ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....

Ξεκίνησε από jonnybaby, 12 Αυγ 2010, 14:14:06 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jonnybaby

ΠΑΙΔΙΑ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.... ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ... ΠΩς ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ RED DOT.... ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ... ΠΩΣ ΣΗΜΑΔΕΥΩ...?? ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΟ ΡΥΘΜΙΖΩ....?? ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΗΔΗ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ....??
ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Teacherdick

Το red dot δεν έχει καμιά σχέση με τα σκοπευτικά του όπλου.Μπορεί να πέφτει πάνω τους, μπορεί και όχι.Για να το ρυθμίσεις πρέπει πρώτα να φτιάξεις το hop up σου ώστε η μπίλια να πηγαίνει ευθεία ως την απόσταση που θες (πχ 35 μέτρα) και έπειτα να φέρεις την κουκίδα στο σημείο που π'αει η μπίλια σου. Συχνά μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις ρύθμιση λόγω αέρα κτλ. Ουσιαστικά το rde dot σε διευκολύνει να στοχεύεις με τα δύο μάτια ανοιχτά, χωρίς έτσι να χάνεις την περιφερειακή σου όραση.
Si Vis Pacem, Para Bellum.

jonnybaby

#2
ΩΡΑΙΑ.... ΚΑΤΑΛΑΒΑ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩς ΠΩΣ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ HOP UP...?? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΟΠΛΟ??


Edit by Admin.
Μην γράφεις με κεφαλαία, εκλαμβάνεται ότι φωνάζεις. (Διεθνής κανόνας Forums)
ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Palladin

Συνήθως το hop-up ρυθμίζεται εύκολα και γρήγορα, ρίξε μια ματιά στο youtube θα βρεις άπειρα βιντεάκια.

Ozymandias

Ξεκιναμε απο τα βασικα.....τι οπλο εχεις;

jonnybaby

ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Myrmidon

Άπο εκεί που βγαίνουν οι κάλυκες του πραγματικού όπλού αμα προσέζεις θα δείς ένα μικρό σαν γράναζι. Συγκεκριμένα είναι αυτό το τιρκουαζ θα πω που φαίνεται στην εικόνα που έχει το καταστημα για να δείχνει το σύστημα του blowback
ΚΑΘΗΚΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΝΑ ΤΙΜΑΜΕ ΓΟΝΕΙΣ, ΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

Ζήνων ο Κιτιεύς
336 - 264 π.Χ.