RED DOT

Ξεκίνησε από jonnybaby, 29 Ιουλ 2010, 15:51:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jonnybaby

Καλησπερα... ειμαι καινουργιος στον χωρο... πηρα προσφαταενα Μ-4 το οποιο μεχρι στιγνης το χω φτιαξει αρκετα.. πηρα και ενα red dot... η ερωτηση μου ειναι: το red dot ρυθμιζεται...? γτ οταν βλεπω μεσα απ αυτο, αλλου ειναι η κουκιδα και αλλου η ακιδα του οπλου... και αν ναι... πως ρυθμιζεται....??
ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

TS

λοιπον φιλε μου  μπορω να σε βοηθησω αλλα αν μου εστελνες ενα λινκ  με την red dot που λες απο το site του ac θα με βοηθουσε ακομα πιο πολυ ;D ;D ;D

jonnybaby

ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Jayhawk

Ξεβιδωνεις τα καπακια στο πανω και πλαγιο μερος της διοπτρας, και χρησιμοποιωντας ενα κατσαβιδι η ενα κερμα γυρνας τις "βιδουλες" δεξια η αριστερα μεχρι να σημαδευει η διοπτρα εκει που παει η μπιλια. Η μια βιδα ειναι για το πανω-κατω και η αλλη για το δεξια-αριστερα. Θα σου προτεινα να εχεις το οπλο σταθερο, και βεβαια να προσεξεις που θα κανεις αυτην την ρυθμιση...

Ελπιζω να βοηθησα και διορθωστε με  αν κανω λαθος ;)

TS

 
Παράθεση από: Jayhawk στις  29 Ιουλ 2010, 17:49:52 ΜΜ
Ξεβιδωνεις τα καπακια στο πανω και πλαγιο μερος της διοπτρας, και χρησιμοποιωντας ενα κατσαβιδι η ενα κερμα γυρνας τις "βιδουλες" δεξια η αριστερα μεχρι να σημαδευει η διοπτρα εκει που παει η μπιλια. Η μια βιδα ειναι για το πανω-κατω και η αλλη για το δεξια-αριστερα. Θα σου προτεινα να εχεις το οπλο σταθερο, και βεβαια να προσεξεις που θα κανεις αυτην την ρυθμιση...

Ελπιζω να βοηθησα και διορθωστε με  αν κανω λαθος ;)

με προλαβες :D :D :D

Palladin

Για ποιο ολοκληρωμένη ρύθμιση θα πρέπει να έχεις ρυθμίσει το hop-up του όπλου σου ώστε να πηγαίνει η μπίλια όσο γίνεται πιο ευθύβολα και μακρυά και μετά βάση του που πάει η μπίλια φτιάχνεις το dot, μην νομίζεις ότι θα συμβαδίζει η κουκκίδα με την ακίδα του όπλου, με το dot ξεχνάς τα σκοπευτικά που έχει το όπλο και έχεις αποκλειστικά την κουκκίδα του dot.

jonnybaby

Παιδια ειλικρινα ευχαριστω πολυ!!!! Εχω ακομα πολλα να μαθω.... και παλι ευχαριστω....
ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ... ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!