σκοπευτικα για ak47

Ξεκίνησε από chris21, 30 Ιουν 2010, 21:11:52 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

chris21

ποια ειναι τα ποιο συνηθισμενα προσθετα σκοπευτικα σε real steel για ακ47???υπαρχει καποιο που χρησιμοποιουν στρατιωτικες μοναδες σε ακ47??πχ στο M4 ειναι συνηθως τα ACOG αν δεν κανω λαθος.ισως καποιο τυπου EOTECH για το  ΑΚ47???
ca slr105a1 compact
cyma aks74u
kjw m700p
tm glock18c custom
cyma glock18c
we hi-capa 7.0 black dragon

cgwolf

 Υπάρχει αυτό....αν μπορέσεις να το βρείς σε stock κάπου...


Απο τα υπόλοιπα γνήσια Ρώσικα σκοπευτικά,δεν έχω βρεί κάποιο...
Wolf-X...Wolf is the sniper,X marks tha spot!

chris21

ca slr105a1 compact
cyma aks74u
kjw m700p
tm glock18c custom
cyma glock18c
we hi-capa 7.0 black dragon

Ozymandias

Το ΑΚ 47 κατασκευαστηκε σε μια εποχη που δεν υπηρχαν red dots, reflex sights, lasers κτλ, και λογο του ρολου του δεν ειχε αναγκη απο κατι τετοιο.
Το μονο που ενδεχομενως να υπαρχει ειναι καποια διοπτρα Χ4 σαν αυτη που εχει το Dragunov, αλλα μεχρι εκει, και προσωπικα δεν εχω δει καποιο ΑΚ47/ΑΚΜ47 με οριτζιναλ διοπτρα, παρα μονο παραγωγα του οπως το TABUK


Το Kobra και τα υπολοιπα παρομοια σκοπευτικα ειναι φτιαγμενα για το ΑΚ74, ενα νεοτερο οπλο.

Πολλες εταιριες εχουν φτιαξει χειροφυλακτηρες με ris και scope mounts για τα ΑΚ47 στην δυτικη αγορα, καποια απο τα οποια εχουν αντιγραφει για χρηση σε airsoft, ωστοσο εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν. Τα βρισκω.....λαθος.

Γνωμη μου ειναι να κρατησεις το ΑΚ47 χωρις να του βαλεις τιποτα. Αν θες καποιο πιο μοντερνο οπλο, πχ με dots κτλ, ξεκινησε ενα προτζεκτ με βαση το ΑΚ74, η ενα απο τα πιο νεα version του ΑΚ