CA 1911A1

Ξεκίνησε από JustRussian, 14 Αυγ 2010, 16:53:23 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

JustRussian

Γειά σας και πάλι,
Θα ήθελα να πάρω το πρώτο μου πιστόλι και σκέφτομαι αυτό εδώ, αν είναι δυνατόν θα ήθελα ένα ριπορτ για το πόσο ευχαριστημένο θα με αφήσει :)
Ευχαριστώ

εδώ είναι το λινκ: http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_40_166&products_id=626

Θάνος

#1
keep safe distance...

SW1GEORGE

καλησπερα φιλε μου.!!!!

βαλε κατι παραπανω και παρε αυτο!!!!

http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_40_166&products_id=1271

δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα χρηματων...

απο κει και περα εσυ ξερεις...

φιλικα

Γιωργος.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

JustRussian

ευχαριστώ πολύ παιδιά

Vangelis

#4
Καλησπέρα @JustRussian,

Δεν ξέρω εάν η φωτογραφία του καταστήματος που βλέπω ανταποκρίνεται πιστά. Το δικό μου δεν το πήρα απο το AC (πολύ πρόσφατη αγορά), έχει όμως τα διακριτικά όπως φαίνονται παρακάτω.

- Φωτογραφίες του δικού μου:



Μερικά συμπληρωματικά θέματα σε όσα έχουν ήδη αναφερθεί.
(+): Απο τεχνικής άποψης είναι μια χαρά, για τα χρήματα που κοστίζει. (Αν και με το που το αγόρασα μου έβγαλε ενα μικρό προβληματάκι με την βαλβίδα του γεμιστήρα! Οκ!.. αυτά συμβαίνουν!)
(+): Το κλείστρο έχει πολύ καλό και ρεαλιστικό ήχο.
(+): Καλή και στιβαρή κατασκευή.
(-): Είναι αρκετά ευαίσθητο σε γρατζουνίσματα, ενώ η εσωτερική κάνη εμφανίζει γδαρσίματα απο την παλινδρόμηση του κλείστρου.
(-): Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι το μπλέ χρώμα στο πάνω μέρος του γεμιστήρα! :(
(-): Η δεύτερη θέση κλειδώματος του κλείστρου είναι πολύ μικρή με αποτελεσμα να μην συγκρατεί σωστά και με ασφάλεια το κλείστρο.
Δεν ξέρω αν αυτό το θέμα έχει παρουσιασθεί και σε άλλα όπλα της ίδιας σειράς ή αν είναι κατασκευαστική ατέλεια του δικού μου.   :(
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

Θάνος

#5
Είναι ακριβώς το ίδιο με τπ δικό μου, που αγόρασα από το center καί συμφωνώ απόλυτα με τις παρατηρήσεις σου.  ;)

  Στο πρόβλημα της εσωτερικής κάνης που εμφανίζει γδαρσίματα από την χρήση, έδωσα λύση γυαλίζοντάς την με σύρμα κουζίνας (το ψιλό, το μαύρο) αφήνοντας να φανεί το μέταλλο άβαφο καί γυαλιστερό σαν χρώμιο (περίπου), το οποίο μου αρέσει τελικά.

  Το μπλέ πλαστικό στην γεμιστήρα, είναι βαμμένο μπλέ, γιά να διακρίνεται το σημείο όπου έχει γίνει ενίσχυση σε σχέση με την παλιά έκδοση, στην οποία είχε πρόβλημα. Γενικά όπου μπλε πλαστικό, είναι το ενισχυμένο, πλέον!

  Το πρόβλημα στο κλείδωμα του κλείστρου, οφείλεται στην γεμιστήρα. Δοκίμασε μία της Τοκιο Μαρούι καί θα διαπιστώσεις ότι δεν το κάνει.

Αυτά στα γρήγορα.

