Το forum πάλι κοντά σας

Ξεκίνησε από hargyr, 08 Φεβ 2009, 14:10:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

hargyr

Το  forum πάλι κοντά σας μετά από ολιγοήμερες  αναρρωτικές διακοπές ;)

Θα παρακαλούσα όλα τα μέλη να κάνουν λίγο υπομονή μέχρι να ρυθμιστή το forum στην αρχική του μορφή.

Σας ευχαριστώ όλους για την υπομονή σας και την κατανόηση.

Ενημέρωση,
Το  forum και website έπεσε στα χερια HACKER που για δικούς τους κομπλεξικούς λόγους προσπάθησαν να κάνουν ζημιά.
Το μονο που κατάφεραν φυσικά είναι να μας κάνουν ακόμα πιο δυνατούς 8) Σας ευχαριστώ θερμά για την αποτυχημένη προσπάθεια σας :-*

PLAY FAIR

Dadias

kalispera kalos sas vrikame kai pali,
to forum 8a eixei th morfh p exei twra?einai polu wraio padws megia mas :)

hargyr

Γίνονται ακόμα μικρές διορθώσεις...
PLAY FAIR

wolfish

Καλώς ανοίξατε ξανά, μας λείψατε.... ;D
Όσο για τους κακοήθεις να θυμούνται το ρητό της ομάδας μου
¨ότι δε μας σκοτώνει μας κάνει πιο δυνατούς¨.
όσο για τις μαγκιές...
Μάγκας είναι αυτός που προσπαθεί να δημιουργεί και όχι αυτός
που ξέρει να καταστρέφει  ;)

Falcon

Πολυ ωραια η νεα εκδωση του forum. Κι ης ανωτερα!! :)

@wolfish

την ιδια παρημια θα λεγα κι εγω. παντως εγραψες...

@hargyr

πως αντιληφθεικατε οτι το σιτε και forum επεσε στα χερια hacker??

fanioles

Welcome back μου έλειψε το γκριζάκι !    ;D

Wannabe hacker ήταν γιατι η database είναι στη θέση της. :D :D

SAPPER

Παράθεση από: fanioles στις  08 Φεβ 2009, 21:13:16 ΜΜ
Welcome back μου έλειψε το γκριζάκι !    ;D

Wannabe hacker ήταν γιατι η database είναι στη θέση της. :D :D

Σωστος.

CostasV

Καλός ήρθατε και καλός σας βρήκαμε και πάλι... όντος τα σκούρα χρωματάκια σας είναι πιο ξεκούραστα στα μάτια μας...

Πάντως το να ρίχνεις το site ενός μαγαζιού είναι παρόμοιο με το να σπας την βιτρίνα του... Συγχαρητήρια στον ανεγκέφαλο που το έκανε, πολύ απλά μας έδειξες την λαλακία που σε βαράει στο γεμάτο σκατα κεφάλι σου...

Εύχομαι στο κατάστημα καλές δουλειές αλλά και προσοχή στις τιμές για να είστε ανταγωνιστικοί. Θέλουμε να δούμε και προσφορούλες για να κάνουμε τις αγορές μας με μεγαλύτερα χαμόγελα!

Σιδερένιοι!

P.S. Μόλις φτιαχτεί και το περιβάλλον του forum λίγο καλλίτερα σε ότι αφορά τις επιλογές (links) που φαίνονται σαν διάσπαρτες στην σελίδα, όλα θα είναι τέλεια.
Defeat isn't when you fall down, defeat is when you refuse to stand up!

el_ninio

Παράθεση από: CostasV στις  09 Φεβ 2009, 22:19:49 ΜΜ

Πάντως το να ρίχνεις το site ενός μαγαζιού είναι παρόμοιο με το να σπας την βιτρίνα του... Συγχαρητήρια στον ανεγκέφαλο που το έκανε, πολύ απλά μας έδειξες την λαλακία που σε βαράει στο γεμάτο σκατα κεφάλι σου...


xaxaxaxax +10000000


-Knights of Avalon-

pit

kalos sas vrikame pali !!!  :) :) mia xara to kainourgio forum   ;)

MAG

πολυ ωραιο!!! εντε για νεες εξορμησεις!!!!
my name is death

FanIsHere

Θα ήθελα, εάν μπορούσατε, να βάλετε την επιλογή του log in πάνω αριστερά δίπλα από εκεί που γράφει Αρχική, όπως ήταν στο "προηγούμενο" forum, έτσι ώστε να μην αναγκαζόμαστε να μπαίνουμε σε άλλη σελίδα για να συνδεθούμε.

Επίσης να ενημερώσω πως το παρακάτω emoticon δεν υπάρχει πλέον στο forum.
Οι Έλληνες δεν πολεμούν σαν ήρωες! Οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες... (Ουΐνστον Τσόρτσιλ, 1940)

spaniard

#12
καλημέρα, και καλωσήρθατε πάλι απο εμένα.

Εγώ πάλι πρόσεξα τα εξής: το site και forum σας, δεν βρίσκεται σε δικό σας server ιδιόκτητης τοποθεσίας (πχ, στο μαγαζί ή στο σπίτι σας) αλλά είναι ένα virtual domain στο siteground που είναι μια υπηρεσία hosting στο internet.

Οπότε:

1. Εάν το site σας βρισκόταν σε δική σας τοποθεσία και εξοπλισμό, οφείλετε να τα προστατεύετε με τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας.
2. Εάν το site σας είναι ένα hosted service σε ένα τέτοιο content πάροχο, απευθυνθείτε σε αυτούς για να σας πληρώσουν τα "σπασμένα" καθώς αυτοί θα έπρεπε να μεριμνήσουν
(ι) για την ασφάλεια και ύπαρξη των δεδομένων σας
(ιι) για το εξασφαλισμένο uptime σας, ότι και να γίνει στις υποδομές τους

Εάν βέβαια, εσείς ξεχάσατε να πληρώσετε κάποια τυχόν συνδρομή ονόματος ή χώρου, είναι πιθανόν να σας "πάγωσαν" το link για κάποιο διάστημα, όμως αυτό δεν είναι hacking.
Εάν είχαν ένα πρόβλημα με την php τους ή κάτι άλλο σχετικό με τις hosted υπηρεσίες τους, πάλι οφείλουν να σας αποζημιώσουν ανάλογα.

Οπότε, ας μην βιαζόμαστε να μιλάμε για hackers, όσο όμορφο και αν ακούγεται, γιατι απο όσα εξέτασα, είτε είχατε κάποιο πρόβλημα με το siteground που σας κάνει το hosting είτε εσείς οι ίδιοι κάνατε "φρεσκάρισμα" στα δικά σας περιεχόμενα.

Απο τεχνικής αποψης μιλάμε πάντα,

Χαιρετισμοί,

Spaniard





Who Dares Wins