γεμιστηρες mid προβλημα

Ξεκίνησε από Nick Babouinos, 22 Νοε 2010, 03:56:53 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nick Babouinos

καλημερα παιδια,λοιπον εχω το εξης προβλημα εχω γεμιστηρες πλαστικους mid cap 90 η 120rds δε θυμαμαι ακριβως,αγορασμενους απο νετ,μαρκας king arms ,για Μ4,καινουργιοι πριν απο 2 μηνες περιπου τους πηρα με ελαχιστα παιχνιδια κ πτωσεις,οι οποιοι στο κατα ριπας δεν ριχνουν η ριχνουν 3-4 μπιλιες  μετα κενο για λιγο κ μετα παλι το ιδιο,στο βολη κατα βολη δουλευουν αψογα.απο κατω εχουν μια ταπα η οποια οταν την ξεβιδωνεις δεν εχει τπτ παρα ενα λευκο πλαστικο συμπαγες στρογγυλο σωλινακη.

http://www.airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=182_183_188&products_id=1583
τις φταιε???
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

Teacherdick

Αυτό το λευκό συμπαγές σωληνάκι, συγκρατεί το ελατήριο.Αν το τραβήξεις έξω, θα βγεί και το ελατήριο.Δοκίμασε να το σπρώξεις λίγο μέσα, ώστε να πιεστεί το ελατήριο και να έχει περισσότερη δύναμη.Ετσι θα σπρώχνει πιο εύκολα τα μπιλάκια προς τα πάνω.Μην το σπρώξεις πολύ.Να μπορείς να το ξαναφέρεις στη θέση του αν χρειαστεί.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

Nick Babouinos

εκανα μια τετοια προσπαθεια αλλα σε κανα 2 απο τους 6 που εχω δε μπορω να πω οτι επιασε,δε ξερω τι παιζει κ ειναι κ πλαστικοι κ δεν ανοιγουν λογικα αμα τους ανοιξω δε ξανακλεινουν.
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

Nick Babouinos

#3






ετσι ειναι η γεμιστηρες απο κατω,ακομα δεν εχω δει βελτιωση οσο κ να τους πειραζω!!!
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

nitrox

Αν έχεις δυνατότητα να ανοίξεις την τάπα και να φυσήξεις με λίγη πίεση αέρα(όχι με το στόμα αλλά, με ένα μικρό κομπρεσέρ)!
Γιατί ίσως να είχε μέσα σκουπιδάκια και χώματα από κανά πεδίο!
Και όχι πολύ σπρέι σιλικόνης.....

Καλή επιτυχία!! 8) 8) 8)

Nick Babouinos

οκ ευχαριστω θα το κανω!!!απλα απο τους 6 που εχω οι 2-3 ειναι οκ οι αλλοι κανουν νερα κ ριχνουν μονο βολη κατα βολη.
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

Ripper

Φιλε μου για τσεκαρε οτι κουμπωνουν καλα. Ριξε κατα ριπας και ταυτοχρονα πιεσε τους λιγο απο κατω να δεις αν φευγουν τα bbs. Αν ριχνει καλα κρατωντας τους τοτε θελει μια μικρη "μοντα". Η σειρα της king arms εχει ενα θεματακι στα Μ4!!! (παθων!!! :()

Nick Babouinos

βασικα οταν τους σπρωχνω προς τα εμπρος αφου τους κουμπωσω ναι ριχνουν σχετικα καλα,εσυ τι πατεντα εκανες??γιατι ετσι οι king arms??ειναι κ καλη εταιρια να πουμε,το ιδιο ειχες κ εσυ?
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...