤΙ πηγαμε και ηρθαμε χωρίς να ανοίξει μύτη ( δόξα τον Θεό )...41 άτομα-αδέρφια( βοηθούσαμε ο ένας τον άλλο καθόλου το παιχνίδι και όταν ηρθε η ώρα πχ να ξαπλώσουμε για πολύ λίγο σε 1 sleeping bang στρυμωχνωμασταν 3 άτομα γιατί κάποιοι δεν είχανε και όχι μονο ) ΓΙΑΤΙ όταν μας αντίκρισαν οι Βούλγαροι όταν πηγαμε στο check point όλους με μια παραλλαγή και σαν αστακούς τους έφυγε η γη κάτω από τα πόδια ( με την καλή έννοια ) ΓΙΑΤΙ σε όλο το παιχνίδι με μια ομάδα πλέον των πιο έμπειρων της Ευρώπης ( δεν το λέω εγώ αλλά τα περισσότερα φόρουμ της Ευρώπης για το τι εντύπωση κάνανε οι Βούλγαροι στο τελευταίο τους παιχνίδι τον Ιούνιο στην Σουηδία –BERGET 9 ...όταν τσακίζανε τον έναν αντικειμενικό μετά τον άλλο ) ΓΙΑΤΙ δείξαμε ότι για να σπάσουνε τις άμυνες μας έπρεπε να φτύσουν αίμα (  μετά το 2ωρο συνεχομένων επιθέσεων σε πολλά μέτωπα κατάλαβαν ότι η μόνη  τους λύση ήταν ντου όλοι μαζί κάθε φορά σε έναν αντικειμενικό και έβλεπες 60 άτομα να επιτίθενται σε 15 μαξιμουμ ....και εκεί δείξαμε ότι τα βγάλαμε πάλι πέρα όταν αντιληφθήκαμε το σχέδιο τους και φωνάξαμε ενισχύσεις στο πιο κρίσιμο αντικειμενικό και σε 10 λεπτά σκάσανε μύτη οι ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ )...ΓΙΑΤΙ στα PMR μας άκουγες μόνο κοφτές εντολές από τα παιδιά που ανάλαβαν τις άμυνες ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τσίριζε ...άκουγες μόνο hit  ή medic καθολο το παιχνίδι ....ΓΙΑΤΙ παρόλο που καηκανε τα πράγματα μας στο γυρισμό τεντώσαμε όλοι στο γέλιο...ΓΙΑΤΙ έβλεπες μόνο χαμόγελα γύρω σου ΚΑΙ  ΕΤΣΙ η κούραση και η πίκρα εκμηδενίστηκαν ...και μπήκανε σε δεύτερη μοίρα ...ΓΙΑΤΙ   οι Βούλγαροι  μας προσκάλεσαν να παίξουμε ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ BERGEΤ 10 ANNIVERSARY MAZEΙ ΤΟΥΣ ( ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΕΣ ) ΓΙΑΤΙ 5 ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΗΚΑΜΕ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΡΟΘΙΑ ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ...κλείνοντας να ευχαριστήσω όλους όσους ανεβήκανε πάνω ( πραγματικά δεθήκαμε πολύ ) όλους όσους βοηθήσαν να ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ AIR SOFT ...και εν συνέχεια όλους όσους βάλανε το λιθαράκι τους αυτό ( όλοι ξέρουμε  ποιοι είναι ) ....ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ...