prosarmogi N.V

Ξεκίνησε από akis, 12 Mar 2009, 22:35:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

akis

kalispera , 8a i8ela na rotiso pos mporo na prosarmoso Night Vision se kranos?
WARLORDS

kinmid

Υπάρχουν ειδικές βάσεις για το κράνος, αλλά δεν γνωρίζω πολλά σχετικά.
Επίσης υπάρχουν και ειδικοί ιμάντες (ας το πω έτσι) για απευθείας προσαρμογή πάνω στο κεφάλι ώστε από πάνω να φέρεται το κράνος, αλλά επίσης δεν γνωρίζω πολλά.

Δοκίμασε να ψάξεις σε site όπως το www.actiongear.com (ΗΠΑ) ή κάποιο ανάλογο εντός Ε.Ε. μήπως βρεις κάτι, ή κάνε μία βόλτα από Μοναστηράκι.
Παλαιότερα είχα δεί κάτι στο survival club, αλλά δεν ξέρω για το παρόν τι παίζει.

ntzev

Απ'όσο ξέρω και εγώ και τις 2-3 φορές που έχω δεί να χρησιμοποιούν στην πίστα που έχει στο Λονδίνο και πάνω στο κράνος που το βάζουν το έχουν με ιμάντες που ανέφερε ο kinmid, οι οποίοι μπόρουν να προσαρμοστούν και χωρίς κράνος πάνω στο κεφάλι. Αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα Multi-purpose night vision systems έρχονται πακέτο με αυτό το σύστημα από ιμάντες. Οι τιμές όμως είναι λίγο τσουχτερές.... ;)

akis

to sistima me tous imantes to xero alla 8elo na ma8o gia tin basi pou mpenis sto kranos , pantos sas euxaristo pou asxoliste.
WARLORDS

airsoftFTW

Θα σου πω ο,τι ξερω φιλε Akis για το helmet mount. Το goggle μπορει να αγοραστει μαζι με ενα συστημα ιμαντων τα οποια συνδεουν το goggle με το κρανος. Αν το goggle ειναι High quality πραγμα, μολις το σπρωχνεις προς τα πανω κλεινει, μολις το κατεβασεις στο ματι σου, ανοιγει. Ετοιμασου για απολυτο ξυλωμα βεβαια... ;)

Greek_soldier

Η ΑΤΝ πουλάει το Universal Helmet Mount. Από ιστοσελίδες σε Γερμανία/Βρετανία μπορείς να βρείς μεταχειρισμένες βάσεις στήριξης για ATN Viper, NVG-7, PVS-7.