Sniper, ti tha protimousate k giati?

Ξεκίνησε από akis, 28 Οκτ 2008, 12:41:52 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

AEG Vs SPRING(BOLTACTION) ???

TM PSG-1  (AEG)
TM G-SPEC  (SPRING-BOLTACTION)

akis

ekfraste tin gnomi sas eleu8era , gia to ti 8a protimousate metaxi ton 2.


ean exete prosopiki gnosi (logo katoxis) parakalo poli na tin ekfrasete eleu8era  :-)
WARLORDS

akis

epelexa ,g-spec ,

dioti ime latris tou klistrou , (exo stin katoxi mou ena G-SPEC (BAR-10) TM , sta 580fps.
WARLORDS

mpambis

Επέλεξα το g-spec γιατί και εγω είμαι λάτρης του κλείστρου και λόγο της χαμηλής τιμής του σε σχέση με το psg-1.

Spook

Και εγώ ψήφησα το G-SPEC γιατί  είμαι λάτρης του κινητού ουραίου όταν πρόκειται για sniper rifles. Αν και δεν πρέπει να κρύψω πως πάντα μου άρεσε ως εμφάνιση το PSG-1.
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

Geo

Protimo to G-SPEC epidi m aresei perisotero kai einai kai fthinotero! :D

Husher

Καλησπέρα .
Σίγουρα κατά τη γνώμη μου καλύτερα το G-SPEC . Υπάρχουν καράβια ολόκληρα με κάθε είδους upgrades και εξωτερικές μετατροπές σύν του ότι προτιμώ την απλότητα και ευκολία πρόσβασης σε κάθε εξάρτημά του έυκολα και αξιόπιστα . Κατά τη γνώμη μου έχει πολύ καλύτερο "potential" να εξελιχθεί από τον ιδοκτήτη του σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο AEG .
We are the pilgrims master
We shall go always a little further
It may be beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea

Dadiaki

psg-1 giati einai hmiautomato kai boreis na kaneis boles pio grhgora
"Οι ευφυείς άνθρωποι λύνουν τα προβλήματα Οι ιδιοφυΐες τα προλαμβάνουν."
Αλβέρτος Αϊνστάιν

Frostmeister

Ψηφισα G-SPEC  (SPRING-BOLT ACTION), λογω της "αισθησης" one shot-one hit που σου εμπνεει (εφοσον δεν ειναι ημιαυτοματο)
"If it bleeds, I can kill it. If it broke, I can fix it"

Ice Man

TM G-SPEC  (SPRING-BOLTACTION) giati barai mia mia 1 shot 1 kill....  8) 8) 8) 8) Ha ha ha ase pu to anewazis horis terastia exoda :P :P :P

Dadias

psg1 makriteri kanh perrisotera fps kai dn xreiazete polles anav8miseis..

pit

san sniper tha protimousa ena spring logo oti einai poio alithofanes kai den yparxei periptosi pouthena ston kosmo na deis aytomato sniper ;D

agnostos x

bolt action...all time classic...anoteri akriveia, megaliteri dinami...to sniper opos 8a eprepe na einai...

SAPPER

στην πραγματικοτητα και στο airsoft θα προτιμουσα PSG-1

Αξιοπιστο
εργονομικη πλατφορμα
αξεσουαρ και πολυμορφικοτητα

τωρα για τους ρομαντικους του 1 shot 1 kill η αποστασεις στο airsoft δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα με το real sniping, και παντα το ζευγαρι του ελευθερου σκοπευτη εχει ισχυ πυρος για να μπορεσει να διαφυγη σε περιπτοση εμπλοκης με περιπολο, ετσι και στο airsoft και χειροτερα, αν αποκαλυφθεί η θεση του σκοπευτη ειναι τελειωμενος με μαθηματικη ακριβεια.
αρα στο AIRSOFT το sniping για εμενα με spring bolt action ειναι αυτοκτονια, για αυτο και επελεξα ενα Μ-14 SOCOM διοτι δεν ειναι τυχαιο το SOCOM, ουτε το οτι εχει επιλογη full auto οπως το πραγματικο.

Scarface_13

Οπως ολοι οι λατρεις του κλειστρου θα επελεγα το G-Spec. Ακριβεια, δυναμη, δυνατοτητες αναβαθμισης, ακομα κ εξωτερικα (προσωπικη γνωμη) ειναι πιο ομορφο κ πολυ πιο πωροτικο...Ειναι οπως θα επρεπε να ειναι ενα sniper.
Have no fear of death, when it's your time...

TOYRKOFAGOS

G-SPEC γιατι απλα οπως πολλοι εδω γουσταρω απίστευτα το κινητό ουραίο!!!! και αφηστε που δεν μου αρεσει και εμφανισιακα το psg-1 (ειναι ολυ διαστημικό μου φαινεται.. το αλλο ειναι πιο κλασσικό)
αν παρω sniper θα ειναι G-SPEC 8) 8) 8)
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

FanIsHere

Είχα επιλέξει το PSG-1, αλλά έκανα τραγικό λάθος, καθώς, περνώντας ο καιρός και ανακαλύπτοντας διάφορα σχετικά με το airsoft, αλλά και βλέποντάς τα και τα δύο από κοντά, άλλαξα εντελώς τη γνώμη μου, γιατί το G-SPEC είναι σκέτη καύ... ε... τρέλα ήθελα να πω! Το κλείστρο είναι αποθέωση!!
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

alex the fox

SYGNWMI ALLA GIORGO MIPWS LEW MIPWS TO ORIO TOU SNIPER EINAI 500???????!!!!!! ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
My first step was Dubstep

SAPPER

Παράθεση από: alex the fox στις  15 Φεβ 2009, 01:12:27 ΠΜ
SYGNWMI ALLA GIORGO MIPWS LEW MIPWS TO ORIO TOU SNIPER EINAI 500???????!!!!!! ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Ειναι 550 FPS

alex the fox

My first step was Dubstep

coprs

Παράθεση από: Husher στις  03 Νοε 2008, 19:00:16 ΜΜ
Καλησπέρα .
Σίγουρα κατά τη γνώμη μου καλύτερα το G-SPEC . Υπάρχουν καράβια ολόκληρα με κάθε είδους upgrades και εξωτερικές μετατροπές σύν του ότι προτιμώ την απλότητα και ευκολία πρόσβασης σε κάθε εξάρτημά του έυκολα και αξιόπιστα . Κατά τη γνώμη μου έχει πολύ καλύτερο "potential" να εξελιχθεί από τον ιδοκτήτη του σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο AEG .
8a symfwnhsw apolyta mazi s!!!!!yparxoyn polla para polla upgrade se ayto to oplo!!!