Ερώτηση: Έχει τυποποιηθεί ποιοι γεμιστήρες θεωρούνται Low-cap και ποιοι Mid-cap;

Ξεκίνησε από XARAMADAS, 18 Οκτ 2010, 00:41:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

XARAMADAS

Γεια σας παιδιά. Ποιος μπορεί να με διαφωτίσει αν έχουν τυποποιηθεί οι κατηγορίες των γεμιστήρων Mid-cap και Low-cap, γιατί στο εμπόριο έχω δεί χωρητικότητες 30, 60, 75, 90, 120, 130, 150, 190, 250 bbs κλπ.
Υπάρχει στο παρών forum κάποιο νήμα που δεν έχω δει και τους τυποποιεί;
Υπάρχει κάποια προφορική συμφωνία ανάμεσα στις ομάδες ή στους διοργανωτές παιχνιδιών για το ποιοι γεμιστήρες θεωρούνται Mid-cap και ποιοι Low-cap, ή ο καθένας μας έχει περιθώριο να διαλέξει π.χ. για Low-cap 90, 120, 130 ή ακόμα και 150;
Θέλω να μάθω τι ισχύει, για να καταλήξω εγώ και όποιος άλλος έχει την ίδια απορία, τι γεμιστήρες θα πάρουμε, προκειμένου να πληρούμε τους όρους των αντίστοιχων σεναρίων, μιας και εγώ μέχρι τώρα διαθέτω μόνο Hi-cap.
Ευχαριστώ.
Ο Θεός συγχωρεί τα λάθη, ο Χαραμάδας ποτέ...

lak1000

#1
Συνήθως τα παιχνίδια είναι Mid+Low Cap όταν έχουν περιορισμό.
Όταν είναι κάτω από 100 νομίζω είναι Low.
Υπάρχουν παιχνίδια με περιορισμό Real cap αλλά πολύ σπάνια.
Please don't feed the trolls...

Kallistos

Σπάνια θα έχεις προβλημα αν παιξεις με Hi Cap.
Low Cap χαρακτηρίζονται οι γεμιστήρες που δεν κουρδίζονται και είναι περίπου απο 30-80 bbs.
Mid Cap χαρακτηρίζονται οι γεμιστήρες που δεν κουρδίζονται και είναι περίπου απο 80-150 bbs.

Τα περισσοτερα δημόσια σενάρια συνήθως επιτρεπουν ολους τους γεμιστήρες. Πιο σπάνια επιτρεπονται μόνο οι mid cap και σπανιότατα οι low cap.
Μεινε όπως έχεις. Αν υπαρχει ένα σενάριο, που θες να παιξεις με περιορισμους γεμιστήρων, τοτε μόνο προμηθευσου τους αντιστοιχους.

Προσωπικά με πειράζει το κουδούνισμα που κάνει η μισοάδεια Hi Cap γεμιστήρα. Γι αυτο το λόγο χρησιμοποιώ mid cap 120bbs

Ready... Steady... Fire...!!!