Anapofasistikotita

Ξεκίνησε από Aloukos, 26 Φεβ 2009, 17:26:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Aloukos

Kalispera re paides.. thelw na agorasw ena pistoli me aerio, alla exw kolisei kai exw spasei to kefali mou meres twra na apofasisw pio apo ta 3 na parw... Tha einai to 2o mou sobaro airsoft gun.. to 1o mou to kanane dwro otan imoun mikros kai den ezize kai polu..  :P  Tespa.. Eimai anamesa se auta ta 3 -> De.Eagle , M92F kai GLOCK 17. Kanas empeiros apo sas na mou protinei kati?  ;D Ousiastika den exw idea an tha 3ekinisw na paizw se pedia kanonika me omades kai etsi.. Twra to thelw na paizw mazi me kati alla filarakia apo dw pou menw. Mporei meta na mou aresei kai na 3ekinisw. Pote den 3ereis. An exete na mou protinete kati teleiws diaforetiko... dekto fysika !

el_ninio

egw tha sou proteina na ksekiniseis me ena AEG, diladi kati megalo :P
apo auta ta gbb pou les tha sou proteina to glock 17
ama pareis aeg tha eisai pntws kai polu poul-mour stous filous sou ;D


-Knights of Avalon-

Aloukos

#2
Exei kati idiaiterw auto to Glock? Opos ta eblepa ekleina pio poly sto Deagle. Thanks gia to tip. A! kai.. An tuxwn parw aeg.. 8a parw apo tin seira sportline. den thelw na xalasw polla xrimata. Kai apo osa 3erw.. i seira sportline den a3izei kai polla mprosta stin diarkeia zois kai stin anthektikotita twn pistols. Swsta? :S


An ontos mou peite kati pistiko kai alla3w gnomi kai paw AEG san arxiko elega to SAS m-7 apo tin seira sportline.



Episis .. skeftomai oti 8a prepei na to fortizw prin pai3w... kai ama teleiwsei en wra maxi (3enera). Den 3erw bebaia poso krataei i mpataria kai poso lifespan exei i Sportline. Kserei kaneis panw katw na me pei?

Aloukos

120-165 euro.  Στιβαρο, δυνατο, ωραιο, δεν με νιαζει το χρωμα. αεριο με επανοπλιση.  Το ΑΕG  θα πρεπει να το φορτιζω για να παιξω..  και πσιλοξενερωνω που το σκεφτομαι..

Aloukos

#4
Την λάβει σιγά σιγά θα την βολευτώ. δεν παίζει πρόβλημα, το θέμα είναι πιο είναι πιο ευθύβολο και δυνατό.




Θέλω και λίγο βαρβατίλα!!


Aloukos

#5
σύμφωνα με αυτά που μου λες δηλαδή, είναι προτιμότερο σαν αρχάριος να τσιμπήσω AEG? ποσο lifespan και ποσο κρατάει η μπαταρία στα Sportline? Αν καταλήξω σε AEG το ΣΑΣ M-7 από τα sportline αξίζει καθόλου?




Για να μην σε παιδεύω... από τα πιστολια μου προτείνεις Glock 17. Από τα Sportline πιο μου προτείνεις?

CostasV

Να πεταχτώ και εγώ μέσα στην μέση.....

Το να φορτίζεις την μπαταρία σου πριν κάποιο παιχνιδάκι είναι κατά πολύ λιγότερο σπαστικό από το να γεμίζεις κάθε 30 βολές αέριο το πιστόλι σου. δλδ τα πιστόλια αερίου δέν έχουν και μεγάλη αυτονομία...

Όσο για το desert eagle... έχω ένα δανικό (μάρκας tokyo marui) και έχω παίξει κάνα δυο παιχνιδάκια με αυτό... Ένα θα σου πω, είναι το διαβολεμένο σαν κανόνι... Μεγάλο, άγαρμπο, δύσχρηστο, αλλά και εντυπωσιακό, φοβερό blow back, κλωτσάει σαν γάιδαρος, αλλά μοιάζει και σαν γάιδαρος...

Επίσης θα ήθελα να συμπληρώσω ότι αφού θα παίζεις με φίλους σου "στην γειτονιά", το σημαντικότερο από όλα είναι να αγοράσετε αντιβαλλιστικά γυαλιά και ακόμα καλύτερα γυαλιά για airsoft... Βολές στην μάπα θα έρθουν πάρα πολύ εύκολα..... αλλά για πάρα, πάρα, πάρα πολύ εύκολα..... πίστεψε με. Πάρτε μέτρα ασφαλείας... δεν είναι καθόλου αστείο!!!

Τα sportline τώρα είναι μια καλή και φθηνή αγορά...
Defeat isn't when you fall down, defeat is when you refuse to stand up!

Aloukos

#7
Ευχαριστώ CostasV! Γιατί σκεφτόμουνα πολύ το Deagle.. Ο Ντούλας όμως με έβαλε σε χοντρές σκέψεις για τα AEG και εσύ τις έκανες πιο χοντρές ακόμα :D

Δηλαδή... πείτε μου ρε παιδιά.. θα κρατήσει κάνα εξάμηνο το Sportline? Και πόση ώρα φόρτιση με πόση ώρα αυτονομία έχουν? Επίσης.. Άμα πάρω μια απλή μπαταρία 9volt (tis orthogwnies) από αυτές που πουλάνε στα μπακάλικα και του την βάλω τι θα γίνει? Θα του δημιουργήσω πρόβλημα? Η θα είναι ok? Εσύ τι έχεις να μου προτείνεις από τα sportline?

Aloukos

Κάθομαι από το πρωί και διαβάζω αυτά που έχετε γράψει και είναι τα περισσότερα πολύ ενδιαφέρον. Αν και δεν πήρε το μάτι μου πουθενά απαντήσεις στα ερωτήματα μου θα ρίξω ali μια ματια και θα δω. Ευχαριστώ παίδες και καληνύχτα σας!! :)

Falcon

Παράθεση από: el_ninio στις  26 Φεβ 2009, 18:16:39 ΜΜ
egw tha sou proteina na ksekiniseis me ena AEG, diladi kati megalo :P
apo auta ta gbb pou les tha sou proteina to glock 17
ama pareis aeg tha eisai pntws kai polu poul-mour stous filous sou ;D

χχαχαχαχα εγραψες....!!! σορρυ για το σπαμ..... nice attack-α

Spook

Παράθεση από: Aloukos στις  26 Φεβ 2009, 21:07:36 ΜΜ
Ευχαριστώ CostasV! Γιατί σκεφτόμουνα πολύ το Deagle.. Ο Ντούλας όμως με έβαλε σε χοντρές σκέψεις για τα AEG και εσύ τις έκανες πιο χοντρές ακόμα :D

Δηλαδή... πείτε μου ρε παιδιά.. θα κρατήσει κάνα εξάμηνο το Sportline? Και πόση ώρα φόρτιση με πόση ώρα αυτονομία έχουν? Επίσης.. Άμα πάρω μια απλή μπαταρία 9volt (tis orthogwnies) από αυτές που πουλάνε στα μπακάλικα και του την βάλω τι θα γίνει? Θα του δημιουργήσω πρόβλημα? Η θα είναι ok? Εσύ τι έχεις να μου προτείνεις από τα sportline?

