Ηλεκτρικός Γμιστήρας

Ξεκίνησε από Panther-soft, 22 Δεκ 2010, 02:40:48 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Panther-soft

Παίδες μου αγόρασα σήμερα μια ηλεκτρική γεμιστήρα και έχω αποροίες. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει! Είναι για Μ4 βασικά και ειναι διπλή. Μια κανονική και ο μηχανισμός της κολητά ξέρετε. Ο μηχανισμος απο κάτω έχει την μπαταρία οκ, αλλά απο πάνω το διακοσμήτικο με τις σφαίρες είναι συρώμενο και ανοίγει. Έχει κάποια χρησιμότητα;

Το κόψιμο στην κάνη είναι φυσιολογικό;;;;;;;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Panther-soft

Επίσης, το κλείστρο απο πάνω χρησιμεύει σε κάτι; Γιατί το δικό μου δεν κάνει τίποτα. Για ποζερία το έχει;  Και δεν έχω βρει τρόπο να ανοίξω το πορτάκι του χοπ απ. Μήπως παίζει κάνα θέμα;

Teacherdick

Λοιπόν φίλε μου. Οι πλαστικές σφαίρες του γεμηστήρα είναι συρρώμενες προκειμένου να μπορείς να τον γεμίζεις με μπιλάκια.Για το hop up τώρα, όλα τα M4 έχουν ένα charging handle(ένας μοχλός τύπου Τ) ακριβώς πάνω απο τη βάση του κοντακιού.Τραβώντας το πίσω, ανοίγει στο πλάι η θύρα του hop up.Μπορείς να βρεις στο youtube videos.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

SW1GEORGE

Σε μερικα Μ4 το κλειστρο δεν ειναι ενεργο....

το πορτακι πρεπει να το ανοιξης με το χερι.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

Panther-soft

Teacher αυτό το Τ εννοώ όταν λέω κλείστρο. Αλλά αφού ο φίλος απο κάτω σου λέει ότι μπορεί να το έχει κ έτσι τότε οκ. :) Για το γεμιστήρα δεν εννοώ το πορτάκι απο εκει που γεμίζεις!

http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=182_183_188&products_id=2010

Αυτόν έχω πάρει. Αν δεις στη δεύτερη φωτογραφία το πλαίσιο με τις σφαίρες απο πάνω είναι ανοιχτό! Αυτό δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει! :) εκτός αν εννοείς ότι κι αυτό παίρνει σφαίρες!