(AEG) M4 CQB-R BLACK (recoil shock).........VS.........(GBBR) M4-CQBR(with rail)

Ξεκίνησε από ΝΙΚΟΣ...(ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ), 12 Δεκ 2010, 06:32:56 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ΝΙΚΟΣ...(ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ)

GIA SE OLOUS!!! ;D
EIME PSIMENOS EDW KAI ENA XRONO GIA TO AIRSOFT ALLA DN MPOROUSA NA AGORASW OPLO GT APO THN PAREA MONO EGW EIXA THN POROSH.SE KAMIA PERIPTOSH DN 8A EPERNA OPLO MONO  KAI MONO GIA NA TO KITAZW  NA VGENW EKSW MONOS KAI NA SIMADEVW KOUTAKIA...
EDW KAI ENA MHNA OMWS EXOUN PSI8EI 3-4 FILOI MOU NA PAROUN OPOTE EXW THN EFKERIA NA TO AKOLOU8ISW TO HOBBY!!!!
SAN AN8ROPOS EIME KAI APETITIKOS MPORW NA DOSW ARKETA LEFTA GIA TO OPLO POU 8A PARW..
ESEIS SAN PIO PROXORIMENEI KAI POIO EMPIREI TI 8A MOU PROTINATE NA PARW?

  http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26_28&products_id=1661
H
  http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=144&products_id=1255

AN MPORESE NA MOU PEITE TA 8ETIKA KAI TA ARNITIKA KAI TON DUO OPLON NA TA ZIGISOUME KAI NA VROUME ENA APOTELESMA....

MAKISL

ΦΙΛΕ ΜΟΥ,μιλας για δυο διαφορετικα οπλα.... τελειως. Καταρχας απο την εμπειρια μου , οτι πληρωνεις παιρνεις , που σημαινει οτι αν φτασεις σε τετοια επιπεδα χρηματικα , τοτε οτι οπλο και να παρεις μαλλον θα σου βγει απο καλο ως τελειο . ΑΛΛΑ . εδω παιζει το τι ακριβως θελεις ... Αν εισαι καινουριος τοτε δεν θα σου προτεινω να παρεις αεριου για πρωτο οπλο... εκτος και εισαι τρελαμενος milsimas δηλαδη θελεις να παιζεις σε εντελως αληθοφανη σεναρια ... οποτε παιρνεις το gbbr. Γιατι σε αυτο εχεις καταρχας τον περιορισμο του οτι εχεις μεσα μονο τριαντα βολιδες... αλλα ενω οι αλλοι εχουν γεμιστηρα με 500 εσυ θα πρπει να προσεχεις πολυ που και ποσες ριχνεις για να μην σου τελειωσουν πολυ γρηγορα και να εχεις πανω σου τουλαχιστον 2 3 γεμιστηρες προκειμενου να μην πιαστεις " ξεβρακωτος". Φαντασου πχ εσυ να τρεχεις  φωρτωμενος γεμιστηρες και να εχεις σχεδον αδειασει και οι αλλοι απο απεναντι να ψεκαζουν σαν τρελοι..... και μην φανταστεις οτι μπορεις ή προλαβαινεις να γεμισεις τη γεμιστηρα στη μεση του παιχνιδιου.. αποκλειεται... συν το οτι οι γεμιστηρες αεριοθ κοστιζουν πολυ...
επισης το οπλο ειναι απο τη μανα του πολυ δυνατο .. αρα για να παιξεις σε σεναρια με αυτο θα πρεπει να παρεις κιτ αναβαθμισης για να ρυθμισεις και να ριξεις τα fps, αλλιως θα σου μεινει γαι αν το κοιτας καινα βαρας καμμια τσιχλα μαυτο... αρα το κοστοε παει καπου αλλα 200 ευρα επανω (εξτρα γεμιστηρες και κιτ) .Βεβαια σε ολα αυτα υπαρχει και το μεγλαο θετικο .... ΜΕΓΑΛΟς ΡΕΑΛΙΣΜΟς ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΧΕΙ  ΚΛΟΤΣΗΜΑ και ακουγεται και μοιαζει πολυ περισσοτερο με ενα αλληθινο απο οτι ενα ηλεκτρικο.
Τωρα το ηλεκτρικο εχει ολα τα αλλα θετικα. Μεγαλες φτηνες γεμιστηρες , αντοχη , και η marui ειναι γνωστη για την ποιοτητα κατασκευης της. Και το συγκεκριμενο ειναι και με αυξημενο recoil,αρα εχει κλοτσημα και αυτο... Αν ειναι για πορωτο οπλο θα σου προτεινα το ηλεκρικο... Απλα πριν παρεις παοφαση , καλο ειναι να πας απο το μαγαζι που θες να το αγορασεις και να το δεις και να το ποιασεις στα χερια σου μαζι με αλλα οπλα , γαιτι οπως εχουν ξαναπει πολλοι αλλοι και παλιοτεροι και συμφωνω και γω , το οπλο ειναι κατιο προσωπικο, πρεπει να σου τεριαζει , εκτος απο τα χαρακτηριστα κου τα αντικκειμενικα ειναι και τα υποκειμενικα... πως σου καθεται στο χερι, ποσοσ σου αρεσει , πως νιωθεις το βαρος του .. αλλος το θελει βαρυ το χερι του και παιρνει φουλ νεταλ, αλλος το θελει πολυ ελαφρυ για να εχει μεγαλυτερη ελευθερια κινσηεων και να μπορει να τρεχει ((μην ξεχνας δεν πας για πολεμο αλλα για παιχνιδι) κλπ κλπ...
αρα.... πηγαινε απο κοντα δες ,, και αποφσισε...
A.K.A.  ΑΝΩΔΥΝΟΣ

silent angel

γεια σου φιλε μου !και εγω "φρέσκος" είμαι στο χόμπι και πριν πάρω ένα όπλο το έψαξα πολύ ,πήγα στο μαγαζί να τα δώ από κοντά ,να τα πιάσω κλπ κλπ!στην αρχή ήμουν στην διάθεση να αποκτήσω ένα gbbr λόγω αληθοφάνειας αλλά κατέληξα σε ένα ηλεκτρικό και πήρα σαν γνώμονα τα λόγια του παιδιού (makisl) που σου έγραψε πριν!έτσι κατέληξα στο μ4α1 socom της tm! έχει recoil shock ,είναι blowback και έρχεται ποιο κόντα σε κάτι ποιο αληθινό!εκτός αυτου οι γεμιστηρες του (και μονο δικές του πέρνει ,ώστε όταν σου αδειάσει να μην μπορεις να βαρέσεισ) είναι ευέλικτες(30rd ή 82rd)!έτσι όταν θέλεις αληθοφάνεια βαζεις 30rd αλλά όταν παίζεις ώστε να μην ξεμείνεις βάζεις 82rd!
σύμφωνα με αυτά πήγαινε να δεις το μ4α1 socom της tm και το μ4 sopmod της tm!και τα δύο έχουν recoil shock !
ελπίζω να σε βοήθησα από εκεί και πέρα η επιλογή δική σου διοτί θα πάρεις που γουστάρεις πολύ!!!!
καλή αρχή φίλε μου!

vipergr

Παράθεση από: silent angel στις  12 Δεκ 2010, 11:06:26 ΠΜ
γεια σου φιλε μου !και εγω "φρέσκος" είμαι στο χόμπι και πριν πάρω ένα όπλο το έψαξα πολύ ,πήγα στο μαγαζί να τα δώ από κοντά ,να τα πιάσω κλπ κλπ!στην αρχή ήμουν στην διάθεση να αποκτήσω ένα gbbr λόγω αληθοφάνειας αλλά κατέληξα σε ένα ηλεκτρικό και πήρα σαν γνώμονα τα λόγια του παιδιού (makisl) που σου έγραψε πριν!έτσι κατέληξα στο μ4α1 socom της tm! έχει recoil shock ,είναι blowback και έρχεται ποιο κόντα σε κάτι ποιο αληθινό!εκτός αυτου οι γεμιστηρες του (και μονο δικές του πέρνει ,ώστε όταν σου αδειάσει να μην μπορεις να βαρέσεισ) είναι ευέλικτες(30rd ή 82rd)!έτσι όταν θέλεις αληθοφάνεια βαζεις 30rd αλλά όταν παίζεις ώστε να μην ξεμείνεις βάζεις 82rd!
σύμφωνα με αυτά πήγαινε να δεις το μ4α1 socom της tm και το μ4 sopmod της tm!και τα δύο έχουν recoil shock !
ελπίζω να σε βοήθησα από εκεί και πέρα η επιλογή δική σου διοτί θα πάρεις που γουστάρεις πολύ!!!!
καλή αρχή φίλε μου!