1. Το όπλο σου (οποιοδήποτε) θα κρατηθεί καλά σε βάθος χρόνου ανάλογα με το τι χρήση του κάνεις και πόσο το προσέχεις.
2. Ο χρόνος φόρτισης είναι ανάλογος της χωρητικότητας της μπαταρίας (μιλιαμπέρ) και της απόδοσης του φορτιστή (ταχυφορτιστής -περίπου1-1,30
   ώρα ή απλός φορτιστής -δες σχετικό νήμα στο φόρουμ)
3. Ανάλογα με τα μιλιαμπέρ που "βγάζει" μια μπαταρία κρατάει και πολύ ή λίγο...δηλαδή μια 600 μιλιαμπέρ κρατάει χονδρικά 4 ώρες (ανάλογα πάντα την
   χρήση που κάνεις) ενώ μια 1300 σχεδόν τις διπλάσιες.
3. Αυτό που λες για μπακάλικα και ορθογώνιες μπαταρίες ξέχνα το...............Οι μπαταρίες που μπαίνουν στα AEG,AEP είναι συγκεκριμένες !
4. Η επιλογή είναι δική σου...διάβασε και σχετικά νήματα στο φόρουμ.
;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

Aloukos

Ευχαριστώ παίδες!! Σκέφτηκα, είδα τιμές και τώρα έχω καταλήξει στο M15A4. Τώρα ψάχνω να του βάλω διόπτρα ( δεν ξέρω να του βάλω reflex sight η κανονική) Αυτό ψάχνω τώρα :) Και πάλι ευχαριστώ!!

FanIsHere

Της Classic Army ή της Tokyo Marui? Το sportline?
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

Aloukos

Μια χαρούλα!! Πριν μιση ώρα τσίμπησα το HI CAPA Custom dual stainless. Μου φάνηκε πολύ αληθινό στο χέρι και στο βάρος. Το Glock 17 ήταν επίσης ωραίο αλλα δεν με βόλευε στο χέρι. Περίεργος το D.Eagle με βόλεψε :S !!

el_ninio

Παράθεση από: FanIsHere στις  27 Φεβ 2009, 17:20:06 ΜΜ
Της Classic Army ή της Tokyo Marui? Το sportline?

m15a4 vgazei mono h classic army...


-Knights of Avalon-

CostasV

Παράθεση από: Aloukos στις  27 Φεβ 2009, 19:44:19 ΜΜ
Μια χαρούλα!! Πριν μιση ώρα τσίμπησα το HI CAPA Custom dual stainless. Μου φάνηκε πολύ αληθινό στο χέρι και στο βάρος. Το Glock 17 ήταν επίσης ωραίο αλλα δεν με βόλευε στο χέρι. Περίεργος το D.Eagle με βόλεψε :S !!

Ωραίος και καλό βόλι! Απλά φοράμε γυαλάκια 8) και είμαστε κομπλέ για παιχνιδάκι. Καλορίζικο και με πολλά kills!  ;D
Defeat isn't when you fall down, defeat is when you refuse to stand up!

SAPPER

Αυτο το νημα μου θυμησε λιγο το...
ποσο εχει η σοκολατα...ααα...και ποσο εχει η σοκοφρετα...ααα...και ποσο εχει η σερενατα...ααα...καλα δωσε μου μια πορτοκαλαδα. :D :D :D

Aloukos

Έχεις απόλυτο δίκιο! Από το το internet δεν φαίνονται όλα τόσο ωραία όσο πραγματικά είναι, και τα πιστολια είναι τέλεια από κοντά!! Οποτε λογικό ήταν να καταλήξω εκεί.. !!! :P
Επίσης ευθύβολο μέχρι αηδίας!! Και παρα πολύ αληθινό στο pew pew του και στο Blow Back!!

SAPPER

Καλοπαιχνιδο λοιπόν Aloukos, και εγώ όποτε έμπαινα για ένα πράγμα πήγαινα και πέντε έπαιρνα  8)

ανθυπασπιστης

εγω θα σου προτεινα ενα gnbb πιστολη διοτι εχει μεγαλυτερη αυτονομια σε αεριο πιστευω δεν ειναι σιγουρος ας με διωρθωσουν τα παιδια οτι δεν παρουσιαζουν τοσο ευκολα προβλιμα στο κλιστρο διοτι δεν κανει κινηση προς τα πισω επομενως εχει λιγοτερη φθορα???
BLACK HAWK :.: TEAM SPECIAL WARFARE OPERATOR