ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ MEDAL OF HONOR ΣΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ !!!!!!!!!

Ξεκίνησε από ampelift, 12 Σεπ 2010, 22:29:11 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

WAR ANGEL

Δεν το βλεπω περιεργο.Βασικα μου φαινετε περιεργο γιατι δεν σταματησανε την διαθεση του παιχνιδιου στις ΗΠΑ.
Δεν νομιζω να αισθανομουν ευτηχης αν καποια εταιρια μετεφερε σε παιχνιδι τα γεγονοτα της Κυπρου η ενα υποθετικο σεναριο στο Αιγαιο με το οποιο θα μπορουσε ενας Ελληνας πολιτης να υποδυθει εναν Τουρκο στρατιωτη ο οποιος θα πυροβολουσε συναδελφους μου.Ποσο μαλλον αν ειχε στην πραγματικοτητα γινει ενα τετοιο γεγονος και μου ξυπνουσαν μνημες με συναδελφους μου να γινονται κομματια απο εχθρικα πυρα.
Μην ξεχναμε και τα γεγονοτα με τους διδυμους πυργους που λογοκριθικαν ταινιες που ειχαν στο υλικο τους τετοιες σκηνες.

Hardcore G.T.

Παράθεση από: WAR ANGEL στις  12 Σεπ 2010, 22:45:08 ΜΜ
Δεν το βλεπω περιεργο.Βασικα μου φαινετε περιεργο γιατι δεν σταματησανε την διαθεση του παιχνιδιου στις ΗΠΑ.
Δεν νομιζω να αισθανομουν ευτηχης αν καποια εταιρια μετεφερε σε παιχνιδι τα γεγονοτα της Κυπρου η ενα υποθετικο σεναριο στο Αιγαιο με το οποιο θα μπορουσε ενας Ελληνας πολιτης να υποδυθει εναν Τουρκο στρατιωτη ο οποιος θα πυροβολουσε συναδελφους μου.Ποσο μαλλον αν ειχε στην πραγματικοτητα γινει ενα τετοιο γεγονος και μου ξυπνουσαν μνημες με συναδελφους μου να γινονται κομματια απο εχθρικα πυρα.
Μην ξεχναμε και τα γεγονοτα με τους διδυμους πυργους που λογοκριθικαν ταινιες που ειχαν στο υλικο τους τετοιες σκηνες.

+100
Anyway το παιχνιδακι τα σπαει και ανυπομονω να το αγορασω
Αλλα ρε παιδια ακουγεται και λιγο παραξενο...τοσα call of duty που οι Γερμαναραδες ολο χανουν η που στα ποιο πολλα απο αυτα η Ρωσια ειναι κατεστραμενη .. για παραδειγμα..στο Call of duty World ar war στο ρωσικο Campaign οι Ρωσοι σκωτονουν αιχμαλωτους και τραυματισμενους γερμανους.  η ακομα και το Turning Point :Fall of liberty που στο οποιο η Νεα Υορκη καταστρεφεται απο ναζιστικες δυναμεις...αυτα γιατι δεν τα απαγορευσαν στις ΗΠΑ , Γερμανια , Ρωσια  ???


Υπερανω ολων η Πατρις

salamine153

War Angel , αυτη η γελιωτητα με το "ξυπνημα μνημης" εχει παραγινει πλεον. Συνεχεια καποιος μιλαει για μνημες νωπες (υπαρχουν και καγειρεμενες και κατεψυγμενες δηλαδη...) αλλα κανεις δεν λεει πως ειναι δυνατον να ειναι νωπο κατι που δεν υπαρχει; Ποτε την τελευταια φορα εχεις ακουσει για τον πολεμο στη Κυπρο απο καποια τηλεοραση; Μηπως θα ηταν καλιηερα να υπαρχει ενα τετοιο παιχνιδι, ακριβως για να θυμηθει ο κοσμος και να μαθουν οι νεοι που δεν τον εχουν καν ακουσει για να λεμε οτι τον ξεχασαν κιολας; Στη πραγματικοτητα παντα ευχομαστε ο αντιπαλος να ειναι αδυναμος αλλα στην Ιστορια και, ποσο μαλλον, στο παιχνιδι χωρις τους ηττημενους δεν υπαρχουν νικητες. Και κανενας δεν εγινε ακομα ταλιμπαν απο ενα παιχνιδι. Οι ανθρωποι δεν ζουν στο παιχνιδι αλλα στη πραγματικοτητα. Και, οποιο και να ειναι το παιχνιδι, με το που σβησει η οθωνη, τις πραξεις θα τις οριζει η πραγματικοτητα και οχι το παραμυθι με αυτη η με οποια αλλη μορφη. Οποτε αμα ειναι να γινει καποιος ταλιμπαν, θα γινει ταλιμπαν και αυτο δεν θα εχει να κανει με το παιχνιδι. Αποκει και περα, φιλε War Angel, η κουλτουρα του "δεν θα αρεσε" που λες, σε πληροφορω οτι ηδη υπηρχε στη Σοβιετικη Ενωση. Οι ανθρωποι την απεριψαν και την εκαναν τροφη για ανεκδοτα πολυ πριν σταματησει το καθεστως να την επιβαλλει με το ζορι
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

WAR ANGEL

Mαλλον δεν αναφερθηκαν προβληματα στα συγκεκριμενα παιχνιδια γιατι απο την μια εξιστορουν γεγονοτα περασμενα (για να μην μιλησουμε για τους Γερμανους κατα ποσο αντιπαθουν την εποχη του παιχνιδιου) η για καποιο φανταστικο σεναριο με φανταστικους εχθρους (αν και οι ναζι μονο φανταστικοι δεν ειναι)τετοια πραματα η αμερικανικη κοινωνια τα αντεχει.Παρολα αυτα στο αφγανισταν οι συμμαχοι ακομα πολεμανε και οι μαχες μαινονται , ακομα υπαρχουν οικογενιες που θρηνουν καποιο μελος τους οποτε και κατι τετοιο θα ηταν προκλητικο για αυτους.

Airetikos

Κατά πλειοψηφία οι κακοί σε μία ταινία ή ένα παιχνίδι είναι ή Ρώσοι ή Γερμανοί ενώ τα τελευταία χρόνια την σκυτάλη φαίνεται να παίρνουν οι χώρες της μέσης ανατολής
Αν κάποιος από αυτούς έκανε το ίδιο θα τους λέγαμε απολίτιστους και πως είναι απλά ένα παιχνίδι και έτσι είναι στο κάτω κάτω...

Καταλαβαίνω το στρατό, τίθεται ένα μικρό θέμα ηθικού αλλά κατά τα άλλα τι ?
Ας μην καταντήσουμε όπως η βόρεια Κορέα που δεν αναμετέδιδε τους αγώνες του μουντιάλ για να μην βλέπει ο λαός την ομάδα τους να χάνει....

WAR ANGEL

Συγνωμη Salamine δεν σε προλαβα.

Μπερδευτικεςνομιζω .Δεν αναφερθηκα στο αν η λογοκρισια ηταν σωστη η οχι.Απλα την καταλαβαινω.
Αυτο με την Κυπρο ηταν παραδειγμα και οσο για την αναβιωση των γεγονοτων παρολο θα ηταν μια σκληρη (...και ισως καλη ) υπενθυμιση δεν νομιζω να την εκτιμουσαν οι Βετερανοι του συγκεκριμενου πολεμου.Δεν ξερω αν μπορεις να καταλαβεις τι εννοω.

salamine153

Καταλαβαινω τι εννωεις αλλα το να ειναι αυτοι η ανθρωποι ξεχασμενοι δεν ειναι και σε τιποτα καλητερο. Υπαρχει ενα πολυ καλο βιβλιο, το "Κυριοι, πατε για υπνο" που το εγραψε ενας βετερανος των γεγονοτων. Μετα απο το βιβλιο αυτο, εχω μεγαλες αμφιβολιες για το αν θα τους ενοχλουσε ενα τετοιο παιχνιδι
Δεν μπορεις να σταματισεις την ελευθερια

ampelift

Παράθεση από: salamine153 στις  12 Σεπ 2010, 23:51:17 ΜΜ
Καταλαβαινω τι εννωεις αλλα το να ειναι αυτοι η ανθρωποι ξεχασμενοι δεν ειναι και σε τιποτα καλητερο. Υπαρχει ενα πολυ καλο βιβλιο, το "Κυριοι, πατε για υπνο" που το εγραψε ενας βετερανος των γεγονοτων. Μετα απο το βιβλιο αυτο, εχω μεγαλες αμφιβολιες για το αν θα τους ενοχλουσε ενα τετοιο παιχνιδι
?
+1000
Παιδια όσοι έχετε τον χρόνο διαβάστε αυτό το βιβλίο ,ειναι συγκλονιστικό.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!