Υπαρχει αυτο
http://www.fire-support.co.uk/product/freedom-art-mag-pipe-for-sopmod-m4-to-fit-a-m16aeg-standard-magazine
και κανει τα MARUI SOCOM-SOPMOD συμβατα με σχεδον καθε γεμιστηρα......

ΝΙΚΟΣ...(ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ)

PRWTON SAS EFXARISTW PARA POLU GIA TON XRONO POU AFIEROSATE NA MOU EKSIGISETE KAPIA PRAMATA!
TWRA EIME PERIPOU PRWS THN MERIA TOU (AEG)...AN KAI EIME TRELAMENOS ME TO AIRSOFT PROS OLES TIS MERIES TOU PX(AGWNES PAIXNIDIA ANAVA8MISEIS SUNTIRISEIS) KTLP.ALLA AKOMH DN MPORW NA TO RISKARO ME TO (GBBR) GT DN EXW EMPIRIA APO OPLO AERIOU OPOTE DN KSERW KAI TIS APETISEIS POU MPOREI NA EXEI AFTO TO OPLO ...
LEW NA PARW TO (AEG) SAN ARXARIOS POU EIME KAI NA TO KRATISW GIA PARA POLU KAIRW KAI OTAN AFKSI8OUN OI APETISEIS MOU GIA TO OPLO TOTE PERNW KAI TO ALLO.SAN POIO EMPIROS TOTE 8A GNWRIZW PERISOTERA APO TWRA GIA TA (GBBR) THN LITOURGIA TOUS TIS SUNTIRISEIS POU XRIAZONTE TON XRONO POU 8A AFIERONEIS SE AFTO KAI KYRIOS TA EKSODA POU 8A 8ELEI...
ETSI 8A TO KANW ;)
SAS EFXARISTW KAI PALI...;)

marboo

Παράθεση από: ΝΙΚΟΣ...(ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ) στις  12 Δεκ 2010, 17:46:19 ΜΜ
PRWTON SAS EFXARISTW PARA POLU GIA TON XRONO POU AFIEROSATE NA MOU EKSIGISETE KAPIA PRAMATA!
TWRA EIME PERIPOU PRWS THN MERIA TOU (AEG)...AN KAI EIME TRELAMENOS ME TO AIRSOFT PROS OLES TIS MERIES TOU PX(AGWNES PAIXNIDIA ANAVA8MISEIS SUNTIRISEIS) KTLP.ALLA AKOMH DN MPORW NA TO RISKARO ME TO (GBBR) GT DN EXW EMPIRIA APO OPLO AERIOU OPOTE DN KSERW KAI TIS APETISEIS POU MPOREI NA EXEI AFTO TO OPLO ...
LEW NA PARW TO (AEG) SAN ARXARIOS POU EIME KAI NA TO KRATISW GIA PARA POLU KAIRW KAI OTAN AFKSI8OUN OI APETISEIS MOU GIA TO OPLO TOTE PERNW KAI TO ALLO.SAN POIO EMPIROS TOTE 8A GNWRIZW PERISOTERA APO TWRA GIA TA (GBBR) THN LITOURGIA TOUS TIS SUNTIRISEIS POU XRIAZONTE TON XRONO POU 8A AFIERONEIS SE AFTO KAI KYRIOS TA EKSODA POU 8A 8ELEI...
ETSI 8A TO KANW ;)
SAS EFXARISTW KAI PALI...;)
Κατόπιν παράκλησης πολλών μελών τα Greeklish απαγορεύονται.

Όσοι δυσκολεύονται να γράφουν Ελληνικά, μπορούν να απευθυνθούν εδώ:

http://services.innoetics.com/Greeklish/

Post γραμμένα σε Greeklish θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση