Κόκκινο η πράσινο LASER?

Ξεκίνησε από Stathis, 09 Φεβ 2009, 02:38:15 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Stathis

Ξέρει κανεις πια είναι η διαφορά μεταξύ ενός κόκκινου και ενός πράσινου laser? Εκτός από το χρώμα φυσικά ;)
Θέλω να αγοράσω ένα για το Scar και ψάχνομαι ???
Airsoft is Life!

Falcon

Κοιτα, κατα τη γνωμη μου, θα σου προτεινα το κοκκινο , γιατι κεντριζει καλυτερα στο ματι απ' οτι το πρασινο. Τωρα, δικη σου η επιλογη, ετσι κι αλλιως δεν ειναι μεγαλες τετοιου ειδους διαφορες...  :o

Spook

Ένα πράσινο laser 532nm είναι περίπου 60 φορές πιό φωτεινό απο ένα κόκκινο laser 650nm (ίδιας ισχύος mW). Μια άλλη βασική διαφορά είναι ότι συνήθως αν όχι πάντα στα πράσινα η ακτίνα είναι διακριτή σε όλο το μήκος της μέχρι τον στόχο δηλαδή και όχι μόνο εκεί που φωτίζει τον στόχο.  ;)
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

fanioles

Επίσης, το πράσινο είναι λιγότερο διακριτό την ημέρα

Falcon

Kι ειδικα σε αγωνες WOODLAND !  ::)

Stathis

Κατατοπίστικα πλήρως και ευχαριστώ ειλικρινά για τις πληροφορίες ;)
Airsoft is Life!

SAPPER

Παρε και τα δυο να εισαι μεσα  ;D
Eγω προσωπικα θα επελεγα πρασινο για τους λογους που πολυ σωστα ανεφερε ο spook.
Παρεπιμπτοντως το Avatar σου ειναι φοβερο με το FN-SCAR L της VFC και το EOtech πανω.

Stathis

@SAPPER

Classic Army έχω αγοράσει αλλα μου άρεσε αυτή η photo με το eotech 8)
Airsoft is Life!

nick

opws leei kai o falcon 9a sou proteina to kokkino par'olo pou den einai toso isxuro giati travaei to vlema sou kai 9a to 3exwrizeis polu kalutera se paixnidia woodland opws eipe kai o filos Falcon.... ;)

SAPPER

Έλα να σταματήσει το off topic λέω...

SaNJi

Συγνωμη παιδια πλακα εκανα γιατι απλα νομιζα οτι εχει γινει κατανοητο το πια τα πλεονεκτηματα του καθενος και ειπα να γραψω κατι ετσι για πλακα...Το εσβησα παιδια, χιλια συγνωμη...
-I Like GIRLS_I Like FOOD_but_I LOVE AIRSOFT-

kukuras7

RED/GREEN με 4 "νηματα"(σταυρο,τελεια κλπ δηλ ναουμ) και προσαρμοζεσαι αναλογα το terrain  ;) ;)

gregkerkyra

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι το πράσινο είναι πιο φωτεινό, είχα δοκιμάσει κόκκινο παλιά αλλά απο όταν πήρα πράσινο δεν πρόκειτε να ξαναλλάξω! Ειδικά το βράδυ μόνο πράσινο ;D

Undertaker

Το κόκκινο laser είναι για τη μέρα, ενώ το πράσινο είναι για συνθήκες χαμηλού ή και καθόλου φωτισμού.
Save your self and a penny for the ferryman....