:)

Εντιτ. Εδώ  http://www.airsoftclub.gr/forum/index.php/topic,421.msg20294.html#msg20294 στην σελίδα 2 προς το τέλος, αναφέρομαι στις παρατηρήσεις που είχα κάνει εγώ κι έχω καί φωτογραφίες όπου φαίνονται τα γυαλισμένα σημεία της εσωτερικής κάνης!
keep safe distance...

Vangelis

Καλημέρα Θάνο,

Έχεις κάνει εμπεριστατωμένη έρευνα πάνω στο θέμα. Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.  :)
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

JustRussian

Παράθεση από: Vangelis στις  15 Αυγ 2010, 23:06:26 ΜΜ
Καλησπέρα @JustRussian,

Δεν ξέρω εάν η φωτογραφία του καταστήματος που βλέπω ανταποκρίνεται πιστά. Το δικό μου δεν το πήρα απο το AC (πολύ πρόσφατη αγορά), έχει όμως τα διακριτικά όπως φαίνονται παρακάτω.

- Φωτογραφίες του δικού μου:



Μερικά συμπληρωματικά θέματα σε όσα έχουν ήδη αναφερθεί.
(+): Απο τεχνικής άποψης είναι μια χαρά, για τα χρήματα που κοστίζει. (Αν και με το που το αγόρασα μου έβγαλε ενα μικρό προβληματάκι με την βαλβίδα του γεμιστήρα! Οκ!.. αυτά συμβαίνουν!)
(+): Το κλείστρο έχει πολύ καλό και ρεαλιστικό ήχο.
(+): Καλή και στιβαρή κατασκευή.
(-): Είναι αρκετά ευαίσθητο σε γρατζουνίσματα, ενώ η εσωτερική κάνη εμφανίζει γδαρσίματα απο την παλινδρόμηση του κλείστρου.
(-): Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι το μπλέ χρώμα στο πάνω μέρος του γεμιστήρα! :(
(-): Η δεύτερη θέση κλειδώματος του κλείστρου είναι πολύ μικρή με αποτελεσμα να μην συγκρατεί σωστά και με ασφάλεια το κλείστρο.
Δεν ξέρω αν αυτό το θέμα έχει παρουσιασθεί και σε άλλα όπλα της ίδιας σειράς ή αν είναι κατασκευαστική ατέλεια του δικού μου.   :(





Eυχαριστώ πολύ για την βοήθεια φίλε, είναι όντως ένα καλό πιστόλι και δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτό ή το Μ92 της WE tech (chrome stainless) ποι΄ταιριάζει καλύτερα με το ΑΚ μου? :)

Ozymandias


JustRussian

Παράθεση από: Ozymandias στις  16 Αυγ 2010, 19:07:53 ΜΜ
Κανενα..... :P

Τότε πρότεινε μου ένα μέχρι 120eu που να ταιριάζει!  ;D

Ozymandias

CZ 75D Απο την ASG

Dharry

Σωστος ο Ozy...    +1

Ozymandias

Αντε και κανενα Tokarev η Makarov

JustRussian

Παράθεση από: Ozymandias στις  17 Αυγ 2010, 00:39:56 ΠΜ
Αντε και κανενα Tokarev η Makarov

Υπαρχει link για κανένα απο αυτά στην ελλάδα? αν υπάρχει για μακαροβ θα πάθω ανακοπή χ)

Ozymandias

Ελλαδα, Niet, Tavarich.......

JustRussian

Παράθεση από: Ozymandias στις  17 Αυγ 2010, 19:50:02 ΜΜ
Ελλαδα, Niet, Tavarich.......

Nαί...οχι οτι κατάλαβα αλλα μάλλον δεν υπάρχει, ευχαριστώ anyway

Dharry

Στην Ελλαδα τα δυο τελευταια που ανεφερες δεν τα βρισκεις με τιποτα...
Τοκαρεφ ελατηριου ισως να μπορεις να βρεις,αλλα δεν πολυλεει...
Μονο CZ75 στην Ελλαδα...