aimpoint red dot

Ξεκίνησε από alektor, 21 Ιουν 2011, 17:21:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

alektor

Καλησπέρα σε όλους.
Η aimpoint μου (http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=67_69&products_id=1474)  έχει ''φάει'' κόλλημα, χωρίς να έχει πέσει, να χτυπηθεί ΚΑΙ να παίξει σε ένα έστω παιχνίδι και είναι συνεχώς on στη πράσινη κουκίδα. Έψαξα στο internet για τέτοια προβληματάκια αλλά παρόμοιο πρόβλημα/ λύση δε βρηκα.
Μήπως ξέρει κανένας πως να ανοίγει ώστε να ελέγξω τον ροοστάτη? ??? (Καλέμι και σφυρί έιναι σε πλήρη ετοιμότητα ;D ;D).
Κατάφερα να βγάλω το μπροστινό (προστατευτικό μάλλον) γυαλί αλλά το κυρίως μου έριξε ακυρούμπα. Καμιά ιδέα??

1T2X1

Γιατί δεν το επιστρέφεις στο κατάστημα που το αγόρασες;Προφανώς πρόκειται για αστοχία υλικού.

alektor

Σε καμία περίπτωση δεν φταίει το κατάστημα διότι δούλευε κανονικά. μάλλον μου κάνει αντίποινα γιατί δε μπορούσε να περιμένει στο κουτί και ήθελε να παίξει  :D.
Όπως διάβασα σε ξένα forum προβλήματα παρουσίασαν και άλλης εταιρίας με τη διαφορά πως δεν έκανε καλή επαφή ο διακόπτης ή οι μπαταρίες, που είχε ως αποτέλεσμα να μην ανάβει το dot. Το πρόβλημα και σε αυτούς παρουσιάστηκε αργότερα.
Το καλό είναι πως τη δουλειά του θα τη κάνει αφού τουλάχιστον μένει στο on ;)

Vagelis_THE UNIT

Παιδιά στα όπλα τα AEG το reddot και γενικός τα σκόπευτρα βρίσκουν στόχο οι μπίλιες  εκεί που σημαδεύουν ? Και ποιο συγκεκριμένα σε αυτό το όπλο.

Σας Ευχαριστώ! :)

alektor

Εγώ πάντως με το ανωτέρω red dot και ένα EOTECH που έχω ρυθμίζονται πλήρως και σε συνδιασμό με το Μ4 S-System της ΤΜ που έχω πάνε εκεί που πρέπει και όσες ''φεύγουν'' αλλού είναι μικρή η απόκλειση στα 20 μέτρα περίπου. μετα αρχίζει η διασπορά. Